Jak uwolnić swój pełny potencjał i osiągnąć sukces? Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie. Żyjemy w złotym wieku ludzkości. Nigdy nie było więcej niż dzisiaj możliwości ani szans na to, żeby stać się każdym, kim tylko zechcemy, i zrealizować więcej celów. Chcesz osiągnąć więcej sukcesu i szczęścia w twoim dalszym życiu. Poniżej 12 podstawowych zasad według Briana Tracy.

„Nie ma takiej rzeczy na świecie, której nie możesz posiąść – jeśli tylko zaakceptujesz myśl, że może być twoja”. − Robert Collier

Jak uwolnić swój pełny potencjał i osiągnąć sukces? 12 podstawowych zasad Briana Tracy

#01 Zmień swoje myślenie.

Twój sposób myślenia o sobie, swoich zdolnościach i swoim potencjale – twoja tożsamość osobowa – determinuje to, kim jesteś dzisiaj, oraz wszystko, czym możesz się stać. Na szczęście tożsamość osobowa jest czymś wyuczonym. Przejmując całkowitą kontrolę nad słowami, obrazami i koncepcjami, które wpuszczasz do swojego umysłu, zyskujesz całkowitą kontrolę nad swoją przyszłością.

#02 Zmień swoje życie.

Pojawiasz się na tym świecie w postaci czystego potencjału o nieograniczonych zdolnościach w niezliczonych dziedzinach. W efekcie destruktywnego krytycyzmu otrzymanego w okresie dzieciństwa mogą się w tobie rozwinąć lęki przed porażką, utratą, odrzuceniem i krytyką. Mogą się też u ciebie pojawić ograniczające cię poglądy, które trzymają cię w miejscu. Wyzbywając się tych negatywnych emocji, wyzwalasz swój prawdziwy potencjał i zmieniasz swoje życie.

#03 Zapragnij wielkich rzeczy

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia życia, o jakim marzysz, jest stworzenie żywej wizji przyszłości obrazującej twoje idealne życie w każdej sferze, tak jakby ograniczenia nie istniały. Wyobraź sobie, że mógłbyś być kim zechcesz, mieć lub robić co tylko zechcesz w życiu rodzinnym i osobistym oraz w sferze finansów. Następnie wyznacz sobie jasne, spisane cele poparte szczegółowymi planami, żeby spełnić swoje marzenia.

#04 Postanów, że będziesz bogaty

Postanów już dzisiaj, że przejmiesz całkowitą kontrolę nad swoją finansową przyszłością. Zacznij robić to samo, co zrobili inni w celu osiągnięcia niezależności finansowej, zaczynając dokładnie tam, gdzie się obecnie znajdujesz. Określ, ile dokładnie chcesz zarabiać, mieć i nabywać; zapisz te kwoty w postaci celów, a następnie cały czas o nich myśl. Wszystko, co udało się innym, uda się również tobie.

#05 Przejmij kontrolę nad swoim życiem

Jesteś podstawową twórczą siłą w swoim życiu. To, kim jesteś lub kim się staniesz, jest rezultatem twoich działań lub ich braku. Postanów, że od dzisiaj będziesz przyjmował stuprocentową odpowiedzialność za wszystko, co ci się przydarzy, bez obwiniania innych i bez wymówek. Ćwicz swoją osobistą moc i przejmij kontrolę nad swoimi myślami, słowami i zachowaniami. Stań się panem swojego własnego przeznaczenia.

#06 Poświęć się doskonałości

Największa nagroda i poczucie satysfakcji trafia do tych, którzy są bardzo dobrzy w tym, co robią. Postanów, że dołączysz do najlepszych 10 procent ludzi w swojej branży. Określ, jakie umiejętności będziesz musiał udoskonalić, obierz sobie za cel ponadprzeciętną efektywność, sporządź plan i codziennie pracuj nad tym, żeby stać się jeszcze lepszym.

#07 Stawiaj innych na przedzie

Jakość i ilość twoich związków będzie mieć większy wpływ na odniesienie przez ciebie sukcesu i osiągnięcie szczęścia niż jakikolwiek inny czynnik. Zorganizuj swoje życie w taki sposób, żeby z najważniejszymi ludźmi w twoim życiu zbudować i podtrzymać związki o wysokiej jakości i wysokim stopniu zaufania. Regularnie zawieraj nowe znajomości, żeby poszerzyć swoją listę kontaktów. Twórz grupy z innymi pozytywnymi ludźmi nastawionymi na osiągnięcie sukcesu.

#08 Myśl jak geniusz

Tak naprawdę jesteś umysłem obdarzonym ciałem, które go nosi. Nie jesteś tym, kim ci się wydaje, tylko jesteś tym, o czym myślisz. Posiadasz zdolność efektywniejszego i lepszego myślenia, niż kiedykolwiek przypuszczałeś. Kiedy zaczniesz myśleć w ten sam sposób co najmądrzejsi ludzie sukcesu, szybko osiągniesz takie same rezultaty co oni.

