Czy aby osiągnąć sukces trzeba mieć szczęście? Czy istnieje jakaś formuła na szczęście? Kwestia szczęścia przedstawia się tak, że wszyscy je mamy. Każdy ma szanse “być fanciarzem” – uważa Darren Hardy – były wydawca magazynu SUCCESS i autor bestselerów jak Efekt Kumulacji. Bo poza zdrowiem i dostępem do podstawowych środków do życia, szczęście sprowadza się do szeregu wyborów. Oto kompletna formuła na szczęście!

“Jedyna granica, jaka dzieli bajeczną fortunę, pomyślność i zdrowie od bankructwa, depresji i złego stanu zdrowia, biegnie wzdłuż linii dokonywanych przez ciebie wyborów”. – Darren Hardy

Jak być farciarzem? FORMUŁA NA SZCZĘŚCIE i SUKCES WEDŁUG Darrena Hardy:

#01 Przygotowanie.

Dzięki ciągłemu doskonaleniu i gotowości – tj. umiejętności, wiedzy, doświadczeniu, relacjom i zasobom – zyskasz środki, które pozwolą ci wykorzystywać znakomite okazje, kiedy te się pojawią (gdy będziesz miał „łut szczęścia”). Możesz wtedy działać zgodnie ze znaną myślą Beyonce: „Nie lubię hazardu, ale gdybym miała na coś stawiać, stawiałabym na siebie”.

#02 Postawa. 

To właśnie przez nią szczęście wymyka się większości ludzi i do niej nawiązują trafne słowa sir Richarda Bransona, że “szczęście jest wszędzie wokół nas“. To jedynie kwestia postrzegania każdej sytuacji, rozmowy czy przypadku jako szczęśliwego trafu. Nie ujrzysz tego, czego nie szu- Bcasz, i nie będziesz szukał tego, w co nie wierzysz.

#03 Okazja.

Można kłaść grunt pod własne szczęście, ale ten jego rodzaj,  wymyka się planowaniu – może przyjść szybciej lub inaczej, niż tego oczekujesz. Na tym etapie wspomnianej formuły Darena Hardy szczęście nie jest wymuszone, lecz stanowi naturalne zjawisko, które często pojawia się na pozór samoistnie.

#04 Działanie.

W tym miejscu osobiście wkraczasz na scenę. Niezależnie od tego, w jaki sposób szczęście do ciebie przyszło – za sprawą wszechświata, Boga, amuletu szczęścia, kogokolwiek czy czegokolwiek innego, z czym kojarzysz pomyślność – twoim zadaniem jest je wykorzystać. To właśnie odróżnia ludzi sukcesu od przeciętnych zjadaczy chleba. Różnica pomiędzy nielicznymi sławami a wieloma anonimami to tylko kwestia wiary we własne możliwości. Aby wykorzystać szczęśliwe przypadki, które nam się przytrafiają trzeba podjąć działanie. Tylko i tylko Ty jesteś odpowiedzialny za to, co robisz, czego nie robisz i jak reagujesz na to, co się dzieje.

KOMPLETNA FORMUŁA NA SZCZĘŚCIE:
Przygotowanie (rozwój osobisty) +
Postawa (przekonania/nastawienie) +
Okazja (sprawy układają się po twojej myśli) +
Działanie (zrobienie czegoś z tym) =
Szczęście

Słowo końcowe

Jak sądzisz, co dotychczas nie pozwalało ci odnieść upragnionego sukcesu? Brak szczęścia i sprzyjających okoliczności?

Richard Branson zapytany, czy uważa, że zawdzięcza sukces także fartowi, odparł:

Tak, oczywiście – wszyscy mamy szczęście. Masz je, jeśli żyjesz w wolnym kraju. Otacza nas ono każdego dnia; ciągle przytrafiają się nam wspaniałe rzeczy, choć możemy ich nie dostrzegać. Nie miałem większego szczęścia ani pecha niż ktokolwiek inny. Różnica polega na tym, że gdy los mi sprzyjał, korzystałem z okazji“.

A zatem koniec z narzekaniem na karty, które rozdał los, spektakularne porażki i inne okoliczności. Wszystko sprowadza się do ciebie i nie oszukuj się, że jest inaczej. Weź szczęście w swoje ręce!

“Szczęście daje wszystkim równe szanse” – Darren Hardy

Zaprzęgnij efekt kumulacji do pracy na swoją korzyść

W książce Efekt kumulacji Darren Hardy przekazuje czytelnikowi podstawowe zasady, które leżą u źródła sukcesu, i zdradza, jakie czynniki decydują o wyjątkowych osiągnięciach – tak w biznesie, jak i w relacjach międzyludzkich. Autor przedstawia pozbawiony tanich sztuczek i czarodziejskich trików „system operacyjny”, dzięki któremu możliwe jest pomnażanie sukcesów, analizowanie postępów i realizowanie marzeń. Krok po kroku wprowadza w proces oparty na prostym założeniu, że ludzki los kształtują codzienne wybory, a każdy z nich, nawet najdrobniejszy, może pokierować cię ku życiu, jakiego pragniesz, albo ku katastrofie. Jeśli naprawdę zależy ci na wyjątkowości, wykorzystaj potęgę zawartej w tej książce wiedzy, by osiągnąć upragnione cele.

Efekt kumulacji. Droga do spełnionego i dostatniego życia. - Darrne Hardy
Efekt kumulacji. Droga do spełnionego i dostatniego życia. – Darrne Hardy

Z książki Efekt Kumulacji nauczysz się:

  • jak wygrywać i wyzbywać się złych nