Każdy z nas od czasu do czasu ma spadek energii i jest to całkowicie normalne. Wtedy warto poszukać motywacji płynącej z zewnątrz, która ukierunkuje myślenie na właściwe tory i skłoni do działania. Bardzo często znaleźć ją można w filmach, szczególnie takich, w których bohater znajduje się w podobnej sytuacji, co my sami, co pozwala spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy. Zainspirowani rozwojem wydarzeń w filmie możemy również zechcieć zmienić coś w swoim życiu, aby stało się dla nas bardziej satysfakcjonujące.

Nic Ci się nie chce i nie masz na nic ochoty? Twoja energia do działania osiągnęła drastycznie niski poziom? Skoro i tak dajesz sobie czas na odpoczynek i regenerację sił, wykorzystaj go na oglądanie filmów, które zmotywują Cię do działania. Poznaj najlepsze filmy motywacyjne dostępne w internecie!

Informacje o nowościach dostępnych na popularnych platformach streamingowych znajdziesz na Nano Komputronik.

Ranking filmów motywacyjnych – TOP 5 produkcji

Nie da się ukryć, że w naszym zestawieniu prym wiodą przede wszystkim starsze produkcje, choć znalazły się w nim także te nieco nowsze. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rocky (1976)

Jest to naszym zdaniem (i zapewne wielu z was) jeden z najlepszych jak nie najlepszy film motywacyjny. Pokazuje historię podrzędnego boksera, do którego los się uśmiecha i dostaje szansę na pojedynek z mistrzem. Dzięki grze w tej produkcji nieznany dotąd aktor Sylvester Stallone wzniósł się na wyżyny popularności. „Rocky” to ponadczasowy film opowiadający o niezwykłej odwadze i determinacji w dążeniu do upragnionego celu.

Skazani na Shawshank (1994)

Kolejny klasyk, który każdy powinien przynajmniej raz w życiu zobaczyć. Jest to wciągająca opowieść o nadziei, która umiera ostatnia oraz przyjaźni, której wartości nie da się wycenić. Główny bohater to niesłusznie skazany na dożywocie bankier, który stara się odnaleźć w więziennym świecie. Na uwagę zasługuje fantastyczna obsada – w główne role wcielili się Morgan Freeman i Tim Robbins.

Więcej propozycji filmów i seriali, które warto obejrzeć, znajdziesz w katalogu https://nano.komputronik.pl/tag/filmy-i-seriale/.

Nietykalni (2011)

Teraz nieco nowsza produkcja, która skradła serca milionów ludzi z całego świata. Film „Nietykalni” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia dość nietypowej więzi, jaka zrodziła się między sparaliżowanym milionerem a eks-więźniem. Dostarcza on przede wszystkim solidnej dawki dobrego humoru i wzruszeń. Każdy jest w stanie wyciągnąć z tej historii coś dla siebie.

Wszystkie wspomniane w zestawieniu klasyki można obejrzeć na wybranych platformach VOD. Nie masz jeszcze konta na żadnej z nich? Poznaj oferty tych najpopularniejszych i ceny pakietów. Najważniejsze informacje przeczytasz w artykułach dostępnych na https://nano.komputronik.pl/tag/vod/.

Forrest Gump (1994)

Jeden z najpopularniejszych filmów lat 90, który już przez ponad 3 dekady utrzymuje się na szczytach wszelkiego rodzaju rankingów filmowych. Opowiada historię idioty o złotym sercu, w którego rolę wcielił się Tom Hanks. Na życiowej drodze głównego bohatera staje mnóstwo przeciwności losu, jednak uparcie dąży on do celu, spełniając marzenia. „Forrest Gump” pokazuje, że pomimo ograniczeń można zostać, kim tylko się zechce, jeśli tylko szczerze się w to wierzy i wkłada w osiągnięcie celu odpowiednio dużo wysiłku.

Męska gra (1999)

Dalej pozostajemy w latach 90 ubiegłego wieku. Teraz produkcja z Al Pacino, który jako doświadczony trener futbolowy Tony D’Amato próbuje odnaleźć się we współczesnym świecie sportu zdominowanym przez reklamę i PR. Choć życie rzuca mu mnóstwo kłód pod nogi, to mimo wszystko nie poddaje się i razem ze swoją drużyną podejmuje walkę o mistrzowski tytuł. Na szczególną uwagę w przypadku tej produkcji zasługuje pamiętna przemowa, jaką wystosował D’Amato do swoich zawodników chwilę przed wielkim meczem.