Pytanie brzmi … jaki jest pierwszy krok do tego, by móc żyć najlepszym życiem jakim możesz żyć? Odpowiedź: Zmień swój sposób myślenia. Zbuduj pozytywny sposób myślenia, a pozytywne życie nastąpi. Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawianie do życia i ludzi – pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów, wydłuża życie i daje poczucie szczęścia. Negatywne myśli rodzą złe samopoczucie i trudne emocje, które się nasilają. Pozytywne myśli rodzą dobre samopoczucie i przyjemne uczucia, których jest coraz więcej.  Myśl pozytywnie i dowiedz się jakie są powody, dla których powinieneś wzmacniać w sobie siłę pozytywności.

„Kiedy zastąpisz negatywne myślenie pozytywnym, zaczniesz zauważać pozytywne skutki tej zmiany”. – Willie Nelson

Oto powody powody, dla których powinieneś zacząć budować pozytywny sposób myślenia:

#1 Pozytywność pomaga usunąć lęk przed porażką

Kiedy stajesz się bardziej pozytywną osobą, zmniejszają się Twoje obawy przed niepowodzeniem. Bez względu na to do czego dążysz, pozytywność usuwa strach przed porażką i wiele innych lęków, które powstrzymują ludzi od sukcesu.

Jeśli chcesz wiedzieć jakie przeczytaj: Strach – jakie obawy powstrzymują ludzi od sukcesu?

#2 Poprawiasz swoje umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach

Łatwiej radzisz sobie ze stresem, gdy masz pozytywną silną psychikę, ponieważ wiesz, że lepsze czasy są tuż za rogiem. Gdym masz pozytywne nastawienie przejściowe trudności i niepowodzenia nie łamią w Tobie ducha walki i działania.

#3 Łatwiej radzisz sobie z lękiem

W podobny sposób, jak radzenie sobie ze stresem, wykazano, że pozytywna mentalność rzeczywiście też poprawia sposób radzenia sobie z niepokojem i lękiem.

#4 Wywierasz lepsze pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie jest niezwykle. Pozytywne osoby, są odpierane lepiej. Pierwsze wrażenie, jakie mają ludzie, kiedy Cię spotykają jest o wiele bardziej pozytywne.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zrobić niezapominanie pierwsze wrażenie przeczytaj: Autoprezentacja – jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

#5 Pozytywny sposób myślenia daje ci wyższy stopień spełnienia

Pozytywni ludzie są wyraźnie bardziej zadowoleni. Są także o wiele bardziej wdzięczni, a to oznacza, że zdobywają wyższe poczucie spełnienia, w porównaniu do ludzi, których często dopadają negatywne myśli i pesymizm.

#6 Co dajesz, wraca do Ciebie

Kiedy dajesz innym pozytywność, uzyskasz ją od innych ludzi w zamian. Dobro wraca, to co dajesz innym wróci do ciebie.

#7 Pozytywność ułatwia wydostanie się ze strefy komfortu

Wyjście ze strefy komfortu jest niezwykle ważne, ale pozytywny sposób myślenia pomoże Ci to zrobić. Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego warto wyjść ze strefy komfortu i jak to zrobić przeczytaj: Strefa komfortu – 13 rzeczy, które możesz zrobić, aby z niej wyjść

#8 Masz większą skłonność do ryzyka

Podejmowanie ryzyka wymaga myślenia pozytywnego, zwłaszcza przy rozważaniu zalet i wad danego wyboru? Ryzyko zawsze istnieje, więc uczmy się kontrolować ryzyko, zamiast go unikać. Aby podjąć najbardziej opłacalne ryzyko, musisz być optymistyczny!

#9 Przyciągasz wspierających ludzi do swojego życia

Osoby, które są negatywne, tylko przyciągną do swojego życia negatywnych ludzi. Ci, którzy są pozytywni, przyciągną do życia, pozytywnych, wspierających, motywujących i inspirujących ludzi.

#10 Odcinasz negatywność od swojego umysłu

Jest zarówno jasna, jak i ciemna strona Twojego umysłu. Im więcej światła wpuszczasz, tym więcej ciemności zostaje wypchnięte. Myśl pozytywnie i zacznij usuwać każdy negatywny aspekt swojego życia. Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość. Na czym się skupiasz – to wzmacniasz i przyciągasz.

#11 Odnajdziesz swoją prawdziwą pasję

Nie możesz znaleźć swojej prawdziwej pasji, gdy ciągle czujesz negatywny stosunek do siebie i otaczającego Cię świata. Zmień nastawienie na pozytywne. Uwierz, że każdy z nas ma swój prawdziwy cel, do którego osiągnięcia powinien dążyć. Odkrywaj świat, próbuj nowych rzeczy i znajdź swoją pasję. Skorzystaj z 17 pytań, które pozwolą Ci odkryć swoją pasję

#12 Spełniasz swoje marzenia

Podobnie, jak w przypadku odkrywania swojej pasji, tylko optymistycznie i pozytywnie nastawieni ludzie mają pewność siebie, wiarę, odpowiednie nastawienie i postawę oraz każdą inną cechę wymaganą do realizacji i spełniania swoich marzeń.

