Czym jest hipnoza?

To fizjologiczny stan umysłu, oparty na głębokim relaksie, gdzie dociera się do podświadomości osoby zahipnotyzowanej. Na co dzień, można nie zdawać sobie sprawy z ukrytych blokad, pragnień i leków i często jedynym sposobem aby komuś pomóc, jest hipnoza. Takie stany jak przewlekły stres czy bezsenność, mogą być z powodzeniem leczone właśnie za pomocą hipnozy.

Hipnoza w trakcie sesji terapeutycznej może dać doskonałe wyniki, których nie dałoby się osiągnąć tradycyjnymi metodami. A to z tego względu, że często latami nie zdajemy sobie sprawy co tkwi w naszej podświadomości, bo nie potrafimy do niej dotrzeć. Działamy według określonego schematu i nie zastanawiamy się nad motywami naszych czynów. Wgląd w swoje ukryte pragnienia i motywacje może dać spektakularne efekty i przełom w myśleniu i postrzeganiu rzeczywistości. Profesjonalista, który ukończył kurs Hipnoterapii, będzie w stanie dotrzeć do emocji i pokierować nimi tak, aby pomóc pacjentowi.  

Co trzeba wiedzieć o nauce hipnozy?

Wspomniany kurs hipnozy wprowadza użytkownika na poziom podstawowy oraz zaawansowany. Dodatkowe kursy to hipnoza w odniesieniu do zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych, pewności siebie. Osoby, które na co dzień pracują na przykład jako pedagog specjalny, mogą poszerzyć swoje kompetencje, właśnie dzięki takim kursom, a być może wykorzystana wiedza pomoże niejednemu dziecku. Po skończonym kursie hipnozy można zacząć samodzielnie pracować w tym zawodzie i wykorzystać zdobytą wiedzę praktyczną i teoretyczną.

Cały proces związany z wprowadzaniem w stan hipnozy jest przede wszystkim bezpieczny, wbrew temu co czasem powtarzają osoby nieznające tematu, a zmiany są trwałe. Trans hipnotyczny bardzo pomaga poradzić sobie z trudnymi emocjami, które uniemożliwiają efektywne i swobodne działanie i relacje z innymi. Skuteczność samej hipnozy została już wielokrotnie udowodniona, a dobry terapeuta potrafi wprowadzić w stan głębokiego transu i odpowiednio pokierować emocjami na tym poziomie. Nauka powinna się odbywać tylko w certyfikowanych miejscach, takich jak  Akademia Hipnoterapii, aby mieć pewność, że będzie się świadczyło usługi na najwyższym poziomie. Poza tym, wsparcie dla kursanta, daje opcja Mentoringu, gdzie można konsultować się z innymi terapeutami i prowadzić z nimi regularne spotkania. Dzięki temu można uczyć się od profesjonalistów i nie ma obaw, że ktoś po kursie zostanie bez wsparcia.

Dla kogo jest przeznaczony kurs hipnozy?

Szkolenie z hipnozy jest dedykowane głównie osobom, które działają w sektorze pomocowym.

Czyli będą to głównie:

  • psychologowie
  • terapeuci
  • pedagodzy
  • mentorzy
  • mówcy motywacyjni
  • managerowie
  • naturoterapeuci
  • lekarze

Ale nie tylko, bo może to być każda osoba, która chce się tym zająć zawodowo i próbować nowych metod leczenia i pracy z ludźmi. Być może takie zajęcie będzie nowym sposobem na własną przyszłość, a przy okazji będzie można pomóc innym.

Tradycyjne metody docierania do pacjentów mogą nie zawsze wystarczać i warto mieć w zanadrzu coś niekonwencjonalnego. Im więcej metod docierania do pacjentów znamy, tym większa szansa, że któraś z nich okaże się skuteczna. Kurs hipnozy na Akademii Hipnoterapii pokazuje jak korzystać z poszczególnych narzędzi stosowanych w hipnozie i konsekwentnie rozwija umiejętności osoby, która wprowadza innych w taki stan.