Czy prawdziwy sukces może odnieść jedynie tzw. wybraniec? I czy osiągnięcie sukcesu jest kwestią szczęścia? Czy wspaniałe rezultaty osiągane w życiu to dary, które są dostępne jedynie dla nielicznych? Te i podobne pytania często pojawiają się w umyśle człowieka i cisną mu się same na usta. Jakie natomiast są na nie odpowiedzi?

“Wielu jest powołanych, lecz wybrańców garstka”. – Robert Ludlum

Wybraniec. Czy zawsze masz szanse na sukces?

Większość odpowiedzi na powyższe, jak i podobne pytania byłaby twierdząca. Zaraz, zaraz… oznacza to więc, iż faktycznie sukces i powodzenie w życiu to kwestia szczęścia i bycia człowiekiem, którego określa się jako jakiegoś wybrańca? Tak właśnie można powiedzieć. Być może w tym momencie nie brzmi to najlepiej – stwierdzenie, że to, co najlepsze jest zarezerwowane jedynie dla wybranych – jednak poczekaj chwilę, albowiem zaraz dowiesz się czegoś istotnego. I będzie to coś, co z pewnością przyniesie ulgę i wyjaśnienia, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Czy jesteś wybrańcem? Zrozumieć pewne sprawy.

Kiedy ludzie widzą kogoś, kto odnosi sukces za sukcesem i komu także dobrze wiedzie się w życiu, myślą zazwyczaj, że za takim stanem rzeczy stoi jakieś mityczne szczęście – jak w bajkach – lub pomyślna dłoń jakiejś opatrzności. Jest to jednak mylne postrzeganie. Wiesz, dlaczego człowiek sukcesu jest człowiekiem sukcesu?

Odpowiedź jest banalnie prosta. On to wybrał – wybrał sukces. I to on sam ustanowił się tzw. wybrańcem. W chwili, w której to uczynił, wszystkie siły i moce zaczęły mu sprzyjać. W tym tkwi cały sekret.

Nie dzieje się to na odwrót. Los sprzyja tym, którzy podejmują stanowcze decyzje, wyznaczają sobie cele i są zdeterminowani, żeby je osiągnąć. Dzięki takiej postawie zaczynają mieć miejsce pewne sytuacje i wydarzenia, które zmieniają stan rzeczy z gorszych na lepsze i prowadzą człowieka do sukcesu. To jest uniwersalna zasada i dotyczy ona każdej sfery ludzkiego życia.

Także wybraniec nie jest kimś, kto został wybrany. On sam siebie wybrał, a wszystko podążyło za nim, za jego wizją. Sam również możesz być takim człowiekiem. Należy uświadomić sobie fakt, że wszyscy są wybrani. Problem nie leży zatem w tym, kto jest wybrany; sedno sprawy leży w tym, kto to w końcu zrozumie, przyjmie to za prawdę i zacznie żyć, jak przystało na wybrańca.

“Żeby osiągnąć sukces musisz najpierw uwierzyć, że możesz to zrobić”. – Nikos Kazantzakis

Sukces a szczęście

W tym miejscu można przejść do kolejnej ważnej kwestii do omówienia, a jest nią szczęście. Należy zrozumieć, że i ono również nie jest umiejscowione poza człowiekiem, tylko tkwi w nim samym – a przynajmniej powinno.

“Zauważyłem, że szczęście jest przewidywalne. Jeśli chcesz mieć więcej szczęścia, łap okazje. Bądź bardziej aktywny. Częściej się pokazuj”. – Brian Tracy

Szczęście nie jest tym, co człowiek dostaje. To człowiek jest jego generatorem. Osoba nieszczęśliwa, która wiecznie narzeka oraz obwinia innych i życie za swój los nigdy nie znajdzie szczęścia – ani ono do niej też nie przyjdzie. Szczęście wypływa z wewnątrz i to człowiek, który jest wewnętrznie szczęśliwy, będzie przyciągał do swojego życia więcej pomyślności i wszelkiego rodzaju dobra.

Rzeczywistość odbija wewnętrzny stan człowieka, więc warto się poważnie zastanowić nad tym, czy dobrze jest dalej być nieszczęśliwym. Poza tym już samo to, iż wiedząc, że jest się człowiekiem, który wszystko może w życiu osiągnąć, powinno również uzmysłowić własne szczęście. No bo czyż nie jest wielkim szczęściem być kimś, kto jest predysponowany do czynienia wielkich i wspaniałych rzeczy w życiu? Kimś, kto ma zagwarantowany sukces, jeśli go po prostu wybierze? I może taki rodzaj myślenia i postępowania warto zastosować?

“Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – dojdziesz tylko do wniosku, że to, co wiesz, jest ważniejsze od tego, w co nauczono Cie wierzyć, zmienisz swe nastawienie w walce o dobrobyt i obfitość. Sukces przychodzi od wewnątrz, nie z zewnątrz”. – Ralph Waldo Emerson

Słowo końcowe

Zbliżając się powoli do końca warto wyjaśnić jeszcze coś. Dlaczego wydaje się, iż tylko nieliczni osiągają sukcesy w życiu i prawdopodobnie zostali nimi obdarowani jako wybrańcy? Jest to tylko jedynie złudzenie, ponieważ na razie tylko nieliczni zdecydowali się myśleć i postępować inaczej niż reszta ludzi; reszta woli narzekać, obwiniać i… nic nie robić. I dlatego właśnie ludzie sukcesu na razie stanowią mniejszość.

Można jednak doprowadzić do zwiększenia liczby ludzi szczęśliwych, którzy osiągają wspaniałe rezultaty w życiu i są zadowoleni. Po prostu należy to wybrać. Rozwiązanie jest tak naprawdę w zasięgu ręki i jest banalnie proste, tylko mało kto z niego korzysta. Większość woli gmatwać i komplikować wszystko, zamiast sobie pomóc. Jednak dla chcącego nic trudnego – jak mawia przysłowie.

Sam stwórz sobie szansę na zrobienie czegoś wspaniałego w życiu. Zawsze miałeś, masz i będziesz miał taką możliwość, więc wykorzystaj ją. Zostałeś już wybrany, także nie marnuj tego.

“Nie wierz w to, że możesz wszystko, bo tak nie jest, ale uwierz w to, że możesz więcej niż ci się wydaje”.

Sprawdź też: Jak być farciarzem? Formuła na szczęście i sukces