Człowiek zazwyczaj ma jakieś cele. Jednakże istnieje cel uniwersalny, czyli jeden dla wszystkich ludzi a tym celem jest osiągnięcie szczęścia najlepiej w całej jego okazałości. Dążymy do niego, choć nie do końca wiemy czym ono jest ani jak mamy je zdobyć. Wbrew pozorom, nie jest to trudne, bo początkiem wszystkiego jest nasze nastawienie. Dzięki niemu nasze życie może być zdrowe a przy okazji pełnowartościowe. Najogólniej, bycie szczęśliwym oznacza cieszenie się tym, co się ma bez porównywania się do innych. To jest prawdziwe szczęście. Jednakże istnieje jeszcze kilka innych sposobów na to, by czuć się szczęśliwym każdego dnia. Oto i one.

“Najważniejszą rzeczą jest aby cieszyć się swoim życiem, być szczęśliwym, tylko to się liczy”. – Audrey Hepburn

Szczęście na co dzień, czyli jak każdego dnia czuć się autentycznie szczęśliwym?

#01 Zaprogramowanie własnych myśli

Rzeczywistość, w której na co dzień żyjemy, ma nam wiele do zaoferowania. W tej bogatej ofercie, nie brakuje dobrych aspektów, po które chętnie sięgamy ale których nie zawsze zauważamy czy doceniamy. Rozwijajmy więc pozytywne myślenie, które pomaga dostrzegać każdą chwilę naszego życia jako okazję. Wzrost, rozwój, radość to elementy składowe, jeżeli chodzi o osiąganie pełni szczęścia.

Sprawdź: Siła pozytywnego nastawienia, czyli praktyczny poradnik zmiany myślenia

#02 Własny gust i własne preferencje  

Niestety, rzadko, w naszych działaniach bierzemy pod uwagę nasz własny gust, nasze własne preferencje. Idąc tą drogą, czyli rezygnując z siebie, może być nam bardzo ciężko odnaleźć własne szczęście. Poszukaj pracy, która jest zgodna z Twoimi zainteresowaniami. Rób to, co Cię spełnia. Otaczaj się ludźmi, którzy nie chcą Cię zmieniać. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci utrzymać stan, który będzie stałym odczuwaniem pozytywnego samopoczucia we wszystkim, co robisz każdego dnia.

Sprawdź: Życiowa misja. Jak odkryć swój prawdziwy życiowy cel?

#03 Dieta i ćwiczenia 

Ciało jest naszą podporą, bez którego nasze życie by się nie udało. Ciało wspiera dieta, która nie jest obciążeniem i która dostarcza organizmowi wszystkiego, co niezbędne. Poza tym uprawianie sportu a także regularne ćwiczenia fizyczne, dodają nam zdrowej energii, którą czujemy w sobie a która sprawia, że się uśmiechamy oraz cieszymy życiem.

Sprawdź: Zdrowie: najcenniejsze, co posiadasz! 70 zdrowych nawyków

#04 Praktyka medytacyjna

Czy da się sprawić, by nasz umysł opustoszał na kilka minut każdego dnia? Oczywiście, że tak. To ćwiczenie dla duszy i umysłu, zwane medytacją. Medytacja odłącza nas od tego, co na zewnątrz, skupiając nas na tym, co wewnątrz. Jest to narzędzie które pozwala nam skupić się na nas samych, na naszych własnych potrzebach. Stała praktyka medytacyjna rozwinie nasz szósty zmysł, jakim jest intuicja. Dzięki niej lepiej poznamy samych siebie. Co więcej, odkryjemy najwłaściwszą ścieżkę naszego życia, która poprowadzi nas do tego, co najlepsze a tym czymś jest prawdziwe szczęście.

Sprawdź: Jak i po co medytować? Najważniejsze korzyści z medytacji uważności

#05 Szczęśliwe więzy

Ludzie szczęśliwi to osoby uśmiechnięte, radosne, z którymi spędzamy niezapomniane chwile. Przyjaźń, szacunek oraz empatia to fundamenty szczęśliwych więzi międzyludzkich. Starajmy się więc wchodzić tylko w takie relacje.

Sprawdź: Jak dbać o relacje? 5 kluczowych elementów budowania dobrych relacji

#06 Siła prostych celów

Wielu z nas popełnia błąd jakim jest stawianie sobie celów, począwszy od tych największych i najtrudniejszych. Proste cele możemy osiągnąć w stosunkowo krótkim czasie. W tej kwestii pomaga zaufanie sobie. Wiara w to, że możemy osiągnąć wszystko, na czym skupimy swój umysł i to bez wyjątku zaczyna się od siły prostych celów a więc nie pozostaje nic innego, jak zachęcić samego siebie, słowami „Zrób to”.

Sprawdź: Siła małych celów. Zasada 1% procenta – małe zmiany – wielki sukces!

#07 Wszechobecna pasja

Szczęśliwi ludzie, we wszystko, co robią, władają maksimum pasji. Cieszmy się wszystkim, co robimy na co dzień. Nie zwracajmy uwagi, że być może jest to coś małego, oczywistego, naturalnego. Tak nam się tylko wydaje. Wszechobecna pasja wzmacnia w nas uczucie radości, wzmacnia naszą żywotność. Co więcej, pomaga naszej pozytywnej energii przyciągać więcej dobra do naszego życia.

Sprawdź: 17 pytań, które pozwolą Ci odkryć swoją pasję

“Szczęście nie jest czymś co przychodzi gotowe. Ono pochodzi z Twoich własnych działań” – Dalai Lama

A tobie co daje szczęście?

Sprawdź: Czy jesteś szczęśliwy? Wzór na szczęście. Formuła Haidta