Czy jesteś gotowy, aby otworzyć drzwi do świata, w którym Twoje najśmielsze marzenia stają się rzeczywistością? Czy chcesz wiedzieć jak osiągnąć w życiu sukces i spełnienie? Napoleon Hill, legenda w dziedzinie osobistego rozwoju i sukcesu, zostawił nam dziedzictwo, które przekracza granice czasu – filozofię sukcesu ukrytą w 17 niezwykłych lekcjach.

Odkryj tajniki które pomogły wielu osiągnąć sukces, niezależnie od ich początkowego położenia. Każda z tych lekcji, które Napoleon Hill wydestylował z życia setek wybitnych osobistości i ludzi sukcesu, jest jak klucz do odblokowania nowych możliwości w Twoim życiu. Od pasji po wytrwałość, od wizji do działania – te zasady są uniwersalnym przewodnikiem na drodze do realizacji Twoich marzeń.

Napoleon Hill powiedział:

“Co umysł człowieka potrafi wymyślić i uwierzyć, może osiągnąć”.

Dowiedz się, jak te słowa mogą stać się Twoją rzeczywistością. Zaczynamy!

Filozofia Napoleona Hilla. 17 niezwykłych lekcji sukcesu

#01 Określoność celu

Określoność celu jest punktem wyjścia dla wszelkich dokonań. Jest też przeszkodą, o którą potyka się 98 na 100 osób, gdyż nigdy nie definiują one swoich dążeń lub nie zmierzają do ich realizacji przy jednoczesnym zachowaniu określoności celu. 98 procent ludzi zamieszkujących naszą planetę dryfuje przez życie bez celu, nie mając zielonego pojęcia o własnych możliwościach. Ta grupa nie zdaje sobie również sprawy z konieczności dysponowania określonym celem, do którego należy zmierzać.

Punktem wyjścia dla wszelkich indywidualnych dokonań jest obranie określonego celu głównego i stworzenie precyzyjnego planu umożliwiającego osiągnięcie owego celu. Gdy tylko zdefiniujesz, co jest w życiu Twoim określonym celem głównym, możesz oczekiwać pojawienia się pierwszych korzyści związanych z dokonaniem takiego wyboru. Tego rodzaju pozytywne oddziaływanie daje o sobie znać niemal automatycznie.

#02 Sojusz Superumysłu

Zasada Superumysłu sprawia, że dzięki powiązaniom z innymi ludźmi człowiek może sobie zapewnić — a potem wykorzystywać — całą wiedzę potrzebną do osiągnięcia dowolnego celu, na jakim mu zależy.

Superumysł to sojusz dwóch lub więcej umysłów dążących w idealnej harmonii do osiągnięcia określonego celu. Superumysł jest praktycznym środkiem, dzięki któremu możesz przyswoić doświadczenie, wykształcenie, wiedzę specjalistyczną i wrodzoną inteligencję innych ludzi, a potem wykorzystać je równie skutecznie, jak gdyby była to Twoja wiedza i Twoje przymioty.

Nikt nie odniósł nigdy imponującego sukcesu w żadnej dziedzinie bez odwoływania się do zasady Superumysłu. Wynika to z prostego faktu: żaden umysł nie jest sam w sobie kompletną całością. Wszystkie wybitne umysły korzystały ze wsparcia wynikającego z kontaktów z innymi umysłami. Jeśli intelekt ma się rozwijać, potrzebuje kontaktu i współpracy z innymi rozumami.

#03 Znaczenie wiary

Relacja między ludzkim umysłem a niewidocznymi mocami Wszechświata skrywa nieograniczone możliwości, aczkolwiek z tego samego powodu trudno dokładnie powiedzieć, czym jest wiara.

Wiara stanowi główną bramę, z której może skorzystać człowiek, by zapewnić swojemu mózgowi swobodny dostęp do wielkiej, uniwersalnej potęgi myśli. Każda zasada filozofii indywidualnych osiągnięć musi być siłą rzeczy powiązana z wiarą, gdyż nieuchwytna moc wiary jest istotą każdego wielkiego dokonania, bez względu na jego naturę czy źródło.

#04 Trzydzieści cech składających się na przyjemną osobowość

Osobowość jest sumą wszystkich cech umysłowych, duchowych i fizycznych, a także nawyków odróżniających daną osobę od pozostałych ludzi. To czynnik, który w większym stopniu niż cokolwiek innego decyduje o tym, czy ktoś będzie budził powszechną sympatię, czy może będzie się spotykać z niechęcią.

