17 nawyków skutecznego działania

rosnijwsile.pl Covey 7 nawyków skutecznego działania
7 nawyków skutecznego działania według – Stephen Covey

Stephen R. Covey autor bestsellerowych pozycji na temat przywództwa, rozwoju osobistego stworzył i rozpropagował teorię 7 nawyków skutecznego działania. Jest to 7 zasad, które jeśli zastosujesz pozwolą Ci na uzyskanie harmonijnego życia zawodowego i prywatnego, przy zachowaniu własnych wartości.

Pierwsze trzy nawyki dotyczą “zwycięstwa prywatnego”, czyli rozwoju osobistego, kolejne trzy “zwycięstwa publicznego”, czyli skutecznego współdziałania z innymi ludźmi. Ostatni nawyk przypomina o konieczności odnowy w czterech wymiarach: fizycznym, umysłowym, społecznym i duchowym.

Wiele osób, chce odnieść w życiu sukces. A jedną z dróg do sukcesu jest identyfikacja nawyków, które mogą nam pomóc w tej podróży do większych osiągnięć i lepszego życia.

Jesteśmy tym co powtarzamy na co dzień. Nasz charakter jest wynikiem naszych nawyków. Na nasze nawyki składa się wiedza, umiejętności i pragnienia. Wiedza pozwala nam wiedzieć co robić i dlaczego, umiejętności dają nam zdolność do tego jak to zrobić, a pragnienie jest motywacją, aby to zrobić. Aby coś stało się w naszym życiu nawykiem, musimy posiadać wszystkie trzy elementy.

Covey uważa, że sposób, w jaki postrzegamy świat, jest całkowicie oparty na naszych własnych percepcjach. Aby zmienić określoną sytuację, musimy zmienić siebie, a aby zmienić siebie, musimy być w stanie zmienić nasze postrzeganie.

Nawyki są potężnymi składnikami naszego życia wyrażają na co dzień nasz charakter i czynią nasze działanie skutecznym lub też jeżeli mamy złe nawyki nieskutecznym.

Trzymając się określonych zasad będziemy w stanie osiągnąć w życiu znacznie więcej, wpływając na nasze przyzwyczajenia i poprawiając kluczowe elementy charakteru.

Nawyki są potężnymi składnikami naszego życia. Ponieważ są to stałe i często nie uświadamiane sposoby zachowania, wyrażają na co dzień nasz charakter i czynią nasze działania skutecznym… bądź nieskutecznym. – Stephen R. Covey

Czytaj dalej i dowiedz się więcej o 7 nawykach skutecznego działania Covey’a…

Z powrotem