Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, czyli czas… podsumowań oraz planowania! Co przyniósł Ci 2021 roku? Z czego jesteś szczególnie dumna? O czym wolałbyś zapomnieć?  No i jakie macie pomysły na 2022?

Im jesteśmy starsi, tym bardziej doceniamy wartość czasu. Mamy również świadomość jego upływu, dlatego staramy się w pełni wykorzystywać potencjał każdego dnia. Z odwagą podejmujemy wyzwania i próbujemy nowych rzeczy, nieustannie się rozwijamy i odkrywamy nowe pasje. Co Ci przyniósł rok 2021? Bo mi nową miłość… do nurkowania! Przełamałam się i rzuciłam na głęboką wodę! Pierwsze nurkowanie wystarczyło, by zakochać się w tym sporcie od pierwszego oddechu pod wodą.

Nowy rok – nowa pasja! Nieważne ile masz lat!

Każdy wiek jest dobry, by odkryć hobby, które idealnie wpisze się w naszą potrzebę samorealizacji. Co więcej! To wcale nie musi być pierwsze ani drugie, ani nawet trzecie hobby! Twój plan dnia może być wypełniony po brzegi, a Ty masz prawo odczuwać, że jeszcze czegoś Ci w nim brakuje! Nowa pasja może bowiem zaspokajać Twoje potrzeby w zupełnie nowym obszarze życia…

Z hobby jest jak z miłością. Może się zdarzyć, że samo cię znajdzie, ale czasem warto zakasać rękawy i rozpocząć aktywne poszukiwania! Wejściówkę na pierwsze nurkowanie sprezentowałam sobie sama. I nie żałuję!

Co niesamowitego zrobiłeś w tym roku?

Dlaczego nurkowanie?

Szukałam czegoś, co przekracza granice, w których do tej pory się poruszałam. Uwielbiam podróże i poznawanie nowych miejsc. Z radością eksploruję zwłaszcza te mniej znane lub nieuczęszczane szklaki. Odwiedzając kolejne miasta chętnie zbaczam z głównych ulic
i traktów, a szukając wytchnienia nad wodą – wybieram te mniej znane plaże i wyspy.

Wiesz, że lądy zajmują jedynie około 30% powierzchni Ziemi? Reszta to wody! I to właśnie ten podwodny świat był dla mnie do tej pory całkowicie niedostępny! Postanowiłam to zmienić! Dzisiaj jestem już certyfikowanym nurkiem, umiem bezpiecznie schodzić pod wodę
i mogę bez przeszkód podziwiać podwodny świat. Ale wszystko zaczęło się od pierwszego kroku, a dokładniej… od pierwszego nurkowania!

Co niesamowitego zrobiłeś w tym roku?

Dlaczego Scuba Diving?

Nurkowanie można realizować na dwa podstawowe sposoby, uprawiając: scuba diving (nurkowanie ze sprzętem) i freediving (nurkowanie na wstrzymanym oddechu). Wybrałam scuba diving, bo to technika umożliwiająca dłuższe przebywanie pod wodą i bezpieczne eksplorowanie podwodnego świata. A nurkowanie to równocześnie prawdziwa uczta i spore wyzwanie dla zmysłów!

Wszystko, co oglądamy pod wodą wydaje się o ponad 30% większe i 25% bliższe niż oglądane suchym okiem, na lądzie. Pod wodą zmienia się również percepcja kolorów – im głębiej nurkujemy, tym mniej kolorów jest w stanie wychwycić ludzkie oko. Na przykład kolor czerwony „znika” już na głębokości około 6 metrów, a na głębokości około 20 metrów pomarańcz zmienia się w brąz. Wystarczy jednak włączyć podwodną latarkę, by… wyczarować kolory! Pojawią się tylko w smudze światła, co daje niesamowity efekt wizualny.

Ponadto dźwięki w wodzie rozchodzą się czterokrotnie szybciej niż w powietrzu, co sprawia, że podczas nurkowania rejestrujemy fonie, których źródła najczęściej nie jesteśmy w stanie rozpoznać i wskazać. Nasz nos jest z kolei pod wodą narządem właściwie bezużytecznym. Na znaczeniu zyskuje za to zmysł orientacji oraz koncentracja.

Już rozumiesz, dlaczego wybrałam Scubę? Chciałam móc doświadczać tego wszystkiego, bez ograniczenia w postaci wstrzymanego oddechu. Freediving zostawiam sobie na deser – to dla mnie sposób na efektywną medytację, skuteczne wyciszenie i odcięcie się od codziennych trosk.

Co niesamowitego zrobiłeś w tym roku?

Dlaczego w Deepspot?

Szukając miejsca, w którym mogłabym bezpiecznie spróbować swoich sił w nurkowaniu, postawiłam na Deepspot. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Europie. Wielostrefowy symulator dla nurków, w którym pogoda zawsze jest doskonała, a woda idealnie przejrzysta
i ciepła.

Zespół Deepspot to prawdziwi pasjonaci nurkowania! Wiedza i doświadczenie instruktorów dało mi poczucie bezpieczeństwa i pozwoliło przełamać wszelkie obawy. Przed pierwszym nurkowaniem nie inwestowałam w żaden sprzęt! Całe niezbędne wyposażenie nurka wypożyczyłam na miejscu, w cenie wejściówki!

Zastanawiasz się, czy nurkowanie to hobby dla Ciebie?

Nie czekaj! Zrób sobie prezent, bez okazji lub z okazji nadchodzących świąt. Możesz wybrać Voucher na pierwsze nurkowanie dla dorosłych (Freediving lub Scuba Diving), albo od razu rzucić się na głęboką wodę i wykupić Kurs Deepspot Scuba. To kurs nurkowania ze sprzętem, w ramach którego zdobędziesz wiedzę i opanujesz umiejętności niezbędne do bezpiecznego uprawiania nurkowania (w asyście partnera, na wodach zamkniętych). Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat Indoor Diver SSI i/lub Referral Diver SSI, który otworzy Ci drzwi do szybkiego podniesienia swoich uprawnień do poziomu Open Water Diver i nurkowania do 18 metrów w wodach otwartych!

Psssst! Vouchery dostępne są teraz w promocyjnych cenach! Jesteś gotów podjąć decyzje tu i teraz?

Co niesamowitego zrobiłeś w tym roku?

Co niesamowitego zrobiłeś w tym roku?

A Ty co niezwykłego zrobiłeś w tym roku?