Nie każdy z nas posiada komfort w postaci dodatkowego pomieszczenia, w którym można urządzić pokój dla gości. Jeśli tylko istnieje taka możliwość – warto tak zrobić i wybrać wygodny materac 160×200, który zapewni gościom komfort podczas odpoczynku. W jaki sposób dopasować taki materac, jeśli mają na nim spać różne osoby? Który materiał sprawdzi się najlepiej?

Materace 160×200 o średnim stopniu twardości

Na rynku można dziś znaleźć bardzo bogaty asortyment nowoczesnych materacy, wykonanych z różnych surowców. Każdy producent, jak na przykład Godre zapewnia je w kilku stopniach twardości:

  • H1 – materace miękkie,
  • H2 – materace średnio twarde,
  • H3- materace twarde,
  • H4 – materace bardzo twarde.

Jeśli nie znamy gabarytów naszych gości lub zdarzają się członkowie rodziny i znajomi o różnej masie ciała, najbezpieczniejszym wyborem bez wątpienia będzie materac o średniej twardości. Powinien odpowiadać większości osób dorosłych o średniej budowie ciała. Miękkie materace sprawdzają się raczej dla dzieci i osób bardzo szczupłych, a twarde przeznaczone są dla tych o większej masie ciała.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Jeśli zależy nam na maksymalnym komforcie naszych gości, warto rozważyć materace z dodatkiem nowoczesnych pianek. Wspaniale dopasowują się bowiem do kształtu ciała osoby śpiącej i umożliwiają zajęcie pozycji ergonomicznej. Poza tym, pianka jest materiałem higienicznym, umożliwia cyrkulację powietrza i zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów i grzybów.

Optymalne rozwiązanie to również materac sprężynowy kieszeniowy. Dlaczego? Takie materace oparte są na działaniu setek sprężyn na jeden metr kwadratowy powierzchni, a każda sprężyna działa całkowicie niezależnie od pozostałych, ponieważ umieszczana jest w odrębnej kieszeni. Dzięki temu, materac 160×200 jest nie tylko cichy, ale również niezwykle wygodny. Aby uchronić swój materac w pokoju gościnnym przed ewentualnymi zabrudzeniami, na stronach producentów jak godre.pl można dopasować idealny pokrowiec. Pozwala na zachowanie higieny i można go wygodnie prać w domowej pralce w temperaturze czterdziestu stopni.

Materace 160×200 od Godre: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-160×200-cm-do-lozka-do-spania