Pragniesz bogactwa? Chcesz wiedzieć jak zdobyć fortunę? W swojej słynnej książce Myśl i bogać się Napoleon Hill zdradził nam ten sekret. Oto sześć kroków do zdobycia pieniędzy i  bogactwa!

“By zwyciężać, trzeba być pewnym swego celu, czyli wiedzieć, czego się pragnie; niezbędne jest też głębokie pragnienie, by to zdobyć”. – Napoleon Hill

6 sprawdzonych kroków do zdobycia pieniędzy i fortuny

PRAGNIENIE bogactwa może być przekształcone w ekwiwalent finansowy, a metoda, która do tego prowadzi składa się z sześciu określonych, praktycznych kroków:

#01 KROK do zdobycia fortuny

Krok pierwszy: Ustalcie w myślach, dokładną kwotę pieniędzy, jaką pragniecie zdobyć. Nie wystarczy po prostu powiedzieć sobie „Chcę mieć dużo pieniędzy”. Określcie dokładną kwotę (jest to uzasadnione psychologicznie i zostanie opisane w dalszej części tekstu).

#02 KROK do zdobycia fortuny

Krok drugi: Dokładnie określcie, co zamierzacie dać w zamian za pieniądze, których pragniecie („nie ma „czegoś za nic”).

#03 KROK do zdobycia fortuny

Krok trzeci: Ustalcie dokładny termin, do którego zamierzacie zdobyć tę kwotę.

#04 KROK do zdobycia fortuny

Krok czwarty. Opracujcie dokładny plan zrealizowania waszego pragnienia i zacznijcie od razu go wprowadzać w życie, czy jesteście gotowi, czy nie.

#05 KROK do zdobycia fortuny

Krok piąty. Napiszcie jasną, zwięzłą deklarację zawierającą kwotę, którą zamierzacie zdobyć, określcie termin, napiszcie też, co zamierzacie dać w zamian; szczegółowo opiszcie plan, realizacja którego pozwoli wam osiągnąć cel.

#06 KROK do zdobycia fortuny

Krok szósty. Czytajcie napisaną przez siebie deklarację na głos dwa razy dziennie – raz tuż przed pójściem spać i raz po wstaniu rano. KIEDY BĘDZIECIE JĄ CZYTAĆ, WYOBRAŻAJCIE SOBIE I WIERZCIE, ŻE JUŻ TE PIENIĄDZE POSIADACIE I ODPOWIEDNIO DO TEGO SIĘ CZUJCIE.

“Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć”. – Napoleon Hill

Jest ważne, abyście przestrzegali poleceń opisanych we wszystkich sześciu krokach, a w szczególności, abyście stosowali się do szóstego zalecenia.

Możecie zacząć narzekać, że to niemożliwe, abyście „czuli, że już posiadacie pieniądze”, zanim je naprawdę będziecie mieć. Przyjdzie wam tu z pomocą „PALĄCE PRAGNIENIE”. Jeśli szczerze PRAGNIECIE tych pieniędzy, do tego stopnia, że stanie się to waszą obsesją, nie będziecie mieli problemu z przekonaniem samych siebie, że już je posiadacie. Celem jest pożądanie pieniędzy i stanie się tak zdeterminowanymi, by je zdobyć, że musicie PRZEKONAĆ samych siebie, że naprawdę je zdobędziecie.

Tylko tym, którzy staną się „świadomi pieniędzy”, uda się zgromadzić wielki majątek. Bycie „świadomym pieniędzy” oznacza, że nasz umysł stał się do tego stopnia nasycony PRAGNIENIEM posiadania pieniędzy, że czujemy się tak, jak gdybyśmy już je posiadali.

Dla niewtajemniczonych, których nie nauczono zasad funkcjonowania ludzkiego umysłu, powyższe sześć zaleceń może się wydać niepraktyczne. Może tym wszystkim, którzy nie dostrzegają ich trafności, pomóc wiedza, że zawarte w nich informacje zostały udostępnione przez Andrew Carnegiego. Zaczynał on jako zwykły pracownik fizyczny w hucie stali: mimo tych skromnych początków udało mu się wykorzystać te zasady do zgromadzenia fortuny w wysokości dobrze ponad 100 milionów dolarów.

Zalecanej tu metody sześciu kroków skrupulatnie przestrzegał też Thomas A. Edison, który osobiście je zatwierdził jako nie tylko niezbędne do zgromadzenia pieniędzy, lecz także do osiągnięcia każdego – jasno sprecyzowanego – celu.

Kroki te nie wymagają od was „harówki”. Nie wymagają żadnych poświęceń. Nie wymagają, abyście stali się naiwni lub wystawili się na pośmiewisko. Stosowanie ich nie wymaga dużego wykształcenia. Jednak skuteczne ich zastosowanie wymaga wystarczającej dozy wyobraźni, aby dostrzec i zrozumieć, że gromadzenia pieniędzy nie można pozostawić losowi, szczęściu, czy przypadkowi. Trzeba zrozumieć, że wszyscy posiadacze wielkich fortun musieli zacząć od marzeń, nadziei, życzeń, PRAGNIEŃ i PLANOWANIA zanim te fortuny zdobyli.

Wiedzcie, że nigdy nie zdobędziecie bogactw w wielkich ilościach, DOPÓKI nie wykształcicie w sobie, rozpalonego do czerwoności, PRAGNIENIA posiadania pieniędzy i nie UWIERZYCIE, że naprawdę je zdobędziecie.

“Punktem wyjściowym do wszystkich osiągnięć jest pragnienie. Miej to zawsze w pamięci! Słabe pragnienia przynoszą nędzne rezultaty, tak jak mały płomyczek daje mało ciepła”. – Napoleon Hill

Źródło: Myśl i bogać się, Napoleon Hill

Sprawdź: Jak myśleć lepiej o pieniądzach? Psychologia pieniędzy ponadczasowe lekcje o bogactwie