Niezwykle zachęcającą informacją może być to, że trzydzieści cech współtworzących przyjemną osobowość znajduje się w zasięgu każdego człowieka: można je wypracować stosunkowo niewielkim kosztem w sposób, który nie będzie nikomu nastręczał poważnych trudności.

Oto 30 cech składających się na przyjazną osobowość: pozytywna postawa umysłowa, elastyczność umysłu, szczerość zamiarów, szybkość podejmowania decyzji, elementarna uprzejmość, przyjemny ton głosu, nawyk uśmiechania się, mimika, taktowność, tolerancja, szczerość, podejmowanie dodatkowego wysiłku, Inicjatywa osobista, samodyscyplina, kontrolowana uwaga, entuzjazm, wyobraźnia, wyciąganie wniosków z napotykanych przeciwności i porażek, umiejętne wykorzystywanie czasu i pieniędzy, pozytywna postawa umysłowa, precyzyjne myślenie, dobre zdrowie fizyczne, współpraca, kosmiczna siła nawyku.

#05 Podejmowanie dodatkowego wysiłku

Co człowiek sieje, to i żąć będzie. Każdy musi pamiętać, jak ważne jest to, co sieje, gdyż każde ziarno usługi przyniesie stosowny plon. Jeżeli ilość i jakość świadczonych przez ciebie usług będzie wykraczała poza to, za co otrzymujesz aktualnie wynagrodzenie, twoje wysiłki zostaną nagrodzone na kilka bardzo konkretnych sposobów.

Prędzej czy później otrzymasz wynagrodzenie zdecydowanie przekraczające faktyczną wartość oferowanych przez ciebie usług. Jeśli nie liczyć tych korzyści materialnych, będziesz też przejawiać większą siłę charakteru. Stwierdzisz, że zachowywanie przez cały czas pozytywnego nastawienia umysłowego przychodzi ci z większą łatwością. Doświadczysz dreszczyku towarzyszącego nowym, silniejszym przekonaniom związanym z odwagą i niezależnością; poczujesz również falę samonapędzającej się mocy indywidualnej inicjatywy i energetyzujący przypływ życiowego entuzjazmu. Na koniec okaże się, że istnieje trwały rynek zbytu dla Twoich usług, a dzięki Twojej reputacji już nigdy nie zabraknie Ci pracy.

Siła kryjąca się za tą strategiczną zasadą może doprowadzić do realizacji wszystkich tych zapewnień, a nawet zagwarantować Ci coś więcej. Dzięki podejmowaniu dodatkowego wysiłku twoje działania zostają objęte prawem rosnących zysków. Oznacza to, że świadczone przez Ciebie usługi (ważna jest tu ich ilość i jakość) wrócą do ciebie, i to wielokrotnie pomnożone.

#06 Inicjatywa osobista

Andrew Carnegie utrzymywał, że istnieją dwie kategorie ludzi, którzy nigdy nie odnoszą sukcesu. Do jednej zaliczają się ci, którzy nigdy nie robią niczego oprócz rzeczy, którymi ktoś każę im się zająć. Drugą tworzą ci, którzy nigdy nie angażują się w jakiekolwiek działania wykraczające poza to, co ktoś kazał im zrobić. Według Carnegiego osoba, która odnosi sukcesy, bez oczekiwania na stosowne instrukcje robi to, co należy zrobić, ale wcale na tym nie poprzestaje. Podejmuje dodatkowe działania i robi dużo więcej, niż ktokolwiek od niej oczekuje lub wymaga.

Inicjatywa osobista jest dla człowieka tym samym, czym rozrusznik dla samochodu. To siła, która inicjuje wszelkie działania. Co więcej, jest to moc, która zachęca do doprowadzenia do końca tego, co ktoś już zaczął. Nie brakuje wśród nas ludzi,, którzy chętnie zaczynają różne rzeczy, ale mało kto potrafi kontynuować te wysiłki i doprowadzić je do końca.

