Jak zwyciężać? Zwycięstwo i sukces to słowa brzmiące bardzo przyjemnie. Jeszcze lepiej, jeśli w parze z nimi idzie ich doświadczanie. Pragnąc osiągnąć wymarzone rezultaty, ważne jest odpowiednie nastawienie. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i wykorzystać to w praktyce.

„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. – św. Augustyn z Hippony

Postaw na wygraną – wybierz sukces

Sukces – zależy on od decyzji

Patrząc na osoby, które wiele osiągnęły, pojawia się często myśl o tym, że też by się tak chciało. Nie brakuje przy tym przekonania, że pewnie tylko wybrańcy mogą to otrzymać. Nic bardziej błędnego i wszystko zależy od decyzji. Najczęstszym problemem jest to, że ludzie po prostu nie wierzą, że również mogą cieszyć się takimi efektami. Sukces w dużej mierze nie jest kwestią szczęścia czy nadprzyrodzonych zdolności. Jest on wynikiem włożonego w niego wysiłku, zaplanowanych działań i przyjęcia odpowiedniego nastawienia. Niestety wiele osób nie jest skłonnych do poświęceń i podjęcia ryzyka. Wracają oni do swoich stref komfortu, ponieważ jest to coś, co dobrze znają. Nawet jeśli im to nie służy to i tak z pewnością to wybiorą. Rozpoczęcie czegoś nowego to krok w nieznane i pojawia się przed tym strach. Właśnie to sprawia, że mało kto rusza z miejsca. Tyle że sukces tego wymaga i bez tego nie ma o nim mowy.

Zwycięstwo – kwestia odpowiedniego planowania i zarządzania sobą

Chcąc coś osiągnąć, należy do tego odpowiednio podejść. Potrzebny jest jasno określony cel i pełna świadomość tego, co właściwie pragnie się uzyskać. Następnie pojawia się konieczność zaplanowania działań. Zarządzanie sobą też jest kluczowe i od tego zależy, jak efektywnie poszczególne czynności zostaną zrealizowane. Jeśli celem są sukces i zwycięstwo, to z czasem ta umiejętność się rozwinie. Przydaje się ona z tego względu, że pozwala określić, co ma zostać zrobione, ile czasu się na to poświęci i jakich rezultatów się oczekuje. Wszystko to jest może i wymagające, lecz niezbędne do zwycięstwa. Wybranie tego to świadomość czegoś istotnego, czyli sukcesu. To odróżnia osoby, które rozumieją, że taki wybór wiąże się z czymś takim od tych, które się przed tym wzdragają. Stanowi to kolejną przesłankę o tym, że zwycięstwo jest dla tych, którzy do niego zmierzają z przekonaniem, że wybrana została przez nich właściwa droga.

„Zwycięzcą nie zawsze jest ten najlepszy, który zdobywa główną nagrodę. Zwycięzcą może być człowiek, który próbuje coś zmienić w sobie, swoim życiu i podejściu do otaczającego świata, pomimo wszelkich trudności. Człowiek, który robi pojedyncze, powolne kroki, przekraczając własne lęki i ograniczenia, podczas gdy inni bez trudu biegną”. – Kaja Platowska

Sukces – wybierz go i ciesz się nim

Każdy z opisanych czynników odróżnia osoby skłonne do tego, żeby osiągnąć coś ponadprzeciętnego od tych tkwiących w objęciach stref komfortów. Wysiłek i dobry plan popłacają. W taki sposób osiąga się sukces. Nie jest on dziełem przypadku czy innych niejasnych okoliczności, które tkwią w przekonaniach tych ludzi, którzy nie są skłonni niczego zaryzykować. To kwestia decyzji i podjętych działań. Sukces się wybiera tak samo, jak i zwycięstwo. Pozostaje zatem jedna ważna kwestia na koniec. Jakie jest Twoje nastawienie i co zamierzasz zrobić?

„Wygrana to pokonanie samego siebie, własnego ciała, ograniczeń i obaw. Wygrana oznacza zmianę snu w rzeczywistość”. – Kilian Jornet Burgada

Sprawdź też: Jak zwyciężać? Zig Ziglar – system wyznaczania celów ziglara

Podoba Ci się? "Postaw