Na drodze do sukcesu i bogactwa stoi twój umysł. “Bogactwo, szczęście i idealne zdrowie mogą stać się twoim udziałem, jeśli zaprzęgniesz do pracy moce swojej podświadomości”. „Prawo umysłu to prawo samej wiary” twierdził dr Dr Joseph. Jego najbardziej znana książka, Potęga Podświadomości, sprzedała się w milionach egzemplarzy i nadal jest w sprzedaży na całym świecie. Dr Murphy przedstawia w niej proste, naukowo potwierdzone techniki oraz zadziwiające fakty na temat tego, jak siły podświadomości człowieka mogą dokonać niemal cudów. Jak można wykorzystać Prawo Przyciągania do zwiększenia swojej mocy zdobywania pieniędzy i bogactwa? Oto 14 kroków jak przyciągnąć do swojego życia sukces i pieniądze.

“Rozpoznanie mocy podświadomości i twórczej siły myśli, a także wizualizacja pragnień, jest sposobem na zdobycie bogactwa, wolności i nieskończonej obfitości”.

Umysł na drodze o bogactwa. 14 kroków jak przyciągnąć sukces i pieniądze

1. Bądźcie dość śmiali, aby twierdzić, że macie prawo być bogaci, a wasza podświadomość zaakceptuje to stwierdzenie.
2. Nie chcecie mieć tylko dość pieniędzy na najpotrzebniejsze wydatki. Chcecie wszystkich pieniędzy, jakich potrzebujecie, aby robić wszystko, czego tylko zapragniecie i kiedy tego zapragniecie. Zaprzyjaźnijcie się z bogactwami waszej podświadomości.
3. Kiedy pieniądze są stale obecne i cyrkulują w waszym życiu, jesteście finansowo zdrowi. Traktujcie pieniądze niczym przypływy morza, a zawsze będziecie mieć ich mnóstwo. Przypływ i odpływ są stałe. Kiedy jest odpływ, jesteście absolutnie pewni, że zmieni się w przypływ.
4. Znając prawa i zasady rządzące waszą podświadomością, będziecie zawsze zabezpieczeni, niezależnie od formy, jaką przy- biorą napływające pieniądze.
5. Jednym z powodów, dla których tak wiele ludzi ledwo wiąże koniec z końcem i nigdy nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, jest fakt, że je potępiają. Jeśli coś potępiacie, to od was ucieka jak na skrzydłach.
6. Nie róbcie z pieniędzy bożka – to tylko symbol. Pamiętajcie, że prawdziwe bogactwa znajdują się w waszych umysłach. Istniejecie po to, aby prowadzić życie pełne harmonii, a to obejmuje zarabianie tyle pieniędzy, ile wam jest potrzebne.


7. Niech pieniądze nie staną się waszym jedynym celem życiowym. Domagajcie się bogactwa, ale i szczęścia, pokoju, prawdziwej ekspresji i miłości, i sami promieniujcie miłością, dobrą wolą i życzliwością dla innych. Wtedy wasza podświadomość zagwarantuje wam sukcesy we wszystkich tych dziedzinach.
8. Ubóstwo nie jest cnotą. Ubóstwo jest chorobą umysłu i powinniście się z niej natychmiast wyleczyć.
9. Nie istniejecie po to, aby zamieszkiwać rudery, ubierać się w łachmany, lub chodzić głodni. Istniejecie, aby wieść życie pełne obfitości.
10. Nigdy nie używajcie określeń „brudna mamona”, ani „gardzę pieniędzmi”. Tracicie to, co krytykujecie. Nic nie jest z natury dobre lub złe, a jedynie staje się takie za sprawą waszych myśli.
11. Powtarzajcie sobie często: „Lubię pieniądze. Rozporządzam nimi mądrze, konstruktywnie i rozsądnie. Wydaję je z radością, a powracają do mnie pomnożone po tysiąckroć”.

12. Pieniądze nie są większym złem niż miedź, ołów, cyna, czy żelazo, które wydobywamy z ziemi. Całe zło z nimi związane po- wstaje z powodu głupoty ludzkiej i złego wykorzystania mocy umysłu.
13. Wyobrażenie sobie w umyśle końcowego rezultatu, powoduje reakcję podświadomości, która dąży do spełnienia tej wizji.
14. Przestańcie próbować dostać cokolwiek za darmo. Nie istnieje coś takiego jak darmowy lunch. Aby dostać, musicie dawać. Musicie koncentrować uwagę na waszych celach, ideałach i przedsięwzięciach, a wasza podświadomość was wesprze. Kluczem do bogactwa jest zastosowanie prawa podświadomości poprzez zasianie w niej idei bogactwa.

Niech będzie to Twoja codzienna afirmacja, naucz jej się na pamięć:

“Posiadam nieskończone bogactwa mojej podświadomości. Mam prawo być bogaty, szczęśliwy i odnosić sukcesy. Pieniądze napływają do mnie bez ograniczeń, obficie i bez końca. Jestem zawsze świadomy mojej prawdziwej wartości W pełni korzystam z moich talentów i jestem wspaniale wynagradzany finansowo. To wspaniałe!”

fragment Potęgi podświadomości dr Josepha Murphyego

Dr Murphy postrzegał podświadomość jako ciemny pokój, w którym tworzymy obrazy mające zaistnieć w naszym realnym życiu. Podczas gdy świadomy umysł postrzega zdarzenia, przyswaja ich obraz i zapamiętuje, podświadomość działa w odwrotnej kolejności, „widząc” najpierw obraz tego, co dopiero się zdarzy.

Potęga podświadomości. - Joseph Murphy
Potęga podświadomości. – Joseph Murphy

Jeśli chcecie przeczytać jeden z najlepszych poradników motywacyjnych, który dotyka bardzo wielu aspektów życia ludzkiego i służy pomocą w wielu sytuacjach życiowych, to koniecznie musicie sięgnąć po książkę “Potęga podświadomości“, której autorem jest Joseph Murphy. Zmiana sposobu myślenia jest sposobem na zmianę swojego życia i właśnie o tym opowiada ta książka.