Czym jest piękno? Jak dbać o wygląd? Czy zabiegi medycyny estetycznej mogą nam w tym pomóc? Odpowiedzi zna Dr Monika Łyżwa doświadczona lekarz medycyny estetycznej z Krakowa, miłośniczka sportu i egzotycznych podróży, blogerka i youtuberka. Jej misją jest pomaganie ludziom w dążeniu do wyglądu, który ich uszczęśliwia.

Motywujący wywiad – Dr Monika Łyżwa – jak osiągnąć piękny wygląd, który uszczęśliwia

Dr Monika Łyżwa
Dr Monika Łyżwa

Czy jest jakaś naukowa, medyczna definicja piękna? A jak Pani postrzega ten zwrot? Czy zdarzyło się, że przyszedł pacjent i stwierdził, że chce się oddać w ręce lekarza medycyny estetycznej, aby stać się atrakcyjny i zostawia otwarte pole do działania?

Mimo wielu definicji piękna uważam, że w przypadku ludzkiego wyglądu nie ma potrzeby ujmować piękna w sztywne ramy. Można mówić o idealnych proporcjach twarzy, symetrii – jednak moim zdaniem chodzi o kombinację… tego wszystkiego w kontekście pojedynczej osoby. Czyli to dopiero zestaw wszystkich naszych cech, które stanowią o wyglądzie sprawia, że jesteśmy piękni i niepowtarzalni.

Moją rolą jako lekarza medycyny estetycznej jest pomóc Pacjentom w dążeniu do wyglądu, który ich uszczęśliwia. A jest to najczęściej poprawa jakości skóry i zadbanie o to, żebyśmy starzeli się w odpowiednim tempie – czyli nie za szybko. Dlatego też niezwykle często dostaję od Pacjentów wolne pole do działania, aby pomóc to osiągnąć.

W medycynie najbardziej inspiruje mnie…?

Pacjenci, którzy wracają na kolejną wizytę z zupełnie inną iskrą w oczach. Kiedy po udanym zabiegu medycyny estetycznej radzimy sobie z problemami i kompleksami, często powoduje to wzrost pewności siebie, zadowolenia z życia i radości w życiu codziennym. Jest to niezwykle inspirujące i satysfakcjonujące wiedzieć, że trochę im w tym pomogłam.

Osoby, które korzystają z zabiegów medycyny estetycznej i kosmetycznych często dostrzegają tą dodatkową pewność siebie, która wynika z poczucia dbania o jakość skóry. Mam to szczęście, że mogę obserwować takie przemiany każdego dnia.

Dr Monika Łyżwa Medycyna Estetyczna

Porażka, która okazała się największym dobrodziejstwem w długofalowych skutkach to…?

To bardzo ciekawe pytanie. W życiu działam według zasady, że gdy nam się coś przydarza, to 10% z tego jest samym zdarzeniem, a pozostałe 90% to nasza reakcja na to zdarzenie. To znaczy, że nic nie jest porażką, dopóki sami tak tego nie nazwiemy. Może dlatego trudno jest mi wskazać tutaj jedną, konkretną rzecz. Lepiej skupiać się na tym, co przed nami niż wyliczać swoje porażki z przeszłości. Zdecydowanie uważam, że z każdej porażki mogą wynikać dobrodziejstwa w długim terminie.

Co jest najtrudniejsze w byciu lekarzem ogólnie, a co daje najwięcej satysfakcji w Pani dziedzinie pracy?

Często to, co jest najtrudniejsze daje najwięcej satysfakcji – tak jest także w przypadku bycia lekarzem. Moim celem i misją jest sprawić, żeby moi Pacjenci poczuli się zaopiekowani od początku do końca. Czyli na długo przed odwiedzeniem mnie w gabinecie, a także już po wizycie, gdy potrzebują kontaktu. Uważam, że dbanie o wygląd w gabinecie medycyny estetycznej powinno opierać się na zaufaniu Pacjenta do lekarza, ale też odwrotnie – czyli żeby to lekarz ufał Pacjentom i miał z nimi doskonały kontakt. Dbanie o ten aspekt traktuję jako największe i najbardziej satysfakcjonujące wyzwanie.

Dr Monika Łyżwa Medycyna Estetyczna
Dr Monika Łyżwa Medycyna Estetyczna

W przyszłości chciałabym…?

Być tu, gdzie jestem, czyli w swoim gabinecie z Pacjentami. Czuję się niezwykle spełniona i wdzięczna, że tak wiele osób chce mi zaufać i powierzyć swój wygląd. Poza tym bardzo liczę na ciągły rozwój mojego kanału na YouTube o medycynie estetycznej, dzięki któremu mam okazję opowiedzieć o tej wspaniałej dziedzinie szerokiemu gronu odbiorców. Na różne sposoby dostaję od moich Pacjentów i obserwujących w Internecie tony dobrej, pozytywnej energii. Chciałabym dalej tą dobrą energię przekazywać innym i edukować o medycynie estetycznej i tym, co możemy zrobić dla siebie, żeby wyglądać zdrowiej i czuć się lepiej.

Rozmawiały Dr Monika Łyżwa i Karolina Panthera Strzelczyk

Jak wybrać lekarza medycyny estetycznej?

Kanał YouTube: Doktor Monika – Medycyna Estetyczna

Karolina Panthera Strzelczyk – jestem dziennikarzem, wydałam trzy tomiki poezji, od lat organizuję imprezę literacką Heraski w Krakowie. Od dziesięciu lat interesuję się w sposób zawodowy szeroko rozumianą psychologią, szczególnie skupiając się na zagadnieniach mowy ciała i relacjach. Jestem freelancerem, któremu wiecznie mało wrażeń, czasem możecie odnaleźć mnie na szklanym ekranie. Kocham życie i chcę swoimi przemyśleniami sprawić, żebyśmy wymieniali się doświadczeniami. Zajrzyj na IG: heraartystka

Sprawdź też – Cykl wywiadów motywujących: