Zostanie mistrzem w zarządzaniu czasem pozwoli Ci zaprojektować swoje życie i ulepszyć każdy jego aspekt. Jim Rohn był jednym z najbardziej wpływowych mówców, gdy przychodziło do tego, jak powinno być coś zrobione. Jego wskazówki są bardzo praktyczne i odrodziły motywację milionów ludzi na całym świecie.

O zarządzaniu czasem łatwiej się mówi jeśli chodzi o porównanie do tego, jak to zrobić. Ale jak w każdym osiągnięciu, najtrudniejszym krokiem jest ten pierwszy… Bo najciężej jest zacząć. Postaraj się zatem nie tylko przeczytać poniższe kroki ale zmuś się też do działania a gwarantuję Ci, że będziesz lepiej zarządzał swoim czasem i będziesz w stanie osiągnąć więcej!

Niech Twoja wiedza zamieni się w działanie!

Oto 6 wskazówek do lepszego zarządzania czasem

#1 „Jeśli nie zaprojektujesz własnego życia, prawdopodobnie zostaniesz częścią czyjegoś. Zgadnij co ten ktoś zaplanował dla ciebie? Niewiele!”

Statek, który opuszcza przystań bez zaplanowanego wcześniej punktu docelowego, zaginie gdzieś pośrodku oceanu i nigdy nie dotrze tam, gdzie powinien. Podobnie jest z nami. Jeśli nie zaplanujemy swojego dnia, będziemy się bezmyślnie przez niego przedzierać a pod jego koniec, nie osiągniemy zbyt wiele. Każdy dzień jest sumą nagromadzonego czasu dlatego zarządzanie czasem jest planowaniem dnia. W ten sposób, dzień po dniu będziesz w stanie zaplanować swoje życie i osiągnąć większość celów, jeśli nie wszystkie, które sobie zaplanowałeś.

#2 „Myśl na papierze.”

Zapisuj swoje marzenia i cele. Przelewaj je do świata zewnętrznego! Jest coś szczególnego w tym co dzieje się, kiedy zapisujemy swoje cele. Nasz umysł postrzega je jako praktyczne kroki a nie tylko marzenia, które kłębią się w naszych głowach. Z myślami przelanymi na papier możesz coś zrobić. Ulepszyć, rozpisać plan, rozłożyć je w czasie. Większość ludzi twierdzi, że chce odnieść sukces i marzy o tym, by być świetnym ale nigdy tego nie zapisuje. Skrupulatnie planuj i zapisuj w czasie rzeczywistym swoje życie. Doprowadzi Cię to do następnego etapu jakim jest osiąganie swoich celów.

#3 „Kiedy Ty nie kontrolujesz swojego czasu, Twój czas kontroluje ciebie.”

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś takiego dnia w którym nic nie zaplanowałeś a następnie zorientowałeś się, że już jest noc a Ty nic nie zrobiłeś? W taki właśnie sposób mija życie większości ludzi. Nie posiadają oni konkretnego planu na to jak spędzać swój czas, a co za tym idzie nie mają planu na życie. Twoje wybory decydują o tym kim jesteś i gdzie się znajdujesz. Spójrz na każdy moment jak na wybór. Wybór tego co chcesz z tym zrobić. Jeśli kontrolujesz to, jak spędzasz swój czas, możesz kontrolować swoje sukcesy i niepowodzenia.

#4 „Jeśli coś jest łatwe do zrobienia, jest jeszcze łatwiej tego nie robić”

Oszukujemy samych siebie, “E tam, to jest proste, nie będę tego planował, po prostu to zrobię.” Jesteśmy sumą rzeczy, które wciąż powtarzamy. Każde działanie, bez względu na to, jak małe, jeśli wykonywane wielokrotnie, będzie się wiązało z dużo większym efektem. Wszystkie małe rzeczy których nie robimy, ponieważ ich nie planujemy, gromadzą się w wielką rzecz, której w końcu będziemy musieli się podjąć, a która będzie znacznie trudniejsza do zrealizowania. Jedzenie 7 jabłek na raz zamiast jednego każdego dnia tygodnia to nie to samo. Zapisuj nawet najmniejsze zadania. Dadzą Ci one ogromną satysfakcję w momencie, w którym będziesz je odhaczał jako wykonane.

#5 „Studiuj sztukę ustalania nowych celów”

Każdego dnia pisz swoje cele na świeżo. To dobry sposób na filtrowanie tego co jest dla ciebie priorytetem i skupianie się na prawdziwych celach. Codziennie sprawdzaj swoje cele, aby je wzmacniać i sprawiaj by były praktyczne. Derek Mills sugeruje system Daily Standards, w którym niekoniecznie staramy się osiągnąć długoterminowy cel, ale skupiamy się na codziennych celach, które ostatecznie przekształcą się w długoterminowe sukcesy. To kolejny krok do lepszej organizacji czasu jaki masz do dyspozycji.

#6 „Wszyscy mamy tyle samo czasu. Zabijanie go to nie morderstwo, to samobójstwo! Prawdziwą tajemnicą ludzi sukcesu nie jest ich szczęście, to mądre zarządzanie czasem.”

Zacznij tu gdzie jesteś, nieważne gdzie się teraz znajdujesz. 90% milionerów zaczynało od zera. Kluczem do sukcesu jest podejmowanie działań dotyczących pomysłu jaki rodzi się w Twojej głowie a jedynym sposobem na to jest zarządzanie czasem. Zaplanuj każde działanie, niezależnie od tego, jakie jest proste.

W każdej chwili możesz zmienić swoje życie. Najlepszym sposobem na to jest rozpoczęcie organizacji swojego czasu.

Zacznij prosto. Kup notes i zacznij zapisywać to jak spędzasz swój czas. Jeśli serfujesz po internecie przez 2 godziny, zapisz to! Jeśli oglądasz kabarety na YouTube przez 30 minut dziennie, zapisz to! Wszystko co robisz przez tydzień, zapisz! Pod koniec będziesz wiedział DOKŁADNIE gdzie spędzasz większość swojego czasu.

To idealne miejsce z którego możesz zacząć lepiej zarządzać swoim czasem. Ogranicz bezmyślnie zabijanie czasu i przekształć je w produktywne minuty aby sprawdzić co działa dla Ciebie najlepiej. Do dzieła! Zasługujesz na to aby być widocznym!

Po więcej inspiracji odwiedź oficjalna stronę www.domore-bemore.pl i dołącz do społeczności na FB https://www.facebook.com/groups/DoMoreBeMoreGroup po codzienną dawkę pozytywnej energii

Autor: Jakub Woźniak. Założyciel strony/bloga skupiającego się na rozwoju osobistym: www.domore-bemore.pl oraz administrator grupy rozwoju na FB: DoMoreBeMoreGroup Autor kilku poradników pomagających w wyznaczaniu sobie celów i zmianie nawyków na lepsze dostępnych do pobrania z oficjalnej strony.