#09 Uwolnij potencjał swojego umysłu

Pomysły są dzisiaj podstawowym źródłem bogactwa. Im więcej wymyślisz sposobów na osiągnięcie swoich celów, tym bardziej prawdopodobne jest, zgodnie z prawem prawdopodobieństwa, że wpadniesz na właściwy pomysł we właściwym momencie. Twoja zdolność wymyślania nowych rozwiązań jest nieograniczona. Dlatego twoja przyszłość również nie zna granic.

#10 Doładuj mocą swoje myślenie

Istnieje kilka strategii myślenia i technik, z których na całym świecie korzystają najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie. Każda z tych metod analizy i oceny twojej sytuacji może przynieść ci głęboki wgląd i nowe idee mogące zmienić twoją perspektywę, a nawet całe twoje życie. Im więcej masz narzędzi myślowych, tym wspanialsze życie możesz dla siebie stworzyć.

#11 Wykreuj swoją przyszłość

Umiejętność spoglądania w przyszłość i podejmowania już dzisiaj odpowiednich decyzji mających ci zapewnić zdobycie tego, czego pragniesz, to niezbędny sposób myślenia praktykowany przez ludzi, którzy osiągnęli największy

PROSTU TO ZRÓB!

Sprawność umysłowa jest bardzo podobna do sprawności fizycznej. Jej osiągnięcie i utrzymanie zajmuje wiele czasu i dużo ciężkiej pracy. Jednak praca nad nią jest warta każdej ilości wysiłku, jaki w nią wkładasz. Rezultaty będą dla ciebie niezwykle opłacalne!

Kiedy zaczynasz proces pracy nad sobą i tworzysz w swoim wnętrzu jasny obraz tego, czym chcesz się cieszyć w świecie zewnętrznym, początki mogą być powolne. Jeśli jednak będziesz wytrwały i skupisz się na mówieniu i robieniu właściwych rzeczy we właściwy sposób, wkrótce osiągniesz rezultaty znacznie przewyższające włożony wysiłek.

TWOJE MOŻLIWOŚCI SĄ NIEOGRANICZONE!

Nie istnieją żadne granice określające, kim możesz zostać, co robić i co mieć, z wyjątkiem tych, które sam sobie wyznaczysz. Jesteś całkowicie dobrym człowiekiem i niezwykle utalentowanym, możesz osiągnąć niemal wszystko, jeżeli będziesz pragnął swoich celów dostatecznie mocno i pracował nad nimi odpowiednio długo i ciężko. Najważniejsze to zacząć już dziś i nigdy się nie poddawać.

Dąż do doskonałości, a osiągniesz imponujące rezultaty. Niech książka Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie, której autorem jest Brian Tracy towarzyszy ci jako przewodnik w podróży ku sukcesowi.

Odkryj, jak praca nad własnym rozwojem oraz stworzenie wyraźnego wizualizacji tego, czego pragniesz doświadczyć w przyszłości, mogą odmienić twój byt. To proces, który rozwija się stopniowo. Przy zachowaniu wytrwałości i skoncentrowaniu się na właściwych działaniach oraz słowach, osiągniesz wkrótce efekty przekraczające włożony wysiłek.

To od ciebie zależy, jak ukształtujesz swe jutro. Przygotuj się na fascynującą wyprawę, jaką stanowi reszta twego życia!

Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie- Brian Tracy
Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie
– Brian Tracy
Dowiedz się, w jaki sposób:
  • wyznaczać wielkie cele,
  • zdecydować o osiągnięciu bogactwa,
  • przejąć stery swojego losu,
  • myśleć w sposób genialny,
  • uwolnić potencjał swego umysłu,
  • naładować energią swoje myślenie,
  • kreować własną przyszłość,
  • celebrować radość płynącą z życia.

Zmień myślenie i zrealizuj swoje marzenia!

„Twój umysł jest niezwykle potężnym narzędziem. Twoje myśli kontrolują i określają niemal wszystko, co ci się przytrafia. Mogą podnieść lub obniżyć ci tętno, poprawić lub osłabić trawienie, zmienić skład chemiczny krwi, pomóc zasnąć albo czuwać przez całą noc.
Twoje myśli mogą sprawić, że będziesz szczęśliwy albo smutny, i to w ciągu jednej sekundy! Mogą cię uczynić uważnym i przytomnym albo rozproszonym i załamanym. Mogą sprawić, że staniesz się popularny albo nielubiany, pewny siebie albo nieśmiały, pozytywnie albo negatywnie nastawiony. Twoje myśli mogą sprawić, że poczujesz się niepokonany albo bezsilny, że będziesz ofiarą albo zwycięzcą, bohaterem albo tchórzem.
W twoim życiu osobistym myśli mogą przyczynić się do odniesienia sukcesu albo poniesienia porażki, mogą sprawić, że będzie ci się dobrze powodziło, albo że będziesz klepał biedę, że będziesz szanowany albo lekceważony. Twoje myśli oraz działania, które te myśli prowokują, determinują całe twoje życie. Ale najlepsze wieści są takie, że twoje myśli znajdują się całkowicie pod twoją kontrolą”. – Brian Tracy

Źródło: Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie – Brian Tracy, wydawnictwo MT Biznes 2023, tłumaczenie Katarzyna Dumińska

Sprawdź też: Jak rozwija się Wielki Potencjał? Koło Sukcesu

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!