Jak zapewnić sobie i osiągnąć spokój ducha? Spokój ducha kupić sobie może każdy, kto gotów jest za niego zapłacić. Zapłacić trzeba jednak słono. Poniższy zbiór bardzo osobistych rad zawiera wskazówki co do istoty spokoju ducha, a także sposobu i kosztu jego uzyskania. Ich autorem jest słynny Napoleon Hill, znany ze swojego bestsellera Myśl i Bogać.

Śmiało można powiedzieć, że Hill tworzył książki z przepisami na życie. Opisywał szczegółowo kolejne kroki, które trzeba podjąć, aby odnieść sukces bądź osiągnąć dowolny inny życiowy cel. Choć może się wydawać, że Hill pisał głównie o sukcesie materialnym, w rzeczywistości Hill uważał, że prawdziwy sukces w życiu ma wymiar pozafinansowy. A prawdziwym bogactwem cieszy się ten, kto osiąga spokój ducha dzięki pomaganiu innym.

“SPOKÓJ DUCHA łagodzi biedę i jest ozdobą bogactwa”. –  Napoleon Hill

Na drodze do spokoju ducha. Czym jest spokój duch i jak go osiągnąć?

Zanim jednak zaczniesz zabiegać o spokój ducha, warto przede wszystkim ustalić, czym jest spokój ducha i czego konkretnie szukamy.

Według Hilla spokój ducha to  wiele różnych okoliczności i doświadczeń, z których każde ma swoją bardzo konkretną cenę. Spokój ducha to przede, wszystkim pełne panowanie nad wszelkimi formami trosk.

To wolność od wszelkich niedostatków życia codziennego.

To wolność od wszelkich fizycznych i psychicznych dolegliwości, których przyczyny można usunąć bądź przekuć na coś pozytywnego.

To wolność od obaw i przesądów, które w przeszłości ograniczały ludzkość.

To wolność od siedmiu lęków głównych:

#1. lęku przed biedą,
#2. lęku przed krytyką,
#3. lęku przed chorobą,
#4. lęku przed utratą miłości,
#5. lęku przed utratą wolności,
#6. lęku przed starością,
#7. lęku przed śmiercią.

To wolność od typowo ludzkiej słabości polegającej na poszukiwaniu czegoś, co można by mieć za darmo — wolność od taniego życia pod znakiem dobrych okazji.

To nawyk samodzielnego myślenia w każdej sprawie, zgodnie z nakazem Stwórcy. Myślenie to bowiem jedyna strefa, nad którą możemy zachować pełną kontrolę bez względu na okoliczności.’

To nawyk częstego zastanawiania się nad sobą i ciągłej pracy nad własnym charakterem.

To nawyk odważnego przyglądania się faktom z perspektywy realisty, a nie marzyciela.

To nawyk panowania nad zachłannością i pragnieniem wybicia się oraz zdobycia władzy czy bogactwa kosztem innych.*

To nawyk wspierania innych na drodze samodoskonalenia.

To świadomość faktu, że każdy z nas może dostąpić i swobodnie korzystać z potęgi Nieskończonej Inteligencji, aby rozwiązywać wszystkie problemy ludzkości.

To wolność od obaw o to, co się wydarzy w momencie przejścia zwanego śmiercią.

To wolność od pragnienia zemsty.

To nawyk „podejmowania dodatkowego wysiłku” w każdej relacji z drugim człowiekiem. Chodzi o to, aby robić coś ponad to, za co się otrzymuje wynagrodzenie,

To nawyk „podejmowania dodatkowego wysiłku” w każdej relacji z drugim człowiekiem. Chodzi o to, aby robić coś ponad to, za co się otrzymuje wynagrodzenie, i czerpać z tego satysfakcję.

To świadomość różnicy między posiadaniem rzeczy a przywilejem korzystania z niej w interesie innych ludzi.

To świadomość własnej tożsamości i własnych cnót, a także wyróżniających nas zdolności.

To wolność od zwyczaju karmienia porażkami stałego poczucia zniechęcenia.

To nawyk myślenia w kategoriach pragnień, a nie przeszkód, które mogą nam stanąć na drodze do celu.

To nawyk przystępowania do dzieła od razu i podejmowania działań, które sobie człowiek zamierzył bez wyczekiwania na sprzyjające okoliczności.

To nawyk wykpiwania drobnych przeciwności losu, które krzyżują nam plany, i trwanie w przeświadczeniu, że „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”.

To chroniący przed ciągłym utyskiwaniem nawyk doszukiwania się kiełkującego nasionka równowartych korzyści w każdym niepowodzeniu, w każdej porażce i w każdym błędzie. Nic w ludzkim doświadczeniu nie jest nigdy całkowicie bezwartościowe.

To nawyk życiowego umiarkowania, a więc nienadmiernego wzdragania się na myśl o nieprzyjemnościach i nieprzesadnego zachwycania się atrakcjami.

To nawyk czerpania radości z działania jako alternatywa dla poszukiwania jej w posiadaniu.

To nawyk takiego układania sobie życia, aby płaciło nam ono zgodnie z naszymi oczekiwaniami i w interesującej nas walucie. W tym celu jednak nie można się zadowalać nędzną prącą najemną.

To nawyk dawania, zanim się spróbuje coś uzyskać.

Słowo na zakończenie

Jak zatem widać, spokój ducha to nie lada rzecz. Aby go osiągnąć, trzeba się ściśle trzymać pewnego konkretnego schematu.

Istnieje klucz uniwersalny, który otwiera wszystkie drzwi i może Ci dać spokój ducha. Poznasz go po zapoznaniu się z książką na Drodze do sukcesu.

Na drodze do spokoju ducha. Nauki Napoleona Hilla - Napoleon Hill
Na drodze do spokoju ducha. Nauki Napoleona Hilla – Napoleon Hill

Na drodze do spokoju ducha składa się niepublikowanych wcześniej tekstach autorstwa Napoleona Hilla. Obejmuje manuskrypty przekazane jego synowi po powrocie z wojny koreańskiej. W skład publikacji wchodzą felietony, które pierwotnie miały trafić do prasy, ale ostatecznie przez niemal pół wieku pozostały w ukryciu. Ten wyjątkowy zbiór dostarcza inspiracji i wiedzy, abyś mógł podjąć pierwszy krok na drodze do spokoju ducha, poczucia szczęścia i sukcesu w życiu!

  • Uporaj się z troskami i zmartwieniami
  • Uwolnij się od strachu i zwątpienia
  • Zapanuj nad własnymi myślami
  • Odkryj magiczną moc wiary w siebie

Za pośrednictwem książeczki,  Na drodze do spokoju ducha, Napoleon Hill po każę Ci jak osiągnąć prawdziwy sukces i zdobyć najwspanialszą nagrodę, to znaczy spokój ducha.

Ciesz się prawdziwym bogactwem: spokojem ducha!

“Nie osiągnął sukcesu ten, kto nie żyje w zgodzie z samym sobą i innymi”. – Napoleon Hill

Źródło: Na drodze do spokoju ducha. Nauki Napoleona Hilla – Napoleon Hill, wydawnictwo Onepress 2023, tłumaczenie Magda Witkowska

Podoba Ci się? "Postaw