#13 Masz więcej chęci do ćwiczeń

Oczywiście, pozytywność pociąga za sobą chęć samodoskonalenia, które w znacznym stopniu wiąże się ze zdrowiem fizycznym. Ruch i aktywność fizyczna jest dobra dla Twojego ciała, Twojej pewności siebie i Twojego szczęścia. Nadal się wahasz czy warto być pozytywnym i ćwiczyć? Przeczytaj 6 powodów, że ćwiczenia fizyczne pomagają osiągnąć w życiu sukces

#14 Mocniejsza wiara w swoje umiejętności

Wielu ludzi nie wierzy, że mają zdolność do spełnienia swoich marzeń i zamienianie ich w rzeczywistość. Jednak nie silni mentalnie i pozytywni ludzie! Oni mają przekonanie, którego potrzebują, aby osiągać w życiu to co sobie postanowią. Wierzą w swoje umiejętności i podejmują odważnie działanie.

#15 Pomaga Ci cieszyć się życiem

„Cieszenie się życiem” można zdefiniować jako aktywność psychiczną człowieka w chwili, w której całość (lub większość) uwagi skierowana jest na źródło pozytywnego doświadczenia (Bryant, Chadwick i Kluwe, 2011). Nie możesz cieszyć się życiem, kiedy zawsze jesteś negatywny.

#16 Masz mniejsze ryzyko depresji 

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia depresja stanowi obecnie czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. Dotyka około 10 procent populacji. Depresja jest wiodącą przyczyną niesprawności i niezdolności do pracy na świecie Kiedy stajesz się bardziej pozytywny, zaczynasz wypierać ze swojego umysłu negatywność, budujesz silniejszą psychikę, a to oznacza, że masz mniejsze szanse popadać w stany depresyjne.

#17 Poprawisz swoje relacje i umiejętności społeczne

Wiele osób jest zbyt nieśmiałych i czuje się nieswojo, aby nawiązać nowe znajomości lub rozbudować sieć swoich kontaktów. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności społeczne, poprawienie myślenia jest pierwszym krokiem. Osoby pozytywne są bardziej pewne siebie i łatwiej nawiązują relacje innymi ludźmi.

#18 Wywołujesz pozytywność u innych

Czy nie chcesz, aby inni ludzie czuli się szczęśliwi? Czy to nie o to w tym wszystkim chodzi? Kiedy jesteś pozytywny, swoja postawą i podejściem do życia, inspirujesz i zachęcasz innych do bycia bardziej pozytywnymi.

„Aby przyciągnąć pozytywne rzeczy do swoje życia, zacznij od dzielenia się pozytywną energią”.

#19 Jesteś bardziej odporny 

Siła psychiczna jest kluczem do bycia wytrzymałym i odpornym. Kiedy inni Cię poniżają, kiedy sprawy nie idą po Twojej myśli. Musisz być odporny i potrafić odnaleźć sobie siłę na podniesienie się po ewentualnym niepowodzeniu. Pozytywność Ci to ułatwi.

#20 Zachęca do nowych nawyków samodoskonalenia

Wzrost, rozwój i doskonalenie to życie. Wrastanie jako człowiek, bycie lepszą wersją siebie każdego dnia jest niesamowity. Właściwy sposób myślenia zachęca do wyrabiania w sobie nowych dobrych nawyków, utrzymywania i wykorzystywania ich, abyś mógł się rozwijać.

#21 Pozytywna wizja 

Gdzie jesteś teraz? Jaka jest Twoja obecna sytuacja? Gdzie chcesz być? Jaka jest wizja Twojej przyszłości, Twojego wymarzonego życia? Jeśli jeszcze nie napisałeś swoje życiowej wizji, zrób to. Pozytywne nastawienie na pewno Ci w tym pomoże.

#22 Zwiększona pewność siebie

Była już o tym mowa. Nie jest tajemnicą, że większość ludzi na świecie cierpi z problemów wynikających z braku pewności siebie. Pozytywne nastawienie to jeden z elementów, który wpływa na pewność siebie. Jeśli chcesz poznać inne sposoby przeczytaj Jak zbudować pewność siebie?

#23 Głód sukcesu

Chcesz odnieść sukces? Jeśli tak to musisz być optymistą, aby rozwinąć w sobie głód sukcesu. Spisz co chcesz osiągnąć, określ swoje cele i z pozytywnym nastawieniem przystąp do działania.

#24 Buduje fundament dla rozwoju kariery

Jeśli masz pozytywne nastawienie i sposób myślenia znacznie łatwiej będzie Ci w Twoim życiu zawodowym. Wszystko, co wiąże się ze wspinaczką po szczeblach kariery, przyjdzie o wiele bardziej naturalnie, gdy jesteś już we właściwym stanie umysłu. Pozytywne podejście do pracy i obowiązków będzie dobrze odpierane i pomoże Cie w rozwoju zawodowym

#25 Poczuj się wygodnie we własnej skórze

Jeśli jesteś kimś, kto nigdy nie czuł się dobrze w swoje skórze, to niekoniecznie Twoje ciało i wygląd fizyczny jest problem. Po prostu sposób, w jaki myślisz o sobie. Przestań się zadręczać tym co inni o tobie myślą. Bądź sobą i wzmacniaj swoje mocne strony.

