Artykuł sponsorowany

Psychotraumatologia jest jedną z wielu dziedzin psychologii. Jak można się domyślić, skupia się ona na traumatycznych wydarzeniach, w tym również reakcji na nie oraz sposobach leczenia ewentualnych zaburzeń, które wystąpiły w ich wyniku. Aby móc pracować jako psychotraumatolog, konieczne jest zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z pogłębionym rozumieniem traumy i odpowiednich metod prowadzenia psychoterapii. Wiążesz swoją przyszłość z psychotraumatologią? Studia podyplomowe online są najlepszym wyborem.

Dlaczego warto wybrać psychotraumatologię na studiach podyplomowych online?

Zanim opowiemy ci więcej o samym kierunku, warto najpierw sprawdzić, dlaczego psychotraumatologia na studiach podyplomowych online jest dobrym wyborem. Odpowiedź jest prosta – edukacja przez internet to odpowiedź na potrzeby wszystkich osób, które z różnych powodów nie mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarne. Bez względu na to, czy uniemożliwia ci to kariera, obowiązki prywatne, czy kwestie zdrowotne – nie musisz rezygnować ze zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności. Wystarczy, że zapiszesz się na studia online, aby uzyskać dostęp do materiałów edukacyjnych przygotowanych przez doświadczoną kadrę. Możesz korzystać z platformy e-learningowej w każdym miejscu i czasie, poznając najważniejsze zagadnienia z zakresu psychotraumatologii. Studia podyplomowe online kończą się uzyskaniem świadectwa zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r.

Najważniejsze informacje o studiach podyplomowych online z psychotraumatologii

Psychotraumatologia to studia podyplomowe online trwające 2 semestry. To kierunek dedykowany słuchaczom z dyplomem licencjata lub magistra, niekoniecznie z psychologii. Udział w rekrutacji mogą wziąć np. pracownicy policji, prokuratury, placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych, centrów pomocy rodzinie czy ośrodków pomocy społecznej. Na studiach zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy z osobami, które przeżyły traumę – śmierć bliskiej osoby, wypadek czy przemoc psychiczną i fizyczną. Program nauczania został opracowany w taki sposób, aby w kompleksowy sposób przygotował słuchaczy do diagnozowania, leczenia i profilaktyki zaburzeń wynikających z traumy.

Poznaj program nauczania na kierunku Psychotraumatologia na studiach podyplomowych online

Czego nauczysz się na studiach podyplomowych online z psychotraumatologii? Program nauczania obejmuje aż 335 godzin teorii w formie czytelnych materiałów – prezentacji, ćwiczeń czy wykładów. W trakcie dwóch semestrów zapoznasz się z takimi zagadnieniami jak neuropsychologia, interwencja kryzysowa, psychologia kliniczna czy trauma i dysocjacja. Oprócz tego w programie znajdują się też inne tematy – uwarunkowania i konsekwencje traumatycznego rozwoju, narzędzia diagnostyczne i metody pomiaru traumy, krótkoterminowa terapia eklektyczna PTSD czy ekspozycyjna terapia narracyjna młodzieży i osób dorosłych.