Czy Ty codziennie czujesz, że robisz niewystarczająco dużo? Czy Ty skrollujesz Instagram i obserwujesz szczęśliwe życie innych, którzy dokonali czegoś większego niż Ty? Gratuluję, trafiłeś w pułapkę, w pułapkę pustych nadziei i oczekiwań.

Jak przestać być nieudacznikiem i zmienić swoje życie?

Nie jesteś nieudacznikiem!

Zacznijmy od tego, że pojęcie „nieudacznik” jest używane wyłącznie przez ludzi potępiających, osądzających, a nie przez ludzi sukcesu. Kto Ci wpoił w głowę, że jesteś „nieudacznikiem” i nie wiedzie Ci się w życiu? A może Ty sam?

Porównując siebie do innych, patrzymy wyłącznie na gotowy wynik innej osoby. Nie patrzymy na to ile sił jej to odjęło i ile wysiłku poszło na osiągnięcie pożądanego, co nie? I tak właśnie zawsze. Oceniamy sytuację z naszej niniejszej perspektywy, a nie z perspektywy osoby jaka przez to przechodziła. Najgorszym jest to, że porównując siebie do innych tracimy wewnętrzną siłę, wewnętrzny opór, dążenie przeć do przodu.

Zrozum, że nie możesz być inną osobą. Nie możesz być Olą u której wszystko idzie jak z płatka lub Barkiem, któremy się poszczęściło mieć bogatych rodziców. Ty – to Ty, i jest niemożliwym być kimś innym, tylko że najlepszą wersją siebie.

Źródło twoich problem

Ci coś zdradzę: Źródłem Twoich problem jesteś Ty sam. Tak tak, właśnie tworzysz sobie problemy.

Najłatwiejszym jest obwinić cały świat niż się przyznać, że Ty robić coś nie tak. Kiedy zaczniesz przyznawać się do własnych błędów cały świat się otworzy i zrozumiesz, że tak naprawdę wszystko w Twoich rękach. Przed Tobą tyle niewidzianych rzeczy, tyle niezwiedzonych miejsc, a najpiękniejsze jest to, że jesteś w stanie to zmienić. Wybór zawsze należy do Ciebie.

Brak Mi motywacji

Tak naprawdę motywacja nie jest słusznie użytym słowem. Raczej powiedziałabym bodziec. Czy Ty widziałeś zmotywowanych ludzi sukcesu? Osobiście Ja nie. Jedynie widziałam zdyscyplinowanych, samo zdyscyplinowanych, którzy mają obowiązki i bezwzględnie ich się dotrzymują. Nie ma dla nich wyrazu „nie chcę”. Oni wiedzą, jak tego nie zrobią raz – nie zrobią tego i drugi.

„Jutro” nigdy nie nastąpi

Jeżeli nie zaczniesz natychmiastowo podejmować decyzji, czeka na Ciebie długa pętla pustych obiecanek.

Szczęśliwa przyszłość nigdy nie nastąpi jeżeli nie powiesz: „Ok, może czas już zacząć działać i odmienić swoje życie raz i na zawsze”. Motywacja przychodzi i odchodzi, a pozytywne nawyki pozostają z tobą, więc się zastanów.

Dobra, a co dalej?

Uświadomiwszy sobie, że twoje życie zależy od Ciebie , stopniowo zaczniesz się zmieniać. Co najciekawsze, wraz ze zmianą wewnętrzną zmieni się rzeczywistość.

Dodawaj do życia nowych farb. Najważniejsze – nie bój się próbować nowych rzeczy. Istnieje strach przed niewiadomym, rozumiem Cię. To jest normalne. Tylko czy warto się bać tego, co jeszcze się nie zdarzyło? Można całe życie przeżyć w strachu, a można poznać możliwości swojego umysłu i ciała.

Wdrażaj pomału nowe nawyki, wspomagające samodoskonalenie. Może to być nawet prowadzenie dziennika lub picie 2 litrów wody dziennie.

Myśl, że geny decydują o wszystko jest mylna. Jesteśmy w stanie tworzyć własną rzeczywistość i budować siebie, budować zdrowe nawyki, pozbywać się złych.

Pamiętaj o jednym. Twoja rzeczywistość nie może się zmienić jeżeli nie zmieniasz się Ty!

„Dopóki sam się nie zdecydujesz nic się nie zmieni”.

Autorka: Jestem Alisa wirtuoz pióra i copywriter z sercem pełnym pasji. Od dzieciństwa dążę do realizacji największych marzeń, a każde słowo, które tworzę, jest kroplą inspiracji. Moja misja? Pomagać ludziom, wspierając ich słowami oferując mentalne wsparcie. Słowa są moją magią, a marzenia moim sensem istnienia.”

Sprawdź też: Jak uniknąć w porę porażki? Automatyczny Mechanizm Porażki

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!