XXI w. daje nam duże możliwości jeśli chodzi o zarobek. Chcesz dorobić do pensji bądź kieszonkowego? Możesz zarabiać w domu jak i poza nim. W tym artykule poznasz dwanaście sposobów na dodatkowe pieniądze.

Jak dorobić? Sposoby na dodatkowe pieniądze

#01 Sprzedaż używanych ubrań

Myślę, że każdy w szafie ma jakieś ubrania, w których już dawno nie chodzi i są w dobrym stanie. Przejrzyj swoją szafę, a na pewno coś znajdziesz. Gdy już znajdziesz to wystaw ubrania na allegro, vinted bądź innej platformie sprzedażowej i czekaj, aż kogoś zainteresują Twoje rzeczy, a potem sprzedaj. Oczywiście taka forma sprzedaży nie tyczy czy się tylko ubrań. Możesz to zrobić z każdą inną rzeczą.

#02 Grafiki na zamówienie

Interesujesz się grafiką? Możesz spędzać wiele godzin na wymyślaniu coraz to lepszych grafik? Jeśli tak, to wykorzystaj to jako dodatkowy zarobek. Ogłoś się i działaj. Na brak zleceń raczej nie będziesz narzekał. Wiele osób prowadzi swoje konta na instagramie lecz nie zawsze mają czas na robienie grafik. Ty możesz ten fakt wykorzystać oferując im swoje usługi.

#03 Afiliacja

Pewnie nie każdy słyszał o afiliacji, a więc afiliacja to polecanie produktów za pieniądze gdzie wydawca (czyli ty) ma prowizje od sprzedaży polecanych rzeczy zaś reklamodawca zarabia bo ma więcej sprzedanych produktów. Polecanie polega na rozsyłaniu linka afiliacyjnego do potencjalnych klientów. Nie potrzebujesz do tego strony internetowej ani nawet konta na portalach społecznościowych. Link możesz rozsyłać np. za pomocą maila, By zacząć swoją przygodę z afiliacją musisz zarejestrować się w sieci afiliacyjnej np. https://webepartners.pl

#04 Granie na ulicy

Grasz na instrumencie bądź na wielu instrumentach? Wyjdź na ulicę i pokaż swój talent innym. Ludzie lubią słuchać muzyki, a ty przy okazji możesz zarobić parę złotych.

#05 Tłumaczenie

Znasz jakiś język obcy na poziomie C1 ? Jeśli tak to możesz oferować innym tłumaczenie tekstów bądź ich pisanie. Wiele zleceń możesz znaleźć na takich stronach jak OLX czy Oferia.

#06 Sędziowanie meczy

Jest to doskonały sposób na zarobek dla osób, które interesują się pewną dyscypliną sportową lecz z jakiś przyczyn nie mogą bądź nie chcą i nie są zawodnikami. Jeśli chcesz być sędzią musisz ukończyć kurs.

#07 Branie udziału w konkursach

Konkursów jest wiele w Internecie na pewno znajdziesz jakiś pod siebie. Wiele ciekawych konkursów z różnych kategorii znajdziesz na stronie www.aktualnekonkursy.pl . Jest to strona, która pokazuje różne konkursy, organizowane przez różne osoby, firmy. Branie w nich udziału niestety nie zawsze wiąże się z zarobkiem (nie zawsze się wygrywa jak i nie każdy konkurs oferuje nagrody pieniężne), ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz czy było warto, a nóż Ci się poszczęści.

#08 Korepetycje

By zostać korepetytorem nie potrzebujesz certyfikatów czy kursów. Wystarczy ,że będziesz miał obszerną wiedzę z dziedziny, z której chcesz udzielać korepetycji. Dobry korepetytor powinien być cierpliwy, skory do współpracy z innymi. Jeśli chcesz dorobić w ten sposób porozwieszaj ogłoszenia w okolicy z ofertą korepetycji bądź napisz na facebooku. Zarobki zależą od wielu czynników m.in. od miasta.

#09 Rękodzieło

Rękodzieło to duże możliwości jeśli chodzi o zarobek. Ludzie z natury lubią rzeczy, które są ładne i chętnie je kupują. Sprzedaż rzeczy własnoręcznie zrobionych może pozwolić na duży zastrzyk gotówki. Możesz robić zabawki dla zwierząt, bransoletki, malować obrazy, szyć, odnawiać meble itd.

#10 Napisanie e-booka

Masz lekkie pióro? Lubisz pisać? To spróbuj napisać własnego e-booka. Zastanów się o czym chcesz pisać. Mogą to być np. kryminały, fantastyka, romanse czy poradniki. Nie jest to szybki zarobek ale jak się przyłożysz możesz sporo zarobić. Ważne by pisać bez pośpiechu. Trzeba dać sobie czas. E-book napisany „po macoszemu” na tempo, bez korekty, pełny błędów nie zainteresuje czytelników. Przez co Ty nie zarobisz. Pamiętaj też o dobrej okładce to ona głównie przyciąga czytających.

#11 Pieczenie tortów

Urodziny to ważna uroczystość dla każdego z nas,  na której nie może zabraknąć słodkiego poczęstunku czyli tortu. Większość ludzi nie ma czasu na pieczenie bądź nie ma to tego ręki.  Więc jeśli lubisz piec to zacznij robić wypieki dla innych za pieniądze. Stwórz profil na instagramie lub facebooku i dodawaj zdjęcia swoich wypieków albo porozwieszaj w okolicy ogłoszenia.

#12 Wypełnianie ankiet

Jest to dość prosty sposób na zarobek, ale niestety nie wysoki. By zarobić wystarczy znaleźć stronę z ankietami, potwierdzić swoją rejestrację, podaj informacje jakie strona od Ciebie wymaga i możesz wypełniać ankiety jak i zarabiać .

Jak widzisz w dzisiejszych czasach możesz zarobić praktycznie na wszystkim. Wystarczą chęci.

Jeśli masz jakiś inny sposób na dodatkowe pieniądze to podziel się nim w komentarzu.

Autorką tekstu jest Ewa Kseń.