Zastanawiałeś się kiedyś nad czymś takim jak własny potencjał i nad tym, jakie siły w Tobie drzemią? Czy próbowałeś go uwolnić i pokazać światu? A może dalej jest schowany i leży gdzieś w odmętach zapomnienia? Zdajesz sobie w ogóle sprawę, jak bardzo kreatywną i wspaniałą istotą jesteś? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to najwyższa jest na to pora. Ten artykuł Ci w tym pomoże.

„Teraz nie pora myśleć o tym, czego Ci brak. Lepiej pomyśl, co możesz zrobić z tym, co masz”. – Ernest Hemingway

Jaki potencjał jest w Tobie? Uwolnij go!

Zatem najpierw najważniejsza sprawa. Nie zapominaj o tym, że masz coś takiego jak potencjał. Nie daj go również zagłuszyć. Twój potencjał to Twoja siła. To, że masz coś takiego, jest więcej niż pewne. Pytanie jednak, czy to dostrzegasz – i czy inni również dostrzegają to w Tobie?

Zdarza się, i to niestety często, że ludzie próbują zagłuszyć Twój potencjał bądź nie pozwalają na jego okazanie i rozwinięcie. Wolą, żebyś to Ty podporządkował się ich sposobowi myślenia, woli i rozwijał ich idee. Inaczej mówiąc, pracował na nich i oddawał im chwałę, niż działał kierowany własnymi wartościami i wyobraźnią oraz uwalniał własny potencjał.

Zapewne zdarzyła Ci się sytuacja – i można podejrzewać, iż niejednokrotnie – kiedy czułeś wewnętrzny impuls do działania. Uwolnienia tego, co tkwi w Twoich myślach i wyobraźni. Okazania tego poprzez własne pomysły, które chciałeś wprowadzić w życie, a ktoś skutecznie to zablokował. Twierdząc, że to zbędne, że nie musisz i że nie trzeba, ponieważ jego własne pomysły wystarczą i lepiej, żebyś wrócił do tego, co robiłeś. To nic innego jak powiedzenie w Twoim kierunku: „nie wychylaj się, nie chcę Twoich pomysłów i usprawnień, Ty nie jesteś od tego, ja jestem od tego”. Ten przykład można by wkleić w każdy aspekt życia, w każdą dziedzinę. Niezależnie od tego, co to jest.

Widzisz, tutaj włącza się pewien terytorializm. Kiedy druga osoba widzi, że chcesz wnieść coś swojego, nowego to zaczyna w jej głowie bić alarm, który mówi „oho, chce być lepszy ode mnie”, „chce się wykazać” albo „co będzie, jeśli jego pomysły okażą się lepsze i stracę w oczach innych swoją pozycję?” itd. No i w tym momencie zaczyna się spychanie Ciebie i Twoich idei na dalszy plan, najlepiej jak najdalej – w ten sposób zakreśla się granice między Tobą a drugą osobą. Inaczej mówiąc: „tam jest Twoje miejsce i nie próbuj wchodzić na moje terytorium”. To niestety największa bzdura, która dla wielu ludzi jest „normalną” codziennością i rzeczywistością, jak i często powtarzanym wzorcem.

„Szukaj tylko takich ludzi, którzy dojrzą w Tobie Twój potencjał i pomogą Ci go rozwinąć”.

Widzisz, najlepiej zrobisz, jeśli znajdziesz się w towarzystwie takich osób, które dojrzą w Tobie to magiczne „coś” i będą Cię dopingowali oraz pomagali w Twoim rozwoju. Sam też bądź taki. Dostrzegaj w innych to, co mają najlepszego i wyciągaj z nich to. Mądry człowiek to taki, który widząc Twój potencjał, pomoże Ci go rozwinąć. Ponieważ wie, że jeśli połączy się jego potencjał z Twoim to efekt i korzyści, jakie z tego wynikną, będą o wiele lepsze dla obu stron i… dla świata również. Teraz pomyśl, co potrafiłby zdziałać cały zespół ludzi postępujących w taki właśnie sposób. Zamiast naskakiwać sobie i gryźć się oraz dywagować, kto jest lepszy, wyciągaliby z innych to, co najlepsze dla ogólnej korzyści. Nie dość, że zyskaliby wszyscy, to jeszcze wszyscy byliby szczęśliwi z takiego stanu rzeczy.

Możesz być również tym, od którego wszystko się zacznie. Uwolnij tylko własny potencjał. Użyj go, uwolnij własne siły! Pokaż również innym, jak mogą zrobić to samo, zamiast zabijać wszelką kreatywność i radość z tworzenia. Można zrobić coś wspaniałego w życiu, można osiągnąć dosłownie wszystko. Wystarczy tylko zrozumieć, że posiada się wspaniały nieograniczony potencjał i wykorzystać go najlepiej jak tylko można.

„Na przeciętność prawie zawsze będzie jeszcze czas. Warto mieć większe ambicje, marzenia, cele. Każdy ma w sobie jakieś mocne cechy, potencjał, który powinien w sobie odkryć i rozwijać”.

A Ty co robisz, aby rozwinąć swój potencjał?