Regina Brett jest amerykańską pisarką, felietonistką, a także dziennikarką. Jak sama opisuje, była jednym z jedenaściorga dzieci w domu, w którym ojciec zaprowadzał porządek pasem, a mama była wycofana emocjonalnie. Dwa razy została zgwałcona. Jej życiem rządził wstyd. Kiedy przestał pomagać alkohol, zwróciła się po wsparcie do specjalistów.

Uzdrowiła ją terapia, a także liczne warsztaty rozwoju osobistego, pisanie dziennika, modlitwa, medytacja i miłość innych ludzi. To wszystko towarzyszyło jej również w późniejszej walce z rakiem, w której straciła siły, włosy i piersi, ale zyskała większą wolę życia niż kiedykolwiek. Dziś potrafi spojrzeć wstecz i dostrzec dar w każdym ze swoich doświadczeń. Każde doznanie i wydarzenie uczyniły ją bowiem tą osobą, którą się stała.

Regina Brett, która sama wykazała się wielką siłą i tak wiele w życiu przeszła, postawiła sobie za cel uczenie ludzi na całym świecie, jak osiągnąć szczęście, spokój ducha i spełnienie. Początkowo rady i lekcje Brett publikowane były w Internecie, a zachęcona ich wielką popularnością  postanowiła wydać je w formie książek.

Jej artykuły i publikacje docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Zostały też wyróżnione wieloma nagrodami. Dwukrotnie za swoją pracę otrzymała nominację i była finalistką prestiżowej Nagrody Pulizera. Dzisiaj Regina Brett wciąż inspiruje, motywuje i dzieli się swoją życiową filozofią z innymi.

Ja jestem cudem i Ty jesteś cudem, a niemożliwe jest możliwe

Regina Brett uważa, że szczęście zależy od nas samych. Od naszych wyborów i decyzji, które najczęściej wcale nie są tak trudne, na jakie wyglądają. Każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy rzeczy niemożliwych. “Cudów“, które są osiągalne dla każdego z nas. Cudem jest to, co robi każdy z nas. Cudem jest, kiedy zwykli ludzie dokonują czegoś niezwykłego. Nie trzeba koniecznie rozwiązać problemów całego świata, żeby stać się cudem. Jak więc to zrobić? Co robią cudotwórcy? Jak uczynić niemożliwe możliwym? Oto 50 cennych lekcji od Reginy Brett, które mogą Ci w tym pomóc. Zaczynamy!

“Zasługujesz na swoje wymarzone życie”. – Regina Brett

Jak uczynić niemożliwe możliwym? 50 lekcji Regina Brett

#01 Bądź silny. Nie bój się zacząć działać z tym, co masz.
#02 Jeśli chcesz osiągnąć to, co niemożliwe, zajmij się tym, co możliwe.
#03 Nieważne, ile masz na koncie – możesz mieć ogromny wpływ na świat
#04 Wyolbrzymiaj dobro
#05 Daj z siebie wszystko i nie zadręczaj się. Może jest jeszcze za wcześnie na ocenę
#06 Wszyscy robimy to samo. Różnica polega na tym, jak to robimy
#07 Każda przeszkoda jest misją od Boga
#08 Najpierw załóż maskę tlenową sobie, a później martw się o resztę, bo inaczej nie pomożesz nikomu – łącznie ze sobą
#09 Nie traktuj ludzi tak, jak sam chcesz być traktowany, tylko tak, jak oni chcą być traktowani
#10 Jeśli chcesz zobaczyć cud, sam bądź cudem
#11 Każdy jest dla kogoś ważny
#12 Ujmuj się za innymi, zwłaszcza jeżeli nie mogą ująć się sami za sobą
#13 Każdego dnia przychodź na nowo na świat
#14 Czasem wystarczy uszczęśliwić jedną osobę
#15 Sekret życia to żaden sekret. Przenika całe twoje życie. To radość z tego, co już jest. Właśnie tu. Właśnie teraz. Wszędzie wokół ciebie
#16 Jeśli nie możesz być opoką, bądź kostką domina
#17 Dawaj tak, jakby świat był twoją rodziną, bo nią jest
#18 Każdy jest twoim uczniem albo nauczycielem. A większość z ludzi występuje w obu tych rolach.
#19 Módl się tak, jakbyś wierzył w każde słowo
#20 Przychodź wcześniej
#21 Nie bój się marzyć
#22 Wsłuchaj się w siebie. Odpowiedzi, których szukasz, znajdziesz we własnym wnętrzu
#23 Odważ się wejść do gry. Odważ się wkroczyć na arenę życia. Próbuj sięgnąć gwiazd. Słuchaj, co podpowiada ci intuicja. Wybierz własną drogę.
#24 Bóg nie zawsze powołuje silnych. Czasem musisz być dość słaby, żeby mu służyć.
#25 Kiedy nie masz nic oprócz wiary, masz wszystko, czego potrzebujesz.
#26 Bądź dobrym mnichem. Uczyń swoje życie modlitwą.
#27 Uwierz w obfitość
#28 Rozbłyśnij swoim światłem, choćby otaczały cię ciemności
#29 Pocieszaj chorych. Bądź tym, kto zostanie, gdy wszyscy inni się ulotnią
#30 Bogaty Ojciec, który cię kocha, obdarza dostatkiem ciebie i wszystkie swoje dzieci
#31 Pomagaj innym w drodze na szczyt
#32 Bądź oryginalny. Znajdź własną drogę
#33 Wykorzystaj potęgę nadziei
#34 Uważaj na słowa. Powściągnij język i pióro
#35 Niczego, co się dzieje, nie odbieraj osobiście. Wszystko odbieraj w sposób duchowy.
#36 Świat potrzebuje usłyszeć od ciebie: „Tak!”
#37 Połącz siły z innymi
#38 Jesteś najważniejszym nauczycielem swojego dziecka
#39 To, o czym myślisz, staje się prawdą
#40 Odważ się mierzyć wyżej
#41 Spełnij czyjeś marzenie
#42 Stosuj koncepcję “triage”, żeby utrzymać w życiu równowagę.
#43 Święty jest ten, kto wie, jak mocno kocha go Bóg
#44 Nie poddawaj się, zanim zdarzy się cud
#45 Wyciągaj rękę na zgodę jak najszybciej, póki nie jest jeszcze za późno
#46 Wycisz się. W chwilach zwątpienia albo wahania zatrzymaj się i zrób miejsce dla Boga
#47 Żeby stać się narzędziem pokoju, musisz mieć otwarte serce
#48 Bóg nie pozwoli tchórzom głosić Swej chwały
#49 Zostaw po sobie dziedzictwo, którego nie zatrze czas
#50 Jeśli się dziś obudziłeś, to Bóg jeszcze z tobą nie skończył

Uwagi końcowe

Oto one 50 cennych lekcji Reginy Brett, które pomagają uczynić niemożliwe możliwym. Tak naprawdę jesteśmy wystarczająco silni, by żyć bardziej odważnie i świadomie oraz pozytywnie wpływać na otaczający nas świat. Ta siła jest w każdym z nas. Każdy z nas może dokonać małego cudu, jeśli tylko się postara i spróbuje dostrzegać najmniejsze rzeczy z tych, które nas otaczają.

Jesteś cudem Regina Brett
Jesteś cudem Regina Brett

Aby lepiej rozumieć i przyswoić sobie te cenne lekcje, sięgnij po książkę “Jesteś cudem“. To inspirujący zbiór życiowych prawd i historii z życia wziętych, które pomogą Ci zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteś, a po jej przeczytaniu zyskasz motywację i zapragniesz być najlepszy, jak tylko potrafisz, żeby uczynić niemożliwe możliwym.

Przekonaj się jak niewiele trzeba, by coś zmienić na lepsze. Jesteś cudem – wykorzystaj swoją siłę!

 

 

“Nie wszystko możemy zrobić, a tego, co zrobić możemy, nie możemy zrobić idealnie, ale to nic. Wystarczy, że postawimy pierwszy krok, właśnie tu i właśnie teraz. Wystarczy, że postawimy pierwszy krok, a odmienimy świat”. – Regina Brett

Poznaj też inne inspirujące lekcje Reginy Brett

Regina Brett oprócz “Jesteś cudem” napisała wiele innych inspirujących i motywujących książek. Pisze raz humorystycznie, innym razem refleksyjnie, ale zawsze z niezachwianą wiarą w człowieka. W jego siłę i dobro, które w nim tkwi i które sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe.

