Mnogość decyzji do podjęcia, masa telefonów, pomysłów, pytań i odpowiedzi. Tak większości z nas kojarzy się planowanie wesela. Bardzo łatwo jest pogubić się w tym wszystkim i podjąć złą decyzję. Niektóre z nich, jak wybór niewłaściwego koloru kwiatów, będą miały małe konsekwencje. Inne, jak chociażby zaproszeni goście, mogą całkowicie zrujnować nasz dzień. W tym artykule omówimy najczęściej popełniane błędy i doradzimy, jak ich uniknąć. Oto czego unikać przed ślubem. Zaczynamy!

“W dniu ślubu. Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki”. – PNP 8,7

Czego unikać przed ślubem?

#01 (Nie)pożądani goście

Lista gości to najważniejsza część planowania wesela. Od niej zależeć będzie zarówno wielkości sali, jak i ilość pieniędzy, które będziemy musieli na wesele wydać. Warto poświęcić czas na zastanowienie się, kogo chcemy zobaczyć w tym najważniejszym dla nas dniu.

Często praktykowane zapraszanie dawno niewidzianych krewnych “bo tak wypada”, może być zgubne w skutkach. Nie znając kogoś, nie wiemy przecież, jak będzie zachowywał się po alkoholu, w towarzystwie obcych ludzi itd. W najlepszym wypadku- osoba zaproszona będzie bawiła się źle. W najgorszym- może dojść do nieporozumień, które mogą być opłakane w skutkach.

Chcąc oszczędzić sobie dodatkowych i zbędnych nerwów, warto z wyprzedzeniem pomyśleć nad osobami, które chcemy zaprosić.

#02 Pomysłowi rodzice

Wydatki związane z weselem niejednokrotnie przekraczają możliwości finansowe przyszłej pary młodej. Zwykle w takiej sytuacji zwracają się oni po pomoc do swoich rodziców, dziadków, znajomych itd. Niestety, często wiąże się to z ingerencją tych osób w cały proces planowania wesela.

Zdarza się, że ich rady są bardzo pomocne i dają nam nowy punkt widzenia. Zazwyczaj jednak wprowadzają dodatkowy zamęt w już i tak niełatwy proces. Warto zatem już na samym początku ustalić, z czym wiąże się ofiarowanie funduszy na organizację uroczystości, by uniknąć przyszłych niespodzianek.

#03 Wesele pod zastaw

Braki finansowe często spędzają sen z powiek przyszłych małżonków. Niestety, nie każdy może liczyć na pomoc najbliższych w tej kwestii. W takiej sytuacji młodzi ludzie często sięgają po pomoc finansową w postaci kredytu. Warto jednak zastanowić się, czy rzeczywiście jest potrzebny. Będzie on stanowił dług, który świeżo upieczonym małżonkom uszczupli domowy budżet.

Czasami warto zamiast tego zastanowić się, których wydatków można uniknąć i określić, jakim budżetem dysponujemy. Dobrym pomysłem może być też przełożenie uroczystości na czas większej stabilizacji finansowej.

#04 Twarzowe eksperymenty

Każda z pań chciałaby w tym szczególnym dniu wyglądać zjawiskowo. Suknia, makijaż, fryzura i piękne dodatki to coś, co dodaje niesamowitej elegancji i pewności siebie. Zdarza się też, że panie chcą przygotować również swoją cerę na trudy szalonej nocy. Konsultacja z dobrą kosmetyczką pomoże rozwiać wątpliwości i zaplanować jak najlepszy program kosmetyczny.

Należy jednak pamiętać, by przeprowadzić taką wizytę odpowiednio wcześniej- w przypadku niektórych czynności będzie to nawet pół roku przed datą wesela. Bardzo złym pomysłem jest planowanie zabiegów na krótko przed weselem, zwłaszcza gdy mamy je wykonywane pierwszy raz w życiu. Nie wiemy wtedy, jak zareaguje nasza cera, jak będziemy wyglądać i czuć się po zabiegu.

Może to mieć przykre konsekwencje, od zaczerwienień, przez przebarwienia, aż do reakcji alergicznej włącznie. Dlatego warto skonsultować się z osobą o odpowiednich kompetencjach, aby właściwie zadbać o swoją cerę i uniknąć przykrych powikłań.

Uwagi końcowe

Wymienione wyżej, najczęściej popełniane błędy przed ślubem, są tymi, których można z powodzeniem uniknąć. Odpowiednie zastanowienie się i podjęcie przemyślanej decyzji pozwoli nam zmniejszyć szansę na to, że coś w naszym najwspanialszym dniu pójdzie nie tak.

“Udane małżeństwo wymaga wielokrotnego zakochiwania się, zawsze w tej samej osobie”. – Mignon McLaughlin

Sprawdź też: Nowoczesny Pan Młody. Poznaj pomysły na stylizację ślubną

A twoim zdaniem, o czym warto pamiętać przed ślubem i czego unikać?