Łódź to jedno z polskich miast, które warto odwiedzić. Moc atrakcji sprawia, że każdy, bez względu na wieku, znajdzie tu coś dla siebie. W mieście jest dużo miejsc idealnych do spędzenia czasu z dzieckiem. Można znaleźć atrakcje dla dzieci kochających ruch i aktywność, a także dla maluchów, lubiących zagadki, naukę i poznawanie nowych zjawisk. Można szaleć na parku linowym, spacerować po ulicach Łodzi, wrócić do przeszłości. Warto zrobić listę najciekawszych miejsc i świetnie się wspólnie bawić. 

Atrakcje dla dzieci –  Łódź zaprasza!

Spacer po Łodzi warto zacząć od słynnej ulicy Piotrkowskiej. To słynne na całą Europę miejsce, pełne uroczych kamienic, kawiarni, sklepów. Ulica szczególnie pięknie wygląda wieczorem, kiedy oświetlają ją zabytkowe latarnie. Warty uwagi jest niezwykły, lustrzany Pasaż Róży. To kamienica, której ściany pokryte są lustrzaną mozaiką. Miejsce jest magiczne, na pewno zachwyci małych i dużych. To właśnie na ulicy Piotrkowskiej i w jej okolicach zlokalizowane są liczne muzea, które pozwolą poznać historię miasta. Dzieci warto zabrać do Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Fabryki, pokazać im Centralne Muzeum Włókiennictwa czy Muzeum Kanału „Dętka”, zlokalizowane kilka metrów pod łódzkim Placem Wolności. Dzieciom na pewno spodoba się Muzeum Fabryki, w którym można zobaczyć dawne maszyny włókiennicze. Fani kina i jego historii na pewno chętnie zwiedzą Muzeum Kinematografii, a najmłodsi przejdą się szlakiem Łodzi Bajkowej. Można na nim spotkać bohaterów wielu bajek m.in. Misia Uszatka, Ferdynanda Wspaniałego, Plastusia, Misia Coralgola czy kota Filemona. Aby poznać historie miasta, warto wybrać się na wycieczkę zabytkowym tramwajem i autobusem. Podczas wycieczki przewodnik opowiada ciekawostki o Łodzi, a dzieci mogą przekonać się, jakimi pojazdami się kiedyś podróżowało.

Łódzkie atrakcje dla amatorów nauki

Dzieci, które chcą przeżyć przygodę z nauką np. astronomią czy nowymi technologiami na pewno nie będą zawiedzione. W Łodzi jest wiele miejsc, w których można rozwinąć się intelektualnie. Warto odwiedzić Planetarium, Centrum Nauki i Techniki oraz Experymentarium w łódzkiej Manufakturze. W Centrum Nauki Experymentarium można poznać tajniki fizyki, biologii czy chemii. To miejsce, które przez zabawę pozwala zrozumieć zjawiska rządzące światem. Dzieci będą zachwycone, ponieważ w Centrum mogą wszystkiego dotykać, sprawdzać, robić doświadczenia, pozwalające poznać zasady optyki, dynamiki i magnetyzmu. Nie mniej ciekawe jest Centrum Nauki i Techniki. Tutaj do dyspozycji są symulatory, gry komputerowe, mapping, infografiki, multimedialne ekrany, a także stanowiska z grą chemiczną czy losowaniem pierwiastków. To miejsce, które pozwala rozbudzić kreatywność i ciekawość świata. Kolejną atrakcją jest najnowocześniejsze w Polsce Planetarium. Można wybrać pokaz dla dzieci w różnym wieku i udać się w kosmiczną podróż. Niezwykłym miejscem jest Black World. To spowita mrokiem atrakcja, dzięki której można zrozumieć, jak czują się i funkcjonują osoby niewidome.

Najlepsze atrakcje dla małych turystów

Będąc w Łodzi, warto wybrać się do Zoo, Orientarium, odwiedzić Ogród Botaniczny z Palmiarnią oraz Baśniowy Ogród Światła w zabytkowym Parku Źródliska. W ZOO dzieci mogą skorzystać z bezpłatnych pokazów karmienia zwierząt w mini zoo oraz warsztatów zoologicznych. Ogród zoologiczny to miejsce, które zachwyci nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć się niezwykłą przyrodą. Jeżeli pogoda nie dopisze, nie trzeba się martwić. W Łodzi jest wiele atrakcji pod dachem. Jedną z nich jest największy w Polsce Aquapark Fala. Jest tu mnóstwo basenów, zjeżdżalni, strefa SPA, sauny, grota śnieżna. W aquaparku Fala czas na pewno minie niepostrzeżenie. Oprócz basenów, w Łodzi są liczne place zabaw oraz dwa duże parki trampolin, które pozwolą najmłodszym rozładować nadmiar energii. To często odwiedzane atrakcje dla dzieci. Łódź ma jeszcze jedno niezwykłe miejsce. To park rozrywki Mandoria – Miasto Przygód.

Mandoria – Miasto Przygód

Mandoria to pierwszy w centralnej Polsce całoroczny Parki Rozrywki i największy w Europie park tematyczny, znajdujący się w budynku. Park powstał w 2021 roku, co roku przyciąga tłumy spragnionych rozrywki gości. Przypomina renesansowe miasto handlowe, pełne sklepików, kamienic, stylowych ławek. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. Główne z nich to:

  • Merkant, czyli najdłuższy w Polsce roller-coaster, zlokalizowany pod dachem;
  • Galeon – to olbrzymi wirujący okręt, który unosi nad portem;
  • Rybak Bartek – to ciekawa karuzela, w której są pływające po wodzie łódki;
  • Latarnia Leonarda – to karuzela typu magiczne rowery, która po wprawieniu w ruch za pomocą pedałów unosi się nad ziemią;
  • Barbakan – to ogromna, rodzinna ogromna zjeżdżalnia z 6-cioma torami;
  • Mroczny Dwór – to roller-coaster, którym jeździ w ciemności;
  • Ratusz – ogromny plac zabaw, którym dzieci na pewno będą zachwycone;
  • Skarbiec – świetny, ogromny lustrzany labirynt, w którym dobrze będą bawić się dorośli i dzieci.

Inne atrakcje, które oferuje park rozrywki to: klasyczne karuzele, rowerki wodne, familijne roller coastery, tematyczne karuzele itp. 

W Łodzi nie sposób się nudzić. Niezależnie czy pada deszcz, czy świeci słońce, jest tu co robić, można tu miło spędzić czas. Warto wybrać najciekawsze miejsca i pokazać je swoim pociechom.