Znajdziesz w jej słowach coś, co pomoże Ci przetrwać gorszy kres lub spojrzeć na niektóre sprawy z zupełnie innej perspektywy, a także odnaleźć w codziennym życiu większy sens. Jej książki ukazują prawdziwe, życiowe lekcje, w których każdy odnajdzie coś dobrego dla siebie.

Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu

Bóg nigdy nie mruga Regina Brett
Bóg nigdy nie mruga Regina Brett

Bóg nigdy nie mruga” to pierwsza, prawdopodobnie najbardziej znana i najchętniej czytana książka Reginy Brett. Ten międzynarodowy bestseller, zawiera 50 cennych życiowych lekcji, które pomogą Ci pomóc w najgorszych sytuacjach.

Inspiracją do napisania książki – “Bóg nigdy nie mruga” były zmagania Reginy Brett z chorobą nowotworową. Ta książka daje pokrzepienie i nadzieję, że nawet z najgorszej sytuacji musi być wyjście. Przytoczone historie pokazują, jak wiele jeszcze można doświadczyć a najważniejsze to wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Wszystko ma sens, jeśli tylko spojrzymy na to z właściwej perspektywy.

Książka “Bóg nigdy nie mruga” będzie bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Bez wątpienia to książka, obok której nie można przejść obojętnie. Warto przyswoić z niej, jak najwięcej.

Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę

Mów własnym głosem Regina Brett
Mów własnym głosem Regina Brett

Mów własnym głosem” to 50 lekcji o tym, jaką siłę mają słowa – nie milczenie; o tym, że nawet jeśli trudno zmierzyć się z prawdą, to tylko w ten sposób staniemy się wolni. Jak ćwiczyć się w odwadze? Jak stawiać czoła codzienności wbrew naszym obawom i lękom? I wreszcie – jak przekazywać swoją historię, by była inspiracją i nadzieją?

Mów własnym głosem” zawiera przesłanie, że słowo mówione ma ogromną wartość. Przecież każdy z nas posiada własne zdanie, ale niestety nie każdy ma w sobie wystarczająco dużo odwagi, żeby się nim dzielić. Blokuje nas wstyd i brak pewności siebie.

Regina Brett namawia do tego, żeby odkrywać własną prawdę i nie bać się o niej mówić. Życie w zgodzie ze sobą i wierność własnym przekonaniom jest bardzo ważna. Dzięki książce “Mów własnym głosem” możesz się tego nauczyć.

Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół

Kochaj. Regina Brett
Kochaj. Regina Brett

Czy kiedykolwiek czułeś się samotny, zraniony lub pozbawiony miłości? Kochasz kogoś, kto cierpi lub sam unieszczęśliwiasz się w niesatysfakcjonującym związku? Pragniesz poczuć cokolwiek, niezależnie od kogo i przez to wydajesz się być osobą zdesperowaną? Właśnie dla takich sytuacji, a zarazem jednocześnie i dla wszystkich innych, Regina Brett stworzyła książkę “Kochaj“. Pełną porad, wzruszających wyznań i niesamowitych historii dających nadzieję na lepsze jutro.

Kochaj” to głęboka i wciągająca książka pełna trafnych wskazówek i przemyśleń. Książka dla tych, którzy pogubili się trochę w swoim życiu i niekoniecznie wiedzą jak ponownie poskładać je w całość. Dla tych, którzy chcą zastanowić się nad sobą i zajrzeć głębiej ponad to, co widzą na co dzień. To propozycja szczególnie dla tych, którzy byli skrzywdzeni przez miłość lub bardzo jej pragną oraz każdego, kto sam chciałby pokochać.

Nauka miłości powinna zacząć się od nas samych i to ku sobie powinniśmy w pierwszej kolejności ją kierować. Wydaje się trudne lub niemożliwe? Lekcje zawarte w książce “Kochaj” z pewnością ułatwią cały proces i sprawią, że w pełni zrozumiesz ich przesłanie. Ze wszystkich sił pokochaj siebie, swoje życie i otaczających cię ludzi!