Inicjatywa osobista jest niezbędnym czynnikiem umożliwiającym stosowanie czterech głównych zasad pozwalających odnosić indywidualne sukcesy. Inspiruje do wyboru określonego celu głównego i połączenia go z konkretnym planem działania umożliwiającym zrealizowanie tego dążenia. Przydaje aktywności nawykowi podejmowania dodatkowego wysiłku. Zapewnia inspirację pozwalającą zorganizować sojusz Superumysłu. Oczyszcza umysł i otwiera go na przewodnictwo objawiające się za pośrednictwem wiary zastosowanej.

#07 Samodyscyplina

Samodyscyplina oznacza przejęcie kontroli nad własnym umysłem. Samodyscyplina zaczyna się od osiągnięcia panowania nad myślami. Jeżeli nie kontrolujesz swoich myśli, nie będziesz też panem własnych czynów to oznacza, że w swojej najprostszej formie samodyscyplina uczy Cię najpierw myśleć, a potem działać. Niemal wszyscy ludzie robią coś dokładnie odwrotnego: większość najpierw działa, a zastanawia się później — o ile w ogóle decyduje się na to, żeby pomyśleć.

A oto główne korzyści, która daje samodyscyplina. Możesz liczyć na dużo skuteczniejsze działanie wyobraźni, większą dozę entuzjazmu, łatwość w okazywaniu inicjatywy i wyraźniejszą samodzielność. Łatwiej będzie Ci również dostrzegać różne rzeczy, a Twoje problemy znikną niczym płatki śniegu w południowym słońcu. Zaczniesz spoglądać na świat z zupełnie innej perspektywy. Twoja osobowość nabierze atrakcyjności i szybko się okaże, że zauważają Cię osoby, które dotychczas Cię ignorowały lub nie zwracały na Ciebie uwagi. Twoje nadzieje i ambicje przybiorą na sile, podobnie zresztą jak Twoja wiara.

Dzięki samodyscyplinie zyskujesz też całkowite panowanie nad czternastoma głównymi emocjami, które dzielą się na siedem pozytywnych i siedem negatywnych. Siedem pozytywnych emocji to: miłość, seks, nadzieja, wiara, entuzjazm, romantyczne przeżycia i pragnienie. Siedem negatywnych emocji to: strach, zazdrość, nienawiść, chęć zemsty, chciwość, gniew i przesądność.

Za sprawą samodyscypliny moc, do której zyskujesz dostęp dzięki wszystkim pozostałym zasadom tej filozofii, zostaje skondensowana i przygotowana do praktycznego stosowania! w odniesieniu do Twoich codziennych spraw.

#08 Kontrolowana uwaga

Wszystkie znaczące sukcesy indywidualne odnoszone są dzięki użyciu i mocy myśli, która została właściwie wykorzystana i skierowana ku konkretnemu celowi. Wszelka moc — czy to moc myśli, czy też moc fizyczna — uzyskiwana jest dzięki koncentracji energii Skupienie się na głównym celu danej osoby tworzy klarowną wizję tego dążenia w podświadomej części umysłu i podtrzymuje owo wyobrażenie, aż podświadomość przejmie ten obraz i uczyni go podstawą swoich działań.

Kontrolowana uwaga umożliwia wykształcenie biegłości we wszelkich działaniach, gdyż pozwala skoncentrować siłę umysłu na osiągnięciu określonego celu; sprawia również, że człowiek może świadomie utrzymać to skupienie.

#09 Entuzjazm

Entuzjazm wywodzi się z greckiego słowa, ἐνθουσιασμός [enthusiazmos] tłumaczone wspólnie jako w Bogu. Entuzjazm pochodzi z wnętrza, aczkolwiek emanuje na zewnątrz za pośrednictwem głosu danej osoby i jej wyrazu twarzy. To środek pozwalający odwołać się do kryjącego się w twoim wnętrzu Boga, a także okazja, żeby skorzystać z tego wielkiego, wewnętrznego zasobu inteligencji. Entuzjazm jest w istocie wiarą, która przybiera postać działań.

Entuzjazm, którego podstawę stanowi inspiracja, często mylony jest z uczuciami wynikającymi z ożywienia, które bywa ulotne. Entuzjazm, o którym tu mowa trudno powstrzymać. Nie można go na zawołanie włączać lub wyłączać. Tego rodzaju wiara, która przybrała postać czynów, pozwoli pokonać sprzedawcy wszelkie przeszkody, jakie może on napotkać.