#26 Pozbądź się swoich złych nawyków

Pozytywni ludzie mają pozytywne nawyki, które wzbogacają i poprawiają ich życie. Pozbądź się złe nawyków jak np. palenie, picie, lenistwo czy telewizja. Jeśli chcesz zerwać ze złym nawykiem przeczytaj 6 najlepszych sposobów na przełamanie złego nawyku

#27 Drastycznie zwiększysz swoją wiedzę

Osoby pozytywne, które są głodne rozwoju, sukcesu i szczęścia, stają się też głodni wiedzy. Każdego dnia uczą się czegoś nowego i stają się mądrzejsze. Jeśli chcesz wiedzieć jak lepiej możesz się uczyć przeczytaj: Jak lepiej się uczyć? Skuteczne sposoby na naukę.

#28 Wyleczysz swoją nieśmiałość

Była już mowa o tym, że ludzie często zmagają się z pewnością siebie. Wiele osób ma problem bycia nieśmiałym. Dzięki wszystkim korzyściom płynącym z doskonałego nastroju, ze znacznie większą łatwością likwidują nieśmiałość ze swojego życia.

#29 Łatwiej radzisz sobie z presją

Ciągłe oczekiwania lepszych wyników, stres, może człowieka zdołować. Wielu ludzi nie wytrzymuje, kiedy pracują pod presją. Wzmacnianie swojej psychiki i pozytywnego nastawienia ułatwia raczenie sobie ze stresem. Jeśli chcesz lepiej radzić sobie ze stresem przeczytaj Jak radzić sobie ze stresem i skutecznie nim zarządzać?

#30 Pomaganie innym

Wielu ludzi nie pomaga innym, ponieważ są zbyt zajęci martwieniem się i podkreślaniem własnych problemów. Siła psychiczna i pozytywność zmniejsza te zmartwienia i zachęca ludzi do częstszego korzystania ze swojego czasu, aby pomóc innym bardziej potrzebującym.

#31 Opanuj sztukę perswazji

Czy kiedykolwiek chciałeś być świetny w sztuce perswazji? Zamknąć sprzedaż, wynegocjować lepsze warunki, przekonać tę dziewczynę ,aby poszła z tobą na randkę? Cóż nie możesz tego zrobić, jeśli wejdziesz w tę sytuację myśląc, że ci się nie uda, prawda? Myśl pozytywnie, a otworzą się przed Tobą nowe możliwości. Jeśli chcesz zwiększyć swoje umiejętności wywierania wpływu przeczytaj: 7 zasad wywierania wpływu – jak uzyskać od innych to co chcesz

#32 Mniej żalu

To prawda, że optymistyczni i pozytywni ludzie na całym świecie używają swojego czasu w mądrzejszy sposób, osiągając więcej i kończą z mniejszym żalem, gdy zbliżają się do końca swoje drogi. Pamiętaj ludzie przed śmiercią przeważnie żałują tego czego nie zrobili.

#33 Mniej nienawiści i zazdrości

W naszym życiu często jest ktoś, kogo nie możemy znieść lub ktoś, o kogo jesteśmy wyjątkowo zazdrośni. Zmiana nastawieniu umysłu może usunąć te emocje i sprawi, że zdasz sobie sprawę, że bardziej powinieneś skupiać się na sobie niż na innych.

#34 Odpuść przeszłość

Niektórzy ludzie pozwalają, aby przeszłości zabrał im co najlepsze w nich i nigdy nie mogą przejść dalej. Posiadanie silnego umysłu pomaga ludziom poradzić sobie ze swoją przeszłością, bez względu na to, jak traumatyczna mogła być.

#35 Twórz niesamowite historie

Jak powiedział Terry Pratchett: „Jeśli nie zamienisz swojego życia w opowieść, staniesz się tylko fragmentem cudzej historii”. Jak szybko żyjesz? Ile historii tworzysz? Ile historii możesz opowiedzieć swoim przyszłym dzieciom lub wnuczkom? Zamień swoje życie w cudowną opowieść, którą słucha się z zapartym tchem.

„Myśląc pozytywnie przyciągasz pozytywne zdarzenia”.

Jak już zapewne zauważyłeś przekształcanie sposobu myślenia jest bardzo ważną częścią stania się szczęśliwym, zdrowszym i bardziej spełnionym człowiekiem.

Jest tak wiele korzyści z pozytywnego nastawienia. To tylko kilka przykładowych. Po prostu pomyśl o możliwościach, są niemal nieskończone!

Zacznij myśleć bardziej pozytywnie i zbuduj siłę mentalną, która przyciągnie wszystkie te korzyści. Powodzenia!