Bill Gates amerykański informatyk, przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft. Konsekwentnie plasuje się na liście najbogatszych ludzi świata publikowaną przez magazyn Forbes. Wielokrotnie zajmował pierwszą pozycję na tej liście. Od czasu kiedy zgromadził swoją fortunę, Gates zaangażował się w szereg przedsięwzięć filantropijnych, przeznaczając duże sumy pieniędzy na potrzeby organizacji dobroczynnych i programów badań naukowych.

Poznaj 10 reguł sukcesu Billa Gatesa

#1 Miej energię

Rozpoczęcie biznesu i założenie firmy wymaga dużo energii, dlatego bardzo ważnie jest, aby przezwyciężyć strach przed ryzykiem. Na początku będzie wiele wyzwań, ale jeśli je napotkasz i przezwyciężysz odniesiesz sukces.

Gdy przyjmiesz, że negatywne wieści nie są czymś złym, lecz dowodem na potrzebę zmiany, nie mogą cię już one pokonać. Są dla ciebie nauką. – Bill Gates

#2 Zły wpływ

Dla Billa zły wpływ oznacza inspirowanie ludzi do porzucenia szkoły i rozwoju przedsiębiorczości, zakładania własnych biznesów podobnie jak on, który porzucił Harvard i założył Microsoft. Bill wierzył, że może nauczyć się więcej z doświadczenia, niż nauczyłby się na uczelni spędzając czas na teoretycznych wykładach. Teraz odnosi więcej sukcesu niż ludzie z dyplomami Harvarda i sam zatrudnia takich ludzi u siebie.

#3 Ciężka praca

Mimo bycia miliarderem Bill bardzo ciężko pracuje. Zawsze jest na spotkaniach, wysyła i odbiera dużo wiadomości. W ciągu roku bierze tylko dwutygodniowe wakacje i spędza go myśląc o przyszłości.

#4 Twórz przyszłość

Bill Gates zawsze był innowatorem. Rewolucyjne oprogramowanie stworzone przez jego firmę Microsoft jak Windows, MS Word czy PowerPoint, zostały przyjęte jako standard przez wiele firm na świecie. Zrewolucjonizowały świat komputerów osobistych.

Nie można pozwolić sobie na stanie w miejscu – Bill Gates

#5 Ciesz się tym co robisz

Bardzo ważne jest, aby to co robimy każdego dnia sprawiało nam przyjemność i dawało dużo radości. Bill Gates lubi pracować z inteligentnymi i bystrymi ludźmi nad rozwiązywaniem nowych problemów. Ilekroć osiąga pewien sukces, nigdy za długo się nad nim nie skupia, bo wie, że trzeba się stale doskonalić i za każdym sukcesem poprzeczka idzie w górę.

#6 Graj w brydża

Bill Gates uważa, że brydż to bardzo dobra gra zwłaszcza dla młodzieży, a każdy kto jest dobry w tę grę również będzie dobry w wielu innych rzeczach.

#7 Proś o rady

Posiadanie wokół siebie osób, do których możesz się zwrócić w określonych sprawach to wielki atut. Bardzo ważne jest, aby prosić przyjaciół i rodzinę o radę. Bill Gates zawsze polega na swojej żonie, zwłaszcza w obszarach, w których uważa, że jego ocena nie jest najmocniejsza.

#8 Wybierz dobry ludzi

Bardzo ważne jest, aby wybrać dobrych ludzi, którym możesz całkowicie zaufać. Poszukuj osób, które są całkowicie zaangażowane i podzielają Twoją wizję. Zawsze możesz powiedzieć im o swoich pomysłach, a oni powiedzą Ci swoje zdanie, które może różnić się trochę od Twojego, jednak to spojrzenie wniesie dodatkową wartość w ulepszenie idei. Dobór odpowiednich ludzi jest niezmiernie istotny.

#9 Nie zwlekaj

Zwlekanie lub robienie rzeczy na ostatnią chwilę to zły nawyk. Bill Gates miał taki nawyk kiedy jeszcze studiował na Harvardzie. Później kiedy rozpoczął własny biznes, zdał sobie sprawę, że to okropny nawyk i się zmienił. Podejmuj działnie bez zbędnej zwłoki.

#10 Miej poczucie humoru

Zawsze ważne jest, aby mieć poczucie humoru. Nie możesz zawsze być spięty i zestresowany. Czasami musisz się zrelaksować i odprężyć. Bill Gates lubi dobrą muzykę jak Haddaway’s ‘What is Love’. Wylał też na siebie kubeł lodowatej wody, po by podnieść świadomość społeczną dotyczącą choroby Lou Gehriga ALS.

Oto kilka lekcji sukcesu od Billa Gatesa.  Co o nich myślisz? Która szczególnie do Ciebie przemawia podziel się swoją opinią w komentarzu.