Jak sprawić, aby budzić się rano i czuć się niesamowicie? Mieć dużo energii do działania i chęci do życia? Czy masz czasem tak, że rano czujesz się ospale i nie masz ochoty wstawać z łóżka? Wciskasz kolejny raz drzemkę tylko po to by odwlec o kilka minut potrzebę wyjścia spod kołdry. Co sprawia, że niektórzy z nas narzekają i przez większość czasu są nieszczęśliwy podczas, gdy inni z uśmiechem na twarzy witają każdy dzień i rozpiera ich pozytywna energia.

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, które sprawią, że będziesz się czuł lepiej kiedy wstaniesz rano z łóżka, a przed Tobą czeka kolejny dzień pełen różnych obowiązków i zadań.

Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach
życia codziennego.
Masutatsu Oyama

Oto 6 sposobów na to, aby budzić się rano i czuć się niesamowicie.

Przetestuj je na sobie a zobaczysz, pozytywną zmianę i będziesz miał więcej chęci do korzystania z uroków życia.

#1 Wstawaj rano godzinę wcześniej

Może wydawać się to dziwna rada, zwłaszcza jeżeli lubisz sobie pospać. Jednak przeważnie bez względu na to, o której będziesz wstawał, prawie zawsze wystąpi pewne opóźnienie i niechęć do opuszczenia pościeli i wstania z łóżka.

Tak długo jak zapewnisz sobie odpowiednią ilość snu, budzenie się godzinę wcześniej będzie dobrym pomysłem.

Dodatkowa godzina rano do Twojego poranka, może poprawić Twój dzień. Będziesz miał czas na ewentualne dodatkowe zajęcia oraz pozwoli Ci to lepiej przygotować się na nadchodzący dzień.

#2 Dbaj o swoje zdrowie i sprawność

Wydaje się to oczywiste, jednak wiele osób to lekceważy. Dbaj o swoje ciało, jedz zdrowo i regularnie ćwicz. Jeśli nie zaczniesz tego robić teraz, powoli zaczniesz widzieć, że Twoja sylwetka i stan zdrowia, będą się pogarszać zamiast się poprawiać.

Tak więc zażywaj ruchu kiedy tylko możesz. Jeśli masz taką możliwość zapisz się do klubu fitness czy na siłownie. Jeśli mówisz, że nie masz czasu lub pieniędzy, aby chodzić do klubu sportowego, po prostu ćwicz w domu. Wystarczy poszukać w Internecie i znajdziesz wiele ćwiczeń, które można wykonywać praktycznie wszędzie, a na pewno w domu. Skończ z wymówkami i zacznij się ruszać.

Zadbaj o siebie, a zobaczysz poprawę, gdy będziesz patrzyć na siebie w lustrze, podniesie się Twój poziom pewności siebie i poprawi się Twój nastrój.

#3 Słuchaj muzyki

Muzyka odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. Jest wszędzie wokół nas, więc korzystaj z pozytywnych efektów jakie daje. Codziennie słuchaj piosenek, które Cię motywują i sprawiają, że podchodzisz z większym entuzjazmem do wyzwań jakie przed Tobą stoją w ciągu dnia. Słuchaj ulubionej muzyki kiedy Ci wygodnie, rano po przebudzeniu,  w samochodzie, czy autobusie w drodze do pracy, wieczorem gdy wracasz do domu. Stwórz swoją ulubioną playlistę i niech dodaje Ci ona energii. Muzyka jest potężnym motywatorem wykorzystaj go na swoją korzyść.

Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów.
Pitagoras

#4 Zarządzaj mądrze swoim czasem

Im bardziej spieszysz się w swoim codziennym życiu tym bardziej jesteś zestresowany. Podejmij kroki, aby lepiej gospodarować swoim czasem i zwiększyć swoją produktywność. Dla przykładu, zanim położysz się spać przygotuj sobie zawczasu wszystko, czego będziesz potrzebował następnego dnia np. ubranie, jedzenie, listę celów i zadań, które masz jutro do zrealizowania. Unikniesz w ten sposób nerwowego poszukiwania i zastanawiania się co masz zrobić. Wszystko, co ułatwi ci jutro, pomoże Ci poczuć się wspaniale. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o skutecznych sposobach na lepsze zarządzanie czasem przeczytaj 16 wskazówek jak lepiej zarządzać czasem

#5 Miej plan długoterminowy i podejmuj działanie

Jeśli jeszcze nie zacząłeś wyznaczać sobie celów w życiu powinieneś to zacząć robić. Czujemy się szczęśliwsi, kiedy faktycznie mamy cele w życiu i określony plan, który pozwoli nam je zrealizować.

W końcu, jeśli masz plan, jesteś gotowy na podjęcie działań oraz jego egzekwowanie, wiesz, że z pewnością Twoje życie może być lepsze i w końcu osiągniesz to co sobie postanowiłeś.

Więc jeśli nie jesteś pewien swoich celów życiowych, poświęć chwilę i zastanów się co chcesz osiągnąć oraz zapisz swoje cele. Następnie zdecyduj, w jaki sposób możesz zrealizować te cele i wprowadź swój plan w życie. Jeśli potrzebujesz więcej praktycznych informacji jak to zrobić przeczytaj Jak zamienić określanie celów na osiąganie celów?

Zobaczysz na własnym przykładzie, że ludzie z celami i planem są o wiele szczęśliwsi i bardziej zmotywowani niż ci bez nich.

Nigdy nie jesteś za stary, żeby wyznaczyć nowy cel
lub zacząć marzyć o czymś nowym.
Clive Staples Lewis

#6 Naucz się cieszyć życiem

Staraj się nie martwić zbytnio o wszystko co Ci się przydarza, nawet jeżeli nie zawsze jest to pozytywne wydarzenie. Jest wiele małych rzeczy, którymi ludzie się martwią, a często w dłuższej perspektywie to czym się martwimy nie jest tego warte.

Tak więc, nawet jeśli teraz ciągle myślisz o swoich celach, rozpaczliwie chcesz je osiągnąć i skupiasz na nich całą swoją uwagę, nie zapomnij poświęcić czasu na relaks, cieszenie się życiem i odczuwaniem chwili obecnej, w przeciwnym razie życie przeleci w oka mgnieniu i nie zdarzysz się nim dostatecznie nacieszyć.

Szczęście jest zawsze pod ręką, jeśli tylko potrafisz odetchnąć i uśmiechnąć się; zawsze je możesz odnaleźć
w chwili obecnej.
Szczęście jest osiągalne.

Oto 6 kroków, które mogą przybliżyć Cię do tego, aby budzić się rano i czuć się niesamowicie. Wypróbuj je na sobie, a zobaczysz pozytywną zmianę.

A Ty co robisz, aby obudzić się rano z chęcią do życia? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu.