Zmień kierunek, jeśli ten, którym podążasz, jest niewłaściwy, a zamierzasz dotrzeć w życiu tam, gdzie chcesz dotrzeć, zrealizować to, co chcesz zrealizować i osiągnąć to, co chcesz osiągnąć. Nie zajdziesz daleko, chcąc jednego, a robiąc drugie. Dlaczego?

Ponieważ brakuje spójności, harmonii w tym, co robisz. Nie da się zrealizować niczego, kiedy myśli, uczucia i działania biegną w zupełnie innych kierunkach. W grę wchodzą również negatywne nawyki i przekonania nabyte przez lata, które również mogą skutecznie sabotować Twoje działania.

„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. – Albert Einstein

Dlaczego zmiany są potrzebne? Zmień kierunek, zmienisz rzeczywistość.

Jeśli droga, którą podążasz, przynosi Ci wymarzone rezultaty, oznacza to, iż jesteś na właściwej ścieżce. Jeśli jednak nie, to czas coś zmienić w sposobie myślenia i podejściu.

Bardzo często i do tego skutecznie blokują ludzi ich nawyki oraz przekonania. Możesz chcieć osiągnąć w życiu wiele, lecz Twoje obecne postępowanie może to niwelować. Musisz przyjrzeć się temu, co robisz i jak to robisz. Jeśli dotychczas brak było satysfakcjonujących Cię wyników, oznacza to, że pora coś zmienić. Trzeba zrozumieć, że nie da się osiągnąć niczego, polegając ciągle na tych samych metodach, które się wcześniej nie sprawdziły, mając jednocześnie nadzieję, że następnym razem jednak będą działać.

„Nigdy nie zmieniasz rzeczy, walcząc z istniejącą rzeczywistością. Aby coś zmienić, zbuduj nowy model, który sprawi, że ​​istniejący model stanie się przestarzały”. – Buckminster Fuller

To jest właśnie robienie jednego, oczekując drugiego. To tak jakby posadzić marchewkę i czekać aż wyrośnie z tego jabłoń. Przyznaj, że będą raczej marne szanse na to, że tak się stanie. Także myśli i uczucia, co do tego, co tak naprawdę zamierzasz zrobić, muszą być spójne. Kiedy są w zgodzie to i działanie w celu urzeczywistnienia tego, co zamierza się zrobić, będzie o wiele bardziej efektywne i skuteczne. Cała potrzebna uwaga zostaje skupiona na realizacji celu.

Jeśli chcesz bardziej to zrozumieć, to przyjrzyj się ludziom. Zobacz, dlaczego dzieje się tak, że pomimo tego, że chcieliby wiele, to nic w tym kierunku nie robią bądź robią nie to, co trzeba. Z jednej strony jest marzenie, cel do zrealizowania z drugiej zwątpienie, brak wiary i strach przed porażką bądź krytyką. Czy takie podejście zapewni efektywne działanie? Oczywiście, że nie.

Zawsze otrzymujesz to, na czym się skupiasz.

Nie przybliży Cię również do celu myślenie o nim, a robienie zupełnie czegoś innego. Np. ktoś chce odnieść sukces w nauce, lecz więcej czasu i uwagi poświęca kopaniu piłki. W tym wypadku żadne wielkie osiągnięcia w nauce, raczej nie będą miały miejsca. Bardziej prawdopodobne jest, że jednak w piłce.

Trzeba dokonać wyboru co do tego, co tak faktycznie ma się zamiar robić i czego się tak naprawdę chce. Skupić się na nauce i w piłkę grać od czasu do czasu dla przyjemności albo poświęcić się piłce. To taki prosty przykład na zobrazowanie sytuacji. W każdym razie zmiana kierunku działań na to, co faktycznie ma się zamiar robić, jest istotna, a nawet wręcz konieczna. Dlatego, że za nią podążą skupienie i uwaga.

„Będąc skupionym nie na tym, co trzeba, nikt nie dojdzie tam, gdzie zmierza. Trzeba zmienić kierunek”.

Uwagi końcowe

Przyjrzyj się temu, co robisz. Przeanalizuj to, sprawdź, czy faktycznie Twoje rezultaty są satysfakcjonujące i czy jesteś zadowolony z tego, co robisz. Jeśli tak to świetnie, jeśli nie, zmień coś. Bo jeśli tego nie zrobisz, będziesz wciąż podążał w niewłaściwym kierunku. Nie zmieniając niczego, nic się nie zmieni. Upewnij się również, że Twoje myśli i uczucia są spójne względem tego, co robisz.

„Przestań czekać aż coś się zmieni. Wstań i zmień coś!”