Entuzjazm pozwala zastosować w praktyce założenie, zgodnie z którym ludzki umysł może osiągnąć wszystko, co zdoła sobie wyobrazić i w co uwierzy. Entuzjazm sprawia, że człowiek zaczyna emanować blaskiem, który okazuje się zaraźliwy. Przejawiaj entuzjazm w swojej po­stawie i zachowaniach, a zacznie się on rozprzestrzeniać i zanim się obej­rzysz, wpłynie na całe Twoje otoczenie.

Entuzjazm jest dla człowieka tym, czym ogień dla kotła parowego: skupia moc umysłu i dodaje jej skrzydeł związanych z działaniem.

#10 Wyobraźnia

Wyobraźnia jest kluczem do wszystkich ludzkich dokonań—główną siłą kryjącą się za naszymi wysiłkami i tajemnymi drzwiami prowadzącymi do ludzkiej duszy. Zachęca też do podejmowania działań powiązanych z rzeczami materialnymi i towarzyszącymi im ideami.

Kreatywna wizja wykracza poza zwyczajne zainteresowanie dobrami materialnymi: ocenia przyszłość na podstawie przeszłości i skupia się w większym stopniu na tym, co ma dopiero nadejść, a nie na tym, co już było. Wyobraźnia znajduje się pod wpływem rozsądku i doświadczenia, które w istocie ją kontrolują. Kreatywna wizja odsuwa na bok obydwa te czynniki i osiąga swoje cele przy użyciu nowych koncepcji i metod.

Wyobraźnia zauważa ograniczenia, niedogodności i przeciwności; kreatywna wizja radzi sobie z nimi, jak gdyby w ogóle nie istniały, po czym dociera do celu. Siedzibą wyobraźni jest ludzki intelekt. Podstawę kreatywnej wizji zapewnia dla odmiany duch Wszechświata, który daje o sobie znać za pośrednictwem ludzkiego mózgu. Kreatywna wizja nie jest jakąś cudowną cechą, którą człowiek zostaje obdarzony w chwili narodzin. To przymiot, który można rozwijać.

#11 Wyciąganie wniosków z napotykanych przeciwności i porażek

Sedno tej zasady można zawrzeć w jednym nieskomplikowanym zdaniu: “każda przeciwność skrywa zalążki równie dużych lub jeszcze większych korzyści”.

Punktem zwrotnym w kontekście odnoszenia znaczących sukcesów jest zazwyczaj druzgocąca porażka. Już samo uświadomienie sobie tego faktu może odmienić czyjeś losy, gdyż niejednokrotnie prowadzi do zaskakującego odkrycia: człowiek dostrzega, że chwilowa porażka nie musi być traktowana jako przegrana, a większość tak zwanych przegranych to jedynie chwilowe niepowodzenia, które mogą się okazać szczęściem w nieszczęściu.

Życie jest skonstruowane w taki sposób, że każdy musi się zetknąć z określoną porcją chwilowych porażek, pocieszeniem może być (świadomość, iż każda z nich skrywa zalążki równie dużych korzyści. Ta wiedza pozwala człowiekowi zmienić reakcje własnego umysłu i przestać traktować porażkę jako definitywną przegraną.

Porażka nie jest nigdy tożsama z przegraną, chyba że zostanie przez kogoś potraktowana w taki sposób.

“Nasza siła wyrasta z naszej słabość”.

#12 Umiejętne wykorzystywanie czasu i pieniędzy

Czas jest niesłychanie ważnym czynnikiem, który leczy rany zadane przez porażki i rozczarowania, naprawia wszystkie krzywdy i zamienia wszelkie błędy w cenny kapitał, ale sprzyja tylko tym, którzy nie odsuwają działań na później i starają się zrealizować obrane wcześniej dążenie, trzymając się określoności celu. Czas upływa sekunda po sekundzie, uciekając wszystkim istotom ludzkim. Zwłoka oznacza przegraną, ponieważ nikt nigdy nie zdoła nadrobić ani sekundy straconego czasu. Okazuj w swoich działaniach zdecydowanie i szybkość, a czas będzie działał na Twoją korzyść. Jeśli zaczniesz się wahać lub zatrzymasz się w miejscu, czas wyeliminuje Cię z gry. Jedyną metodą, dzięki której możesz zaoszczędzić czas, jest wykorzystywanie go w mądry sposób.

