Hulajnogi od kilku lat są bardzo popularnym środkiem transportu. Kiedyś korzystały z nich głównie dzieci, dziś dojeżdżają na nich do pracy ludzie biznesu. Codzienny ruch niesie ze sobą wiele korzyści, ale to tylko jedna z zalet poruszania się hulajnogami.

Dla zdrowia

Siedzący tryb życia, który z konieczności coraz więcej z nas musi prowadzić, nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Dlatego tak pomocne może być wprowadzenie codziennych nawyków, które umożliwią nam choćby kilka minut dodatkowego ruchu. Większość z nas musi dojeżdżać do pracy. Jeśli w tym celu codziennie mamy do pokonania znaczne odległości, korzystanie z auta lub środków publicznego transportu może okazać się niezbędne. Jednak w przypadku mniejszych dystansów do przebycia, rezygnacja z korzystania samochodu może nam wyjść tylko na zdrowie. Gdy czas stania w korku zamienimy na poruszanie się hulajnogą lub rowerem, może to pozytywnie wpłynąć na całą resztą naszego dnia. Zyskamy również satysfakcję, że udało nam się zmobilizować i zrobić coś dla siebie. A to poczucie sprawczości może przełożyć się na zmianę nawyków w innych dziedzinach naszego życia.

Dla świeżej głowy

Nie bez przyczyny coraz więcej ludzi jeździ hulajnogami – i nie chodzi tu o dzieci czy młodzież. To świetny sposób na sprawne i bezproblemowe poruszanie się po mieście. Do czego zachęca coraz bardziej rozbudowana infrastruktura ścieżek rowerowych. Dojeżdżanie do pracy może stać się o wiele mniej uciążliwe, jeśli nie przyjemne. Dawka ruchu i przede wszystkim dotlenienie się pozytywnie wpłyną na naszą kreatywność w ciągu całego dnia. W trakcie ruchu w naszym mózgu wytwarzają się m.in. endorfiny, tzw. hormony szczęścia, które zadbają o nasz pozytywny nastrój. Być może filiżanka kawy z rana przestanie nam być potrzebna. W porównaniu do roweru hulajnoga jest o wiele mniejsza, lżejsza, bardziej poręczna i wygodniejsza w przechowywaniu (większość modeli można składać). Bez problemu można ją również wnieść ze sobą do pracy i zostawić np. w szatni.

Dla wspólnych chwil

Coraz więcej rodziców decyduje się na wspólny przejazd z dziećmi na hulajnogach do przedszkola czy szkoły. W tym przypadku chodzi nie tylko o dodatkowy ruch, który dla dzieci jest niezbędny, ale i o możliwość spędzenia dodatkowego czasu z mamą lub tatą. Po pracy, możemy wybrać się z naszymi pociechami na krótką przejażdżkę. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się hulajnogi 3 kołowe, które pozwalają na utrzymanie równowagi. Na rynku dostępne są również modele z dodatkowym siedziskiem, co jest bardzo przydatne, gdy dziecko w trakcie jazdy się zmęczy i potrzebuje chwili odpoczynku.

Poruszanie się po mieście hulajnogą niesie za sobą wiele korzyści. Jednak na drodze zawsze należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Warto używać elementów odblaskowych i kasku do jazdy, bo choć w przypadku jazdy na hulajnodze jego używanie nie jest wymagane przez prawo, korzystanie z niego może jednak w znaczący sposób wpłynąć na wzrost naszego bezpieczeństwa.