Czy zdarza Ci się, że ogarnia Cię ogromne uczucie lęku i niepokoju? Wyobrażasz sobie różne złe rzeczy, które mogą się wydarzyć? Tracisz pracę, ktoś w rodzinie zapada na jakąś straszną chorobę. Wielokrotnie nachodzą Cię negatywne myśli. Zamiast patrzeć na świat pozytywnie i z nadzieją witać nadchodzący dzień, cieszyć się z faktu, że żyjesz a mogło Cię na tym świecie w ogóle nie być skupiamy się na czarnych scenariuszach. Ale czy wiesz, że nie wszyscy tak mają? Nie musisz widzieć świata przez pryzmat nieszczęścia i nadciągającej katastrofy. Pozytywne nastawienie do życia gwarantuje nam odczuwanie więcej radości.

Oto 9 rzeczy, które najbardziej pozytywni ludzie robią każdego dnia, aby pomóc sobie i innym zachować optymizm i chłonąć uroki otaczającego nas świata:

 

#1 Nie rozpamiętują przeszłości

Pozytywne osoby wiedzą, że to co się stało to się nieodstanie. Cokolwiek byś robił nie zmienisz przeszłości. Możesz zmienić tylko chwilę obecną i snuć plany o przyszłości. Skupianie się na minionych wydarzeniach nie posunie Cię na przód. Teraźniejszość, to co robisz w danym momencie, pozwala Ci tworzyć życie jakie chcesz i brać sprawy w swoje ręce.

#2 Żyją z mniejszym poczuciem winy i żalu

Bez względu na to co pozytywni ludzie robili w przeszłości nie mają dużego poczucia winy i nie żałują rzeczy, które zrobili źle lub które potoczyły nie po ich myśli. Patrzą na swoje pomyłki i chybione decyzje jak na życiowe lekcje, z których można się czegoś nauczyć i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Uważają, że decyzje, które podjęli w przeszłości były najlepszym z możliwych wyborów biorąc pod uwagę tamtejsze okoliczności.

#3 Rozczarowania uznają za dobrodziejstwo

Niektórzy mogą postrzegać rozczarowanie jako porażkę, podczas gdy pozytywnie nastawiane do życia osoby mają skłonność do postrzegania takich rozczarowań jako pozytywnych darów od losu. Widzą w tym szansę na naukę, ziarno mądrości i doświadczania. Uznają, że nawet jeżeli teraz coś wygląda źle, to jest w tym głębszy sens i w dłuższej perspektywie może okazać się to korzystne. Praktycznie nic nie jest niemożliwe na tym świecie, jeśli tylko przekonasz do tego swój umysł, podejmiesz działanie i zachowasz pozytywne nastawienie.

#4 Nie obwiniają innych

Nawet jeżeli znajdą się w trudnej sytuacji nie obwiniają za to innych. Nie starają się przerzucać odpowiedzialności na innych i żywić urazy wobec ludzi, którzy mogli się przyczyń do ich aktualnego położenia. Pozytywni ludzie co do ogólnej zasady zakładają, że ludzie są z natury dobrzy.

#5 Aktywnie szukają dobra

Ty decydujesz o swoim nastawieniu. Możesz narzekać na słaby zasięg wi-fi, na to że spędzasz półżycia w korku, że jedzenie, które zamówiłeś było nie dobre, a przecież tyle zapłaciłeś itd.

Pozytywni ludzie szukają natomiast pozytywnych aspektów w każdej sytuacji. Widzą świat przez pryzmat szczęścia i inspiracji. Skupiają się na tym co było dobrego w danym wydarzeniu, a nie na negatywach.

Mają zestaw soczewek, którymi skanują świat w poszukiwaniu czegoś pomocnego i inspirującego w każdej nawet wydawać by się mogło trudnej sytuacji.

#6 Biorą pod uwagę to o czym myślą, mówią i z kim się przyjaźnią

Pozytywni ludzie wiedzą, że myśli, które zamieniają się w słowa mają duże znaczenie. Są bardziej świadomi, że to o czym myślimy wpływa na nasze nastawienie. Starają się odsuwać od siebie wszelkie negatywne myśli i kierować swój umysł w stronę tych pozytywnych i inspirujących. Nie czytają i nie dyskutują o katastrofach, tragediach. Często stosują medytację, aby wyzbyć się czarnych, przygnębiających myśli, oczyścić umysł. Również ich krąg znajomych to osoby pozytywne, inspirujące, optymistyczne, które zawsze widzą przysłowiową szklankę do połowy pełną, a unikają ludzi, którzy wiecznie marudzą, narzekają i swoimi toksycznymi słowami zatruwają innych.

#7 Traktują porażki i rozczarowania jako tymczasowe

Pozytywni ludzie zawsze postrzegają trudne sytuacje  jako coś co przeminie, tak jak czarne chmury na niebie, czy zła pogoda. Po deszczu jest słońce. Wiedzą, że z odpowiednim nastawieniem, codzienną pracą i postępem, za rogiem czeka coś pozytywnego. Niepowodzenia i trudności traktują jako chwilowe wydarzenia, które ostatecznie doprowadzą ich do czegoś dobrego.

Musisz po prostu, przejść przez złe dni, aby dojść do tych dobrych.

#8 Są pełni nadziei

Pozytywni ludzie nigdy nie tracą nadziei. Mogą mieć kłopoty w pracy, biznes może być pod kreską, jednak mimo wszystko nie poddają się i mają nadzieję na lepsze jutro. Wierzą, że zła karma nie trwa wiecznie. Skoro udało im się przezwyciężyć trudności w przeszłości teraz też sobie z daną sytuacją poradzą i przetrwają gorszy okres.

#9 Wierzą, że życie działa na ich korzyść

Masz wybór jak postrzegasz okoliczności w życiu. Możesz wmawiać sobie, że jesteś przeklęty i że pech Cię nie opuszcza i jak to mówią w drewnianym kościele spadnie Ci cegła na głowę. Albo możesz widzieć otaczający Cię świat jako wspierający i pracujący na Twoją korzyść system, który pozwala Ci poczuć się dobrze i zrealizować swoje marzenia.

Jeżeli wierzysz, że świat Cię wspiera, spodziewasz się że wydarzą Ci się dobre, pozytywne rzeczy i los będzie się do Ciebie uśmiechał, a Ty ten uśmiech odwzajemnisz, osiągniesz w tej sposób wewnętrzny spokój i szczeście. Pozytywni ludzie wiedzą, że jest to kwestia perspektywy. Twój światopogląd. Twój wybór.

A ty jakie nastawnie wybierasz? Jakie masz sposoby, aby mieć pozytywne nastawienie, gdy napotkasz problem? Zostaw komentarz i podziel się swoimi doświadczeniami!