Grant Cardone w ostatnich latach zyskał na popularności. Jest przedsiębiorcą, ekspertem od sprzedaży, autorem książek, inwestorem nieruchomości, mówcą motywacyjnym. Odnosi sukcesy w każdym z tych aspektów.

„Miej obsesję lub bądź przeciętny”. – Grant Cardone

Oto 10 reguł sukcesu według Grant Cardone

„Każdy, kto sugeruje, abym robił czegoś mniej, nie jest moim prawdziwym przyjacielem
lub jest bardzo zdezorientowany!” – Grant Cardone

#1 Sukces jest Twoim obowiązkiem

Słynnym mottem Granta jest „Sukces jest Twoją powinnością, obowiązkiem i odpowiedzialnością”. Cardone mówi, że nie odniesiesz sukcesu jeśli go wręcz nie zażądasz. Jeśli dosłownie nie orzekniesz swojego prawa do niego i nie powiesz „To jest moje!”. Odniesienie sukcesu jest naszym obowiązkiem i jesteśmy to winni światu. Nie można po prostu marnować talentów, które mamy. Mamy obowiązek poświęcić nasze życie na rzeczy, które kochamy i które czynią nas szczęśliwymi. To najlepszy sposób na dodanie wartości. Jeśli jeszcze nie określiłeś co czyni Cię szczęśliwym, lepiej zacznij eksperymentować i się tego dowiedz.

„Różnica między miernotą a wielkością ujawnia się w byciu oddanym zawodowi, pochłoniętym przez pragnienie osiągnięcia wielkości, a także w determinacji, by nauczyć się tej umiejętności”. – Grant Cardone

#2 Spraw, aby dobijanie targu było priorytetem

Jeśli prowadzisz interesy, dobijanie targu i wzajemna wymiana wartości powinna być priorytetem. W większości przypadków oznacza to sprzedawanie produktu lub usługi za pieniądze. Spraw, aby zawieranie umów było ważnym elementem w Twoim życiu i karierze. Musisz znaleźć czas na działania, które przyniosą Ci pieniądze. Nie oznacza to, że jest to najważniejsza rzeczy, jednak zbyt wiele osób ignoruje ideę sprzedaży. Jest to niezbędna umiejętność więc ucz się jej, aby stała się nawykiem. Grand wskazuje, że często sprzedawcy mówią, że nie mają czasu na szkolenia ze sprzedaży, bo nie wierzą, że może im to przynieść zwrot z inwestycji. Grant twierdzi, że ich brak czasu wynika z tego, że ważne rzeczy nie są dla nich priorytetem. Musisz robić rzeczy, które przyniosą Ci pieniądze, ponieważ priorytetem jest sprzedaż i zarabianie pieniędzy.

„Sprzedaż nigdy się nie kończy i dotyczy każdego.
Ci, którzy potrafią sprzedawać, przekonywać i zamykać sprzedaż, są tymi, którzy najlepiej poradzą sobie z przetrwaniem, bez względu na wykonywany zawód”. – Grant Cardone

#3 Pracuj ciężko

Powinieneś dążyć, aby Twoja etyka zawodowa i zaangażowanie było tak wysokie, że ludzie będą Cię za to podziwiać. Grand uważa, że jeśli ludzie nie znają Cię z uwagi na Twoją pracowitość, oznacza to że nie pracujesz wystarczająco ciężko.

Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli ludzie mówią, że pracujesz jak maniak, szalony, pracoholik to oznacza, że robisz więcej niż przeciętna osoba. Prawda jest taka, że bez względu na to jak dobry jest Twój pomysł lub jak dobre są Twoje umiejętności, jeśli nie pracujesz ciężko niewiele osiągniesz.

Grand stosuje i zachęca do używania słynnej reguły 10x.  Musisz podejmować ogromny wysiłek i działanie na poziomie 10x, to co przeciętna populacja myśli, że należy zrobić. Aby osiągnąć sukces, którego naprawdę chcesz musisz działać w trybie 10x. Pokonaj strach podejmując jeszcze więcej działania.

„Każdy, kto 'miał szczęście’, powie Ci, że było ono wprost proporcjonalne do jego własnego wkładu pracy”. – Grant Cardone

#4 Ignoruj negatywnych ludzi

Wszyscy Ci ludzie, którzy mówią Ci, że nie możesz, że nie dasz rady muszą zostać wyeliminowani z Twojego życia. Musisz otaczać się osobami o pozytywnym nastawieniu, które mówią, że spełnianie marzeń jest możliwe, że możesz robić szalone rzeczy, które chcesz robić.

Jeśli mówisz sobie, że mógłbyś coś zrobić, kiedy mówisz, że to jest możliwe, jednak następnego dnia zmieniasz zdanie i mówisz sobie, nie to zbyt trudne, chyba odpuszczę, musisz nauczyć się ignorować ten głos. Zwątpienie jest Twoim wrogiem.

„Nie będziesz miał udanego życia w otoczeniu negatywnych ludzi” – Grant Cardone

#5 Nie bądź negatywny

Bądź pozytywnie nastawiony do wszystkiego co Cię otacza. Rozprzestrzeniaj pozytywne myślenie. Jeśli jesteś osoba pozytywną, nie tylko będziesz szczęśliwszy, ale także uzyskasz lepsze wyniki. Będziesz mógł pokonać kolejne przeszkody, bo nie będziesz patrzył na wszystko przez pryzmat negatywnego nastawienia i czarnych myśli.

Będziesz też inspiracją dla innych ludzi z Twojego otoczenia i przyciągniesz więcej energicznych, pozytywnych ludzi.

Negatywność, jest po prostu negatywna. Nie ma w niej pieniędzy. Trzymaj się z dala od negatywności. Kropka.

„Myśli poprzedzają czyny, a twoje czyny kształtują twoje życie.
Gdy osiągniesz kontrolę nad swoimi myślami, osiągniesz jednocześnie kontrolę nad swoimi czynami”. – Grant Cardone

#6 Miej cel

Czy masz określone cele, które chcesz osiągnąć? Jeśli nie, dlaczego? Jeśli nie masz celu, do którego chcesz dążyć, jak możesz spodziewać się, że trafisz? Określ cele i to gdzie chcesz dotrzeć i kim być. Dotyczy to zarówno życia osobistego jak i zawodowego. Zastanów się ile pieniędzy chcesz zarobić w ciągu następnego miesiąca, roku, 5 lat. Ustaw swoje cele i ciężko pracuj, aby je zrealizować. Określ też miary dla tych celów, aby sprawdzać na bieżąco jak Ci idzie i jakie postępy osiągasz. Bez zdefiniowanego celu nie będzie rezultatów.

„Powinieneś mieć cele tak duże, że twoje problemy bledną w porównaniu”. – Grant Cardone

#7 Nie polegaj na jednym produkcie

W biznesie nigdy nie należy inwestować wszystkiego tylko w jeden obszar działalności, jak mówi przysłowie „władać wszystkich jajek do jednego koszyka”. W idealnym przypadku masz wiele różnych produktów i usług, które sprzedajesz i ciągle się rozwijasz, abyś mógł konsekwentnie ofertować klientom nowe rozwiązania, produkty, usługi. W ten sposób jeśli sprzedaż jednego z produktów spadnie, nie wypadniesz zupełnie z interesu. Na początku gdy zakładasz firmę oczywiście można zacząć od jednego obszaru i tak przeważnie jest wynika to z dostępności zasobów, pieniędzy, czasu, energii. Natomiast jak tylko zbudujesz solidne podstawy swojej działalności, nie przestawaj na jednym produkcie czy usłudze, zacznij inwestować w nowe obszary i dywersyfikuj swoją działalność. Stwórz wiele źródeł przychodów, najlepiej jak będą się wzajemnie wzmacniać i uzupełniać. Lepiej mieć wiele strumieni, z których zarabiasz. Bądź jak Grant, który handluje nieruchomościami, oferuje kursy i szkolenia sprzedaży, pisze i wydaje książki, audiobooki i wiele innych produktów i usług.

Grant lubi przytaczać jako przykład ośmiornicę, która ma wiele macek, które symbolizują wiele wpływów przychodu. Gdy jedna z macek nie funkcjonuje są jeszcze inne, aby skompensować tą stratę.

„Bądź ośmiornicą i działaj tak, jakbyś miał osiem ramion.” – Grant Cardone

#8 Uwierz w siebie

Musisz wierzyć w siebie, swoje możliwości i swoją wizję. Jeśli tak nie jest nie ma sensu w ogóle próbować. Najprawdopodobniej się poddasz i rzucisz wszystko, gdy tylko napotkasz na pierwszą przeszkodę.

Wybierz coś w co głęboko wierzysz i uważasz że możesz to osiągnąć. To jest coś co jesteś wstanie osiągnąć i jest duże prawdopodobieństwo, że uczyni Cię to szczęśliwym. A to w ostatecznym rozrachunku jest najważniejszą zmienną.

Grand mówi, że wiele osób zajmujących się sprzedażą, nie wykazuje dostatecznego entuzjazmu i nie wchodzi w dostateczną interakcję z klientem, nie wierzą w siebie, swoje możliwości i dlatego też często nie dobijają targu i nie zamykają sprzedaży. Powinni zmienić nastawienie i podchodzić do każdej sprzedaży z wiarą, że mogą ją zamknąć w tym miejscu i w tym czasie.

„Jeśli nie wierzysz w siebie wystarczająco, aby zainwestować w siebie, nie bądź zaskoczony, gdy inni nie inwestują w ciebie. – Grant Cardone

#9 Pracuj nad swoim potencjałem

Pracuj na swoim potencjałem i zawsze go zwiększaj. Nigdy nie powinieneś dawać z siebie mniej niż możesz. Cokolwiek chcesz w życiu osiągnąć, Twoim obowiązkiem jest dawać z siebie wszystko co masz, aby zdobyć to czego pragniesz. Grand podaje tu przykład planów sprzedażowych, nie ma co się skupiać na określonej przez kogoś liczbie, trzeba dawać z siebie wszystko i może się okazać, że Twój potencjał jest tak duży, że je przekroczysz. Bo to tylko liczby, ograniczenia, które ktoś wymyślił. Nikt nie wie do czego jesteś zdolny, Ty jesteś jedyną osobą, które to wie. Nie pozwól nikomu ustalić Twojego celu. Pracuj nad swoim potencjałem. Określ granice swoich możliwości poprzez działanie i pracuj ciężko, aby je przesuwać i przekraczać.

„Nigdy nie powiem nikomu, jakie powinien obrać cele.
Jednak mogę doradzić, że kiedy już je będziesz wyznaczać, pamiętaj, że uczono Cię kierować się ograniczeniami.
Miej tego świadomość, abyś nie umniejszył swoich możliwości”. – Grant Cardone

 #10 Nie podawaj się

Nigdy nie rezygnuj. Jeśli coś kochasz, i chcesz tego bardzo, bardziej niż cokolwiek na świecie, to jaki jest sens z tego rezygnować? Cokolwiek, zrobisz po odejściu nie sprawi, że będziesz szczęśliwszy. Więc równie dobrze możesz trzymać się swojej rzeczy, ponieważ właśnie tam znajduje się Twojej szczęście i tam prawdopodobnie masz szansę spełnić swoje marzenia. Grand radzi, że będą chwile, w których sprawy nie będą się toczyć tak jak zakładałeś. W tej sytuacji idź naprzód i bez względu na wszystko, nie poddawaj się. Zdolność wytrwania to jest właśnie to co różni tych, którzy osiągają sukces, od tych którzy przegrywają i zostają w tyle.

„W sukcesie ciekawe jest to, że przypomina oddychanie: choć Twój ostatni wdech jest ważny, nie jest ważniejszy od kolejnego”. – Grant Cardone

Oto 10 reguł sukcesu według Grand Cardone. Co o nich myślisz? Która szczególnie do Ciebie przemawia podziel się swoją opinią w komentarzu.