Brak czasu czy zbyt długa droga na siłownię nie musi być już wymówką. Internetowy sklep Sportano.pl zapewania szeroki wybór sprzętu cardio do użytku domowego. To profesjonalne urządzenia wyposażone w nowoczesne technologie i systemy. Sportano oferuje także wygodne zakupy i szybką, bezpłatną dostawę od 150 zł.

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią jest regularna aktywność fizyczna. I wcale nie chodzi o ekstremalnie wyczerpujące treningi czy przerzucanie ciężarów na siłowni. Nawet krótkie, ale częste ćwiczenia znacząco poprawiają wydolność tlenową, wspomagają pracę układu sercowo-naczyniowego, redukują i utrzymują prawidłowy poziom tkanki tłuszczowej. Wpływają także na lepsze samopoczucie, pozytywne nastawienie i dodają energii do pokonywania codziennych wyzwań. Ponadto, zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne jak cukrzyca, miażdżyca i depresja. Czy w obliczu tych korzyści można dziś pozwolić sobie na zaniedbanie tej sfery życia? Odpowiedź jest prosta: absolutnie nie.

Oczywiście w zabieganym świecie nie zawsze jesteśmy w stanie odwiedzać sale czy kluby fitness. Zwyczajnie może zabraknąć na to czasu lub sił. Jednak wystarczy kilkadziesiąt minut dziennie i kilka metrów przestrzeni własnego mieszkania, aby zrobić bardzo wiele dobrego dla swojego zdrowia.

Jaki sprzęt wybrać do ćwiczeń w domu?

Najbardziej znanym urządzeniem do przeprowadzania treningu domowego jest rower stacjonarny. Nie ma się co dziwić, to doskonały sposób na zwiększenie wydolności i wytrzymałości organizmu oraz wzmocnienie szczególnie dolnych partii ciała. Co więcej, jazda na rowerze stacjonarnym praktycznie nie obciążą stawów, dlatego polecana jest osobom starszym, kobietom w ciąży czy sportowcom przechodzącym rehabilitację po zabiegach czy kontuzji. Użytkownicy zmagający się ze schorzeniami odcinka lędźwiowego lub bólami kręgosłupa związanymi z siedzącym trybem życia powinni wybrać jeden z rowerów stacjonarnych poziomych. Ta wersja charakteryzuje się jazdą w pozycji półleżącej (jak w przypadku pływania kajakiem).

Sportano zdrowie kondycja we własnym domu

Rowery stacjonarne z oferty sklepu Sportano.pl to najwyższej jakości sprzęt wyposażony w hamulce magnetyczne i możliwość manualnej lub elektrycznej regulacji stopnia oporu. Zastosowane w nich nowoczesne mechanizmy charakteryzują się bardzo cichą pracą. Bez problemu można na nich trenować wcześnie rano lub późnym wieczorem, nie przeszkadzając pozostałym domownikom.

Drugim rodzajem sprzętu cardio świetnie nadającym się do ćwiczeń w domu są orbitreki. To maszyny, które zapewniają wiele wariantów treningu – od symulacji łagodnego wchodzenia po schodach czy pod górkę aż po bardzo intensywne interwały. Orbitreki również świetnie sprawdzą się w przypadku osób starszych czy zmagających się z nadwagą. Szybko pozwalają zbudować odpowiednią kondycję i wytrzymałość, wzmacniają zarówno górne jak i dolne partie mięśni i modelują sylwetkę.

Sportano zdrowie kondycja we własnym domu

Ustaw w dowolnym miejscu i zacznij ćwiczyć

Sklep internetowy Sportano oferuje wiele modeli rowerów stacjonarnych, orbitreków i innych urządzeń do ćwiczeń cardio o kompaktowych rozmiarach i składanej konstrukcji. Specjalne systemy, jak np. Soft Drop, pozwalają bezpiecznie i szybko rozstawić, a następnie złożyć maszynę. Dodatkowe kółka transportowe gwarantują łatwe przemieszczanie i przechowywanie.

Rowery czy orbitreki wyposażone są również w nowoczesne, funkcjonalne wyświetlacze, które monitorują najważniejsze parametry treningu (np. tętno, spalone kalorie, czas, dystans czy liczbę obrotów na minutę). Ponadto można korzystać z wbudowanych planów ćwiczeń lub wprowadzić własne.

Darmowa dostawa prosto pod drzwi

Trening na sprzęcie cardio w domu jest nie tylko efektywny, ale również przyjemny. Ćwicząc, można jednocześnie oglądać ulubione programy w telewizji, słuchać muzyki, a przy umiarkowanym wysiłku prowadzić rozmowę lub nawet czytać książkę. Warto jak najszybciej wprowadzić tę formę aktywności do swojej codziennej rutyny i cieszyć się lepszym zdrowiem. Początkowo wybór i zakup maszyny cardio może wydawać się trudny, ale do dyspozycji zawsze pozostaje obsługa klienta Sportano. Zespół fachowców doskonale znających asortyment czeka niemal przez cały dzień pod specjalnym numerem infolinii lub adresem e-mail. Wystarczy się z nimi skontaktować i przedstawić swoje oczekiwania, a jeden ze specjalistów pomoże dokonać najlepszego wyboru.

Co więcej, zakupy w sklepie internetowym Sportano to niezwykła wygoda. Sprzęt zostanie przygotowany do wysyłki już w 24h, a paczkę wprost pod drzwi dostarczy kurier. Przy zakupach za minimum 150 zł przesyłka jest całkowicie darmowa. Następnie wystarczy jedynie dokonać prostego montażu i już po chwili można zacząć pracę nad kondycją i dobrym humorem!