Dostąpiłam tego zaszczytu i chciałabym jeszcze kiedyś. Jednak co zrobić, żeby ktoś zainteresował się Tobą na tyle, żeby chcieć dać Ci się wypowiedzieć? Czy sława i celebrytyzm to jest równoznaczne? A może lepiej stać się ekspertem i móc prezentować naukowe poglądy?
100 celów🎯| #Cel 69 Czy przeprowadzą ze mną kiedyś wywiad?
To wbrew pozorom nie jest próżny cel. Każdy lubi być wysłuchany i lubi kiedy może zaprezentować swoje osiągnięcia lub poglądy na forum. Ale żeby tak się stało najpierw zobaczmy kim trzeba być lub co robić w życiu, żeby znaleźć szerokie grono odbiorców.
#01 Droga do sukcesu jest mozolna
Niestety już na wstępie Was rozczaruję, mimo tego, że mass media obiecują nam, że wystarczy pokazać się w programie i już jesteśmy popularni to mit. Być może ktoś nas zacznie obserwować na social mediach ale jeśli chcemy, żeby faktycznie ktoś poświęcił nam miejsce w gazecie lub choćby na łamach naszego portalu to trzeba robić coś ponadprzeciętnego, a to nie jest łatwe.
#02 Zaangażowanie i poświęcenie
Mam wrażenie, że młodsze pokolenia tego nie rozumieją. Coraz mniej obowiązków i presji. To może nie jest złe podejście, od tego wiecznie wiszącego bata nad naszymi głowami, ale jeśli ktoś chce osiągnąć sukces choćby w sporcie to musi być zdyscyplinowany i wykonywać wiele mozolnej pracy. Na sukces trzeba czasem poświęcić kilka lat z najlepszego okresu w naszym życiu i wylać hektolitry potu.
#03 Brak złotego przepisu
Możesz przeczytać setki książek o motywacji lub biografie sławnych osób ale tak naprawdę nawet jeśli będziesz 1:1 wykonywać to co Ci tam proponują, może się nie udać. Każdy ma inne geny, inne środowisko w którym przebywa i odmienne predyspozycje wynikające nawet z takiego samego talentu jak ma Madonna. Zatem cała sztuka w sławie polega też na tym, żeby odkryć swój samorozwój i zaryzykować działanie samodzielne.
#04 Cel
Nie możesz ogólnie stwierdzić, że chcesz śpiewać albo udzielać porad. Wiele osób żyje z dnia na dzień, nie planuje, bo nie chce się frustrować nie wypełnieniem kartki z kalendarza. Jednak to jest najprostszy sposób, żeby zmarnować sobie życie. Oprócz talentu musisz wybrać wąską dziedzinę, której się poświęcisz, nawet jeśli będzie to kosztem czegoś równie ważnego. Życie to nieustanne ryzyko i wybór. Np. jeśli potrafisz śpiewać to wybierz repertuar, z kim chciałbyś nawiązać współpracę, ile czasu poświęcasz na treningi i działaj!
#05 Przyjemność
Wiele osób idzie na jakieś studia, bo liczy na niszę w swoim zawodzie ale nie zważa na to, czy go to tak naprawdę kręci. A potem dziwi się, że nie jest w stanie pracować w wyuczonym zawodzie albo nie potrafi znaleźć zatrudnienia. To naprawdę widać, czy kochasz to co robisz, czy jesteś w jakimś miejscu tylko ze względu na prestiż czy jakieś inne wytyczne. Zauważ, że największy sukces i to właśnie z tymi osobami są przeprowadzane wywiady, to te, które pracują z pasją, które chętnie się w każdej wolnej chwili dokształcają, bo same chcą. Od których bije wręcz blask i radość z wykonywanego zajęcia, które zacierają granice pomiędzy swoją osobowością, czasem wolnym, a tym spędzonym w pracy, bo ich życie to misja. Chyba znacie to powiedzenie, że znajdź pracę, którą kochasz, a nie spędzisz w niej ani jednego dnia.
#06 Motywacja
Musisz jasno wytyczyć sobie ścieżkę działania i nagradzać się co jakiś czas. Przykładem niech będą moje artykuły. Jestem z Wami 2,5 roku. Tydzień w tydzień czytacie nową historię, były różne cykle. Czasem ktoś podziwia skąd biorę kolejne pomysły na artykuły. Powiecie, że to niemożliwe ale ja na samym początku tej drogi założyłam sobie co ile chcę publikować, w jakiej tematyce i jakie cykle stworzyć. Jeśli napiszę wyjątkowo dobry tekst to daję sobie małą nagrodę. Nie byłoby tego wszystkiego, gdybym zgłosiła się, że chcę coś tam napisać i że no nie wiem, może kiedyś tam i co ileś tam…Szybko bym się zniechęciła i same teksty byłyby mdłe.
#07 Wytrwaj
Najważniejsze. Możesz mieć plany, działać i nagle zjawia się kryzys. Wszystko wydaje się być bez sensu, chcesz się zwolnić, wypisać ze studiów i ogólnie zniknąć. Nie pozwól sobie na to, pomyśl o wyniku końcowym. Jak wtedy będziesz wyglądać, ile będziesz zarabiał, że staniesz się wersją siebie, którą zawsze chciałeś być. To normalne, że pojawiają się wątpliwości, że czasem już nie możemy, że coś się załamało lub diametralnie zmieniło. Spróbuj przeczekać ten czas, zatroszczyć się o siebie bez rezygnacji z podjętych działań. Zobaczysz, kiedyś sobie za to podziękujesz.
I najważniejsze. Pielęgnuj w sobie odwagę, wytrwałość i motywację, a kto wie, może zaproszę Cię kiedyś do udzielenia wywiadu. Powodzenia!
Autorka: Karolina Strzelczyk-Weichert
Sprawdź też: 100 celów🎯