Wiosną zwiększa się czas spędzany poza domem, a cieplejsze powietrze zachęca do przenoszenia się z domowych biblioteczek na otwarte przestrzenie. Miłośnicy książek powinni przygotować swoje kolekcje i zaopatrzyć się w pozycje, które przyjemnie czytać będzie zwłaszcza w oczekiwaniu na lato. Oto zestawienie trzech książek doskonałych na wiosenne popołudnia i wieczory!

Pozycja dla spragnionych miłości, czyli „Maybe Someday”

Maybe Someday Colleen Hoover

Jeśli dotąd w domowej bibliotece nie znalazła się powieść „Maybe Someday” Colleen Hoover, to wiosna jest idealnym czasem, by to nadrobić! Przyjemna opowieść o emocjach z muzyką w tle rozbawi, zaciekawi i wzruszy nie tylko fanów romansów. „Maybe Someday” to pierwsza część trylogii „Maybe”. Książka zyskała miano bestsellera „New York Timesa”, ciesząc się dużą popularnością na niemal całym świecie.

Wciągająca historia dwójki ludzi, których połączył świat dźwięków, doskonale sprawdzi się jako towarzysz wiosennych wieczorów. Nie brakuje tu uniesień, namiętności, ale także zdrady i cierpienia. To nie jest banalna opowieść o miłości, a nowela, która porywa czytelnika w świat skrajnych emocji i zwrotów akcji.

 

Świat fantasy w rodzimym wydaniu

Seria Wiedźmin Andrzej Sapkowski

Amatorzy fantastycznych stworów i mistycznych światów koniecznie powinni zapoznać się z sagą „Wiedźmin”. Dzieła Andrzeja Sapkowskiego nie bez powodu stały się bowiem inspiracją dla stworzenia serii popularnych na całym świecie gier komputerowych, a nawet serialu. „Wiedźmin” opowiada o losach zawodowego pogromcy potworów, który na swojej drodze spotyka ludzi na dobre mieszających w jego samotnym życiu.

Saga składająca się w kilku tytułów wciąga czytelnika do tego stopnia, że w zaledwie kilka dni jest on w stanie zapoznać się ze wszystkimi przygodami odważnego Geralta z Rivii. Książka podejmuje bardzo szeroki zakres tematów, gwarantując czytelnikowi kalejdoskop emocji – tego nie można sobie odpuścić!

 

Nieautoryzowana biografia” z nutą ironii i powagi

Nieautoryzowana biografia Kuba Wojewódzki

W zestawieniu nie mogło zabraknąć również wiosennej propozycji dla fanów show-biznesu. Kuba Wojewódzki i jego „Nieautoryzowana biografia” karmią czytelnika mieszaniną śmiechu i powagi, opowiadając o życiu człowieka, który w polskiej telewizji i radiu jest od zawsze. Król showmanów w swojej autobiografii przyjmuje kolejne maski, opowiadając o życiu, pracy w krajowych mediach i myśleniu społeczeństwa.

Książka zaciekawi swoją narracją także tych, którzy nie przepadają za wizerunkiem Kuby Wojewódzkiego pokazywanego w mediach. O tym jednak należy przekonać się samemu, sięgając po „Nieautoryzowaną biografię” w nadchodzącym czasie!

A Ty jakie książki polecasz?