Chce wiedzieć jak zjednać sobie ludzi i budować silne relacje? Co robić, aby przekonać każdego, nawet obcego, by powierzył ci najskrytsze sekrety? I to bez przymusu! Robin Dreeke były agent FBI ma na to skuteczny sposób. Sztuki doskonałej komunikacji można się nauczyć. Jego dziesięć technik komunikacji pozwala zbudować relację z każdym!

Robin Dreeke jest wykładowcą, światowym ekspertem w dziedzinie zachowań społecznych, byłym agentem Federalnego Biura Śledczego i szefem Programu Analizy Behawioralnej. Pracował też jako agent do kontrwywiadowczych zadań specjalnych. W Polsce znany jest głównie dzięki swojej książce Jak czytać ludzi, która odniosła wielki sukces.

Robin Dreeke sztukę prowadzenia dialogu i rozwijania relacji opanował niemal do perfekcji. Na bazie swoich doświadczeń zawodowych i dogłębnej analizy wyników badań w dziedzinie psychologii społecznej i ewolucyjnej opracował dziesięć technik skutecznej komunikacji. Te techniki nawiązywania kontaktów obejmują szerokie spektrum: poczynając od tego, jak sprawić, by inni dobrze się czuli w twoim towarzystwie i chcieli spędzać z tobą jak najwięcej czasu, po wpływanie na innych, by robili to, co ci odpowiada.

Te dziesięć metod, zastosowanych razem lub wybiórczo, znacząco podniesie jakość twojego życia i poprawi relacje z innymi: w domu, w pracy, podczas zabawy czy najzwyczajniej – w kontaktach z nieznajomymi.

Czy te metody działają? Zdecydowanie tak! Jak ostrzega ich autor: “Uwaga! Techniki te są tak skuteczne, że bądźcie ostrożni, gdy je stosujecie. Nie ponoszę odpowiedzialności za wykorzystywanie tych rad w niecnych lub oszukańczych zamiarach“.

Oto jak zjednać sobie ludzi – 10 metod skutecznej komunikacji od agenta FBI Robina Dreeke

#01 Sztuczne ograniczenia czasowe

Pokaż rozmówcy, że wasza rozmowa ma limit czasu, a na horyzoncie widać jej koniec.

#02 Sygnały pozawerbalne

Upewnij się, że zarówno twoja mowa ciała, jak i głos nie wywołują poczucia zagrożenia.

#03 Mów wolniej

Nie mów za szybko, bo tracisz wiarygodność, wychodzisz na zbyt silnego i stwarzasz zagrożenie. Żadnego słowotoku, nie wciskaj nic rozmówcy.

#04 Współczucie i pomoc

My ludzie mamy w sobie potrzebę wspierania drugiego. To także mile łechce ego: rozmówca wie lub może więcej od innych.

#05 Odrzuć ego

To chyba najtrudniejsza technika, za to bez wątpienia najskuteczniejsza. Nie nadymaj się, popraw nastrój komuś innemu, a nawiążesz silne relacje.

#06 Doceniaj innych

Ludzie pragną akceptacji i więzi z otoczeniem. Zainteresowanie, jakie im okazujesz, zaspokaja tę potrzebę, a jest rzadkim darem. Skupiaj się na innych, a wasze związki będą silne i trwałe. Staraj się ich dowartościowywać.

#07 Pytaj: „Jak? Kiedy? Dlaczego?”

Kiedy chcesz kontaktu i pogłębienia znajomości, nie ma lepszego i bezpieczniejszego sposobu niż stawianie takich pytań. Usłyszysz to, o czym ludzie chcą mówić.

#08 Quid pro quo

Jedni ludzie są ostrożniejsi i bardziej wycofani niż inni. Pozwól, by poczuli się swobodnie, i powiedz coś o sobie. Tylko nie przedawkuj.

#09 Dawaj prezenty (altruizm wzajemny)

Ludzie są genetycznie zaprogramowani na odwzajemnienie podarunku. Dawaj dary rzeczowe lub niematerialne, a w zamian oczekuj rozmowy lub kontaktu.

#10 Zarządzaj oczekiwaniami

Unikaj rozczarowania i nigdy nie zachowuj się jak nachalny sprzedawca, który chce coś na siłę wcisnąć. Upewnij się, że stosujesz metody, które mają przynieść coś dobrego drugiej osobie, nie tobie. Na końcu i tak wygrasz, ale musisz być otwarty i nastawiony na innych.

“Po każdej interakcji rozmówca powinien odejść, czując się lepiej dzięki temu, że cię spotkał. Popraw mu nastrój, słuchaj, kiedy wszyscy inni są zbyt zajęci. Buduj związki z otoczeniem tam, gdzie inni się nie starają, a zostaniesz mistrzem zarówno prowadzenia rozmowy, jak i nawiązywania kontaktów”. – Robin Dreeke

Uwagi końcowe

Oto dziesięć sposobów budowania relacji z każdym. Pozwolą ci one skuteczniej radzić sobie w życiu zawodowym i prywatnym. Możesz z nich korzystać w relacjach z żoną, dziećmi, przyjaciółmi, sąsiadami czy kolegami z pracy. To wypróbowane metody, które działają naprawdę i przysłużą ci się pod wieloma względami.

Naucz się zjednywać sobie ludzi!

Wyniki badań dowodzą, że najszczęśliwsi na świecie są ci, których łączą silne relacje z innymi – niezależnie od tego, czy są zamożni, czy nie.

Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI - Robin Dreeke
Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI – Robin Dreeke

Aby opanować sztukę mistrzowskiej komunikacji, umieć nawiązywać i budować silne relacje sięgnij po książkę Jak zjednać sobie ludzi. Dzięki wydawnictwu Kompania Mediowa i tłumaczeniu Małgorzaty Maruszkin ten praktyczny poradnik dostępny jest po polsku.

Jak zjednać sobie ludzi to wyjątkowa książka, opisująca konkretne działania i pokazująca, że trzeba traktować innych w sposób, w jaki sami chcielibyśmy być traktowani zawsze i wszędzie.

Najlepszym sposobem poprawiania własnych umiejętności i nabierania wprawy w stosowaniu tych technik jest praktyka. Zawarte w książce ćwiczenia dadzą ci świetną okazję do wypróbowania nabytych umiejętności, co pozwoli dopasować techniki do twojego charakteru i osobowości.

Gdy opanujesz opisane w książce metody będziesz wyżej cenił innych, a oni – Ciebie. Nawiążesz dzięki temu głębsze relacje i czekają cię fantastyczne, ciekawe rozmowy.

Zostań mistrzem prowadzenia rozmowy, jak i nawiązywania kontaktów. Zjednuj sobie ludzi!

“Niezależnie od celu, jaki sobie postawisz, sukces w komunikacji tkwi w skupianiu się NA INNYCH!” – Robin Dreeke

Sprawdź też: Jak na zaufaniu budować dobre relacje z ludźmi? Kluczowe zasady silnych relacji.