Nawyk nieplanowanego wydawania pieniędzy. Oto jeden z największych pożeraczy czasu, który nie tylko zabiera czas, ale na dodatek prowadzi do ubóstwa i niedostatku. Popularny zwyczaj kupowania różnych rzeczy na kredyt jest dla milionów ludzi ogromnym udogodnieniem, ale może być (i w istocie często jest) nadużywany z powodu braku praktycznego systemu pozwalającego zaplanować wykorzystanie posiadanych środków. Nawyk oszczędzania pieniędzy powinien przybierać postać odkładania określonego odsetka wszystkich przychodów. Gdy zgromadzone oszczędności będą wystarczająco duże, należy skorzystać z jakiejś bezpiecznej inwestycji, dzięki której pieniądze zaczną się pomnażać.

#13 Pozytywna postawa umysłowa

„Sukces przyciąga kolejne sukcesy, a porażka rodzi jeszcze więcej porażek”.

Natura traktuje z niechęcią i karze dwie rzeczy: (1) próżnię lub pustkę, (2) lenistwo lub brak aktywności. Albo korzystasz ze swojego mózgu, stosując kontrolowane myślenie w odniesieniu do rzeczy, na których Ci zależy, albo do akcji wkracza natura i używa tego umysłu, by zapewnić Ci obfity plon negatywnych wydarzeń, których wcale nie pragniesz. Wybór należy do Ciebie. Możesz przejąć kontrolę nad mocą swoich myśli lub pozwolić, żeby wpływały na Ciebie przypadkowe kaprysy losu i wydarzenia, które nijak nie wpisują się w to, na czym mogłoby Ci zależeć.

Jeżeli Twój umysł przyjmie w swoich działaniach negatywną postawę, możesz uwierzyć w strach i frustrację, a Twój intelekt będzie przyciągał do Ciebie owoce tych niepożądanych odczuć. Dzięki pozytywnej postawie umysłowej możesz zaprząc swój intelekt do działania z wiarą w to, że sukces i dostatek są czymś, co Ci się należy: to przeświadczenie poprowadzi Cię nieomylnie ku wszystkiemu, co wpisuje się w Twoją definicję sukcesu.

Zawsze pamiętaj o tym, że każda myśl wysłana przez Ciebie w świat wraca do Ciebie zwielokrotniona jako błogosławieństwo lub przekleństwo. Zwracaj więc uwagę na to, jakie spostrzeżenia kierujesz ku światu, i dbaj o to, żeby były to wyłącznie takie myśli, których owoce chętnie przyjmiesz z powrotem.

#14 Precyzyjne myślenie

W zależności od sposobu użycia moc myśli może być albo najniebezpieczniejszą siłą, z jakiej może skorzystać człowiek, albo źródłem największych korzyści.

Moc myśli można porównać do wspaniałego ogrodu, którego gleba dzięki zorganizowanym wysiłkom może zostać wykorzystana w sposób zapewniający niezbędne pożywienie, aczkolwiek z powodu zaniedbań może też zacząć rodzić bezużyteczne chwasty. Umysł jest nieustannie pochłonięty pracą — tworzeniem lub niszczeniem; zapewnianiem niedoli, nie¬szczęścia i ubóstwa albo radości, przyjemności i bogactw. Pamiętajmy, że umysł nigdy nie próżnuje. Stanowi najważniejszy spośród wszystkich atutów, do jakich ma dostęp ludzkość, lecz pozostaje najsłabiej wykorzystany i najczęściej pada ofiarą nadużyć, które przybierają głównie postać pozostawiania go samemu sobie.

Większość ludzi nie myśli; zaledwie im się wydaje, że robią użytek ze swoich rozumów. Znaczna część tak zwanego myślenia to wyłącznie przejawianie uczuć za pośrednictwem emocji, na których nie można polegać. Osoba trzymająca się precyzyjnego myślenia poddaje swoje emocjonalne pragnienia i decyzje osądowi intelektu. Dopiero po takiej analizie jest skłonna potraktować je jako zasadne, gdyż wie, że na głowie można polegać w większym stopniu niż na sercu.

Osoby, które stosują precyzyjne myślenie, podejmują w odniesieniu do faktów dwa ważne kroki, dzięki którym ich sposób rozumowania staje się efektywny: (1) oddzielają fakty od fikcji lub dowodów bazujących na pogłoskach; (2) dzielą fakty na dwie kategorie — ważne i nieistotne.

Osoba stosująca precyzyjne myślenie rejestruje wszystkie życiowe fakty, zarówno dobre, jak i złe, po czym bierze na siebie odpowiedzialność za oddzielenie od siebie tych dwóch grup oraz uporządkowanie ich w sposób pozwalający wybrać te rzeczy, które jej służą, i odrzucić całą resztę.

#15 Dobre zdrowie fizyczne

Umysł i ciało są ze sobą tak blisko powiązane, że wszystko, co robi jedno z nich, wpływa na drugie.

Relacja łącząca umysł i ciało jest silnie powiązana ze zdrowia. Punktem wyjścia dla dobrego zdrowia jest jego świadomość, podobnie jak sukcesy finansowe zaczynają się od świadomości dobrobytu. Nikt nie odniósł nigdy sukcesu finansowego bez świadomości dobrobytu, podobnie jak nikt nie cieszy się dobrym zdrowiem fizycznym, jeśli nie towarzyszy mu świadomość zdrowia.

Jeśli spojrzeć z racjonalnego punktu widzenia, większość chorób wynika z naruszania praw natury, za co człowiek musi zapłacić bólem i cierpieniem. Ból istnieje w określonym celu: ma Cię uprzedzić o tym, że musisz zmienić nawyki dotyczące sposobu życia.

Pozbądź się obaw i strachu, utrzymując pozytywną postawę umysłową. Jeśli masz zachować świadomość zdrowia, w Twoim życiu nie powinno być miejsca dla lęku i obaw, ponieważ z pewnością podkopią one dobrą kondycję Twojego organizmu. Naucz się stosować nawyk kontroli emocjonalnej. Emocje w rodzaju złych zamiarów, chęci zemsty i urazy prowadzą do powstawania toksyn — trujących związków krążących potem we krwi. Utrzymuj przez cały czas pozytywną postawę umysłową, gdyż ma ona leczniczy wpływ.

#16 Współpraca

Współpraca, podobnie jak miłość i przyjaźń, jest czymś, co można I otrzymać, jeśli zapewnia się to innym. Do krainy, w której dominuje szczęście, zmierza oprócz Ciebie wiele osób. Będziesz potrzebować ich wsparcia, a im przyda się Twoja pomoc.

Praca zespołowa i przyjazne nastawienie niewiele kosztują, jeśli spojrzeć przez pryzmat nakładów czasowych czy wysiłku, a zapewniają ogromne korzyści dotyczące nie tylko finansów, ale także tych rzeczy, które mają w życiu największą wartość. Taka postawa ułatwia podążanie ku szczęściu wszystkim, którzy zdecydują się ją przyjąć; prowadzi też do wykształcenią dwunastu życiowych bogactw:

(1) pozytywnej postawy umysłowej, (2) dobrego zdrowia fizycznego, (3) harmonii w relacjach międzyludzkich, (4) wolności od strachu, (5) nadziei na odniesienie sukcesu, (6) zdolności okazywania wiary, (7) gotowości do dzielenia się otrzymanymi błogosławieństwami, (8) wykonywanej z zamiłowaniem pracy, (9) otwartości umysłu w stosunku do wszelkich zagadnień, (10) samodyscypliny, (11) zdolności rozumienia ludzi i (12) bezpieczeństwa ekonomicznego. Cóż za wspaniała kolekcja dobrodziejstw! Każde z nich powiązane jest jednak z pojęciem pracy zespołowej. Wszystkie te wspaniałe bogactwa wyrastają bezpośrednio z zasady współpracy.
Naucz się współpracować z innymi pośród przyjaznego nastawienia, a znajdziesz się na najlepszej drodze, żeby zapewnić sobie wszystkie te cenne rzeczy.

#17 Kosmiczna siła nawyku

Kosmiczna siła nawyku jest elementem kontrolującym wszelkie prawa natury. To podstawowa zasada, w której zawierają się wszystkie inne prawa naturalne. Kosmiczna siła nawyku jest przejawem działania Nieskończonej Inteligencji. Nawyki myślowe poszczególnych osób są automatycznie korygowane i utrwalane przez tę kosmiczną siłę, bez względu na to, czy są negatywne, czy pozytywne.

Ta sama siła, która utrzymuje idealną równowagę między wszystkimi działaniami i reakcjami obejmującymi materię oraz relacje czasowe i przestrzenne między cząsteczkami, z jakich zbudowany jest świat, tworzy również ludzkie nawyki cechujące się mniejszą lub większą trwałością. Wszelkie negatywne nawyki myślowe zapewniają swojemu twórcy fizyczne przejawy odpowiadające ich naturze — ten proces przebiega równie precyzyjnie i nieuchronnie, jak kiełkowanie żołędzi, z których wyrastają potem dęby. To samo prawo sprawia też, że pozytywne myśli odwołują się do rozległego oceanu otaczającej nas potencjalnej mocy, po czym zapewniają nam fizyczne odpowiedniki dopasowane do swojej natury.

Twoje wzorce myślowe powstają pod wpływem powtarzania określonych koncepcji lub zachowań; prawo kosmicznej siły nawyku podchwytuje owe wzorce i nadaje im mniej lub bardziej trwały charakter, chyba że zdecydujesz się świadomie poddać je zmianom. Kosmiczna siła nawyku jest w stanie użyczyć ludzkiej sile myśli takiej mocy, by przezwyciężyła ona wszystkie trudności, pokonała każdą napotkaną przeszkodę i przełamała wszelki opór.

Słowo na zakończenia

Oto filozofia sukcesu Napoleona Hilla i 17 niezwykłych zasad sukcesu:

01. Określoność celu
02. Sojusz Superumysłu
03. Znaczenie wiary
04. Trzydzieści cech składających się na przyjemną osobowość
05. Podejmowanie dodatkowego wysiłku
06. Inicjatywa osobista .
07. Samodyscyplina
08. Kontrolowana uwaga
09. Entuzjazm
10. Wyobraźnia
11. Wyciąganie wniosków z napotykanych przeciwności i porażek
12. Umiejętne wykorzystywanie czasu i pieniędzy
13. Pozytywna postawa umysłowa
14. Precyzyjne myślenie
15. Dobre zdrowie fizyczne
16. Współpraca
17. Kosmiczna siła nawyku

Wszystkie reguły filozofii Hilla mają za zadanie umożliwić Ci wykształcenie kontroli nad sobą, która jest najistotniejszym z niezbędnych czynników pozwalających odnosić sukcesy.

Przestań godzić się na mniej niż doskonałość. Zapomnij o ograniczeniach i uwolnij swoje wrodzone, duchowe moce. Zasługujesz na wolność ciała i umysłu, a to wszystko zaczyna się od poznania tajników sukcesu według Hilla.

Filozofia sukcesu Napoleona Hilla. 17 niezwykłych lekcji - Napoleon Hill
Filozofia sukcesu Napoleona Hilla. 17 niezwykłych lekcji
– Napoleon Hill

W książce Filozofia sukcesu Napoleona Hilla, znajdziesz dokładne wyjaśnienie tych 17 niezwykłych zasad sukcesu i praktyczne wskazówki jak je możesz wdrożyć w życie.

Filozofia sukcesu Napoleona Hilla nie jest zwykłym poradnikiem – to kompendium wiedzy, które było dotąd dostępne tylko dla wybranych. Dzięki niej dołączysz do elitarnego grona osób, które zrozumiały i zastosowały 17 zasad sukcesu Napoleona Hilla, przekształcając swoje życie w piękną podróż do osobistego i zawodowego spełnienia.

Poznaj tajemnice, które przez dziesięciolecia były zarezerwowane dla przyszłych nauczycieli filozofii Hilla. Odkryj niewykorzystany potencjał swojego umysłu i naucz się kształtować pozytywne nawyki.

Nie przegap tej niezwykłej okazji, by stać się częścią historii sukcesu, którą napisał Napoleon Hill. Otwórz się na wiedzę, która odmieniła życie tylu ludzi na całym świecie. Przygotuj się na zdobycie umiejętności, które na zawsze odmienią Twoje życie.

“Człowiek staje się tym, kim jest za sprawą myśli, którym pozwala zapanować nad swym umysłem”. – Napoleon Hill

Źródło: Filozofia sukcesu Napoleona Hilla. 17 niezwykłych lekcji Autor: Napoleon Hill , wydawnictwo Onepress 2023, tłumaczenie Krzysztof Krzyżanowski

Sprawdź też: Na drodze do spokoju ducha. Czym jest spokój duch i jak go osiągnąć?

Podoba Ci się? "Postaw