Już wkrótce, bo 26 maja, nadejdzie święto wszystkich matek. Będzie to świetna okazja do spędzenia czasu z jedną z najbliższych nam osób i pokazanie jej, jak jest dla nas ważna i wyjątkowa. Celebrować ten dzień możemy na różne sposoby, jednak zdecydowana większość z nas zwykle decyduje się na uświetnienie wspólnych chwil niepowtarzalnym prezentem z głębi serca. Najlepszym wyborem może okazać się podarunek, który zagwarantuje niesamowite wrażenia i emocje, które na długo zapadną w pamięci naszej mamy. Jeśli w tym roku brakuje nam pomysłów na nowy, oryginalny upominek, możemy posiłkować się poniższą listą pięciu najciekawszych propozycji, które na pewno zrobią na niej wrażenie.

1. Dark Climber

Dla wszystkich, którzy zastanawiają się, co kryje się pod nazwą Dark Climber, spieszymy z informacją, iż jest to ni mniej, ni więcej wspinaczka odbywana w zupełnej ciemności. Będzie to zatem rozrywka idealna dla osób ceniących nieszablonowe aktywności. Atrakcja realizowana jest na warszawskiej Białołęce w Centrum Sportów Ekstremalnych 2Wieże. Trasa pnąca się w górę rozciąga się na całe 20 metrów, stwarzając wyjątkową przestrzeń testującą nasze zmysły. Obdarowana będzie musiała unikać rozlicznych pułapek i zmyłek, by dostać się na sam szczyt. Tam będzie czekała na nią zagadka, której rozwiązanie pozwoli jej opuścić tor przeszkód. Jeśli zatem bliska nam osoba należy do odważnych, zdecydowanie jest to trafiony prezent dla niej. Da on możliwość pokonania swoich słabości i zapewni emocje, których nie da się zapomnieć.

2. Makijaż okolicznościowy

Każda osoba chcąca nosić make-up przynajmniej od czasu do czasu powinna udać się do profesjonalnej makijażystki. Specjalistka pomoże uczestniczce wydarzenia dobrać odpowiedni podkład, zwracając uwagę na kolor i podtony skóry. Z jej pomocą klientka będzie w stanie odkryć, jakie modelowanie najlepiej prezentuje się na jej twarzy i być może pozna samą siebie na nowo. Piękny wygląd, ukrywający wszelkie niedoskonałości i podkreślający atuty, będzie zwiększał pewność siebie obdarowanej i wpłynie pozytywnie na jej samopoczucie. Dodatkowo nasza mama będzie mogła sama wybrać dzień, w którym uda się z wizytą do salonu, dzięki czemu połączy ją ze swoimi planami. Makijaż okolicznościowy to doskonały sposób na to, by nasza mama poczuła się piękna, zadbana i zaopiekowana w profesjonalny sposób.

3. Lekcja baletu

Balet to taniec wymagający dużej gibkości i precyzji. Stanowi wyczerpującą aktywność, która świetnie rozciąga ciało i wspomaga kontrolę ruchów. Prezent taki stwarza dobrą okoliczność do tego, by popracować nad kondycją oraz koordynacją. Oprócz tego pozwala spalić mnóstwo kalorii, więc z powodzeniem zastępuje trening na siłowni czy w klubie fitness. Podarunek tego typu sprawdzi się u kobiet uwielbiających ruch, taniec i sztukę. Dzięki indywidualnym zajęciom będą one w stanie poznać najpopularniejsze figury oraz postawy, które mogą kojarzyć z desek licznych teatrów, na których wystawiane są baletowe spektakle. Lekcja baletu może spełnić marzenia z dzieciństwa naszej mamy i umożliwić jej przetestowanie swoich możliwości w tak niesamowitej i widowiskowej dyscyplinie.  Kto wie, może obudzi w niej nową pasję, którą będzie kontynuować przez kolejne lata?

4. Crazy Carts

Pod kolejną obco brzmiącą nazwą kryje się rozrywka na naprawdę wysokim poziomie. Aby skorzystać z takiego prezentu, obdarowana uda się na tor kartingowy prowadzony przez profesjonalny ośrodek. Tam wsiądzie do niewielkiego pojazdu o lekkiej konstrukcji i odda się niezapomnianej zabawie. Przy takiej rozrywce śmiechu i emocji nikomu nie zabraknie. Po krótkim wprowadzeniu i przyspieszonym kursie z obsługi maszyn uczestniczka wydarzenia uda się w podróż mini-gokartem. Autko nadaje się idealnie do driftowania, czyli jazdy w kontrolowanym poślizgu. Z pomocą tej techniki będzie trzeba omijać kolejne ostre zakręty i unikać zderzenia z oponami stanowiącymi hamującą barierę. Tak szalona atrakcja gwarantuje niesamowitą rozrywkę, silne emocje oraz uśmiech nieschodzący z twarzy. To doskonała okazja do oderwania się od codziennych obowiązków.

5. Zakupy ze stylistą

To następna propozycja związana z dbaniem o własny wygląd. Jeśli nasza mama wciąż narzeka na to, że nie ma się w co ubrać lub że od wieków nie była na zakupach, warto zafundować jej wyjście na miasto ze specjalistką od kompletowania stylizacji. Uwzględniając tryb życia obdarowanej, jej zwyczaje i preferencje, ustali ona, do jakich sklepów najlepiej zajrzeć i w jakich fasonach przebierać. Dzięki spędzeniu dnia z profesjonalistką w swojej dziedzinie, nasza rodzicielka przejdzie pełną metamorfozę. Odtąd w jej szafie nie zagoszczą już przypadkowe ubrania z promocji, a zamiast tego półki i wieszaki będą pełne elementów odzieży dopełniających jej ogólny wizerunek. Przygoda ze stylistką pomoże mamie wyrazić siebie poprzez dopasowane, pięknie prezentujące się stroje. Uwierzy ona w siebie, poczuje się piękna i pewna własnych możliwości. Nauczy się również dobierać ubrania odpowiednie do swojej sylwetki tak, aby prezentować się jak najlepiej i czuć się fenomenalnie.