Czy czasami czujesz, że nie możesz ukończyć zadania? Wiele osób na świecie ma talent, pasję i cierpliwość, aby osiągnąć sukces, jednak czasem mają kłopot z zarządzaniem swoim czasem i kończeniem zadań w ciągu dnia. Czy jesteś jedną z takich osób? Nie martw się, nie jesteś jedyny. W rzeczywistości wiele osób ma z tym problem i jest to jedna z rzeczy, która ich powstrzymuje przed osiąganiem większych sukcesów. Czego, więc unikać aby kończyć zadania?

Poznaj 4 powody, które powodują, że nie kończymy codziennych zadań.

#1 Zbyt długi sen

Mamy do dyspozycji tylko 24h w ciągu dnia. Po odjęciu z tych 24h  czasu na sen zostanie około 16.

Czy jesteś jedną z tych osób, które lubią długo spać? Wstać tak późno jak to tylko możliwe? Kilka razy naciskać na drzemkę? Jeśli obecnie śpisz 8 godzin, powinieneś skrócić czas snu. Wstawaj wcześniej lub kładź się spać później wybierz opcję najlepszą dla Ciebie. Pamiętaj też, że zbyt długi sen powyżej 10 godzin nie jest zdrowy.

Zaleca się, aby spać około 6-8 godzin, jednak jeśli chcesz osiągnąć sukces w tym co obecnie robisz lub chcesz robić coś nowego, to musisz być gotowy zrezygnować z dodatkowych godzin snu i nieco wcześniej rozpoczynać dzień lub kłaść się później.

Może być to trudne zwłaszcza na początku i możesz nie chcieć wstawać tak wcześnie lub zarywać nocy. Jednak dobra wiadomość jest taka, że po tygodniu czy dwóch takiego postępowania Twój organizm się przyzwyczai. Czas, który w ten sposób odzyskasz możesz wykorzystać na produktywne zadania, nadrobienie zaległości itp. Jeżeli będziesz wstawać wcześniej to do godziny, kiedy do tej pory normalnie wstawałeś już będziesz miał za sobą zrobionych kilka zadań. Warto więc rozpoczynać dzień wcześnie rano. To, że jesteś gotowy na swój dzień nieco wcześniej, oznacza, że będziesz mniej zestresowany i zaczniesz dzień z większą energią!

#2 Łatwo się rozpraszasz

Obecnie jednym z głównych rozpraszaczy jest Internet, a zwłaszcza media społecznościowe.

„Koncentracja jest sekretem siły”
Ralph Waldo Emerson

Większość ludzi ma konto na Facebooku lub na innym popularnym portalu społecznościowym. Czasem zdarza, się że siadają do komputera, aby popracować, jednak postanawiają na chwilę zajrzeć na tablicę i zobaczyć co się dzieje na Facebooku. Nagle zostają pochłonięci w przeglądanie newsów, oglądanie filmów, komentowanie postów i inne tego typu rzeczy.  Obecnie prawie każdy miał podobne chwile w życiu. Internet, Facebook i inne social media jest jednym z czynników, które mogą wpłynąć na spadek Twojej wydajności.

Skup się na zadaniu i nie daj się rozproszyć, najlepiej na czas pracy wyłącz telefon i pousuwaj linki do mediów społecznościowych z komputera, aby trudniej było się do nich dostać. Jeśli nie potrzebujesz do pracy Internetu, to wyłącz go na czas realizacji zadania. Podobnie z telewizorem. Daj z siebie wszystko co najlepsze i wykorzystaj czas jak najbardziej efektywnie.

#3 Spędzasz za dużo czasu na marzeniach

Marzenia się nie spełniają tylko dlatego, że o nich myślisz.

Marzenia stają się rzeczywistością tylko poprzez ciężką pracę i determinację, aby dostać się tam gdzie chcesz być. Oczywiście myślenie i marzenia są ważne pozwalają Ci obrać kierunek, w którym chcesz zmierzać i wskazują cele, których realizacja ma Cię do nich doprowadzić i pozwolić na ich realizację. Jednak zbytnie rozmyślanie może spowodować, że zamiast podejmować działanie Twój umysł będzie rozmyślał o przysłowiowych niebieskich migdałach.

Za każdym razem, kiedy wkładasz trochę więcej pracy, jesteś o krok bliżej swojego marzenia, bez względu na to jak mały może być to krok. Myślenie o tym daje Ci motywację, jednak tylko podejmowanie działania zaprowadzi Cię tam gdzie chcesz.

#4 Nie spisujesz zadań do zrobienia

Kolejnym powodem, dla którego nie realizujesz niektórych zadań, które powinieneś wykonać jest fakt, że po prostu o nich zapominasz.

Jeżeli nie masz wyrobionego nawyku zapisywania zadań do zrobienia jest wielce prawdopodobne, że w natłoku codziennych obowiązków, pewne sprawy zostaną zapomniane i nie będą zrealizowane w ciągu dnia.

Jeżeli chcesz mieć szansę ukończenia wszystkich istotnych zdań w danym dniu zapisz je na kartce, w notatniku czy telefonie, tak jak Ci wygodnie, dzięki temu staną się namacalne, rzeczywiste i pokierują Twoim działaniem w ciągu dnia.

„Spisywanie celów do osiągnięcia weszło mi w krew, podobnie jak wiara w to, że nie ma drogi na skróty”.
Arnold Schwarzenegger

Jeśli uporasz się z rozwiązaniem tych czterech rzeczy, jest duże prawdopodobieństwo, że Twoja produktywność wzrośnie. Może Cię to mile zaskoczyć.

Ile z tych problemów powoduje Twoją niezdolność do kończenia zadań w ciągu dnia? Co jeszcze sprawia, że jesteś mniej efektywny? Podziel się swoim doświadczeniem i opinią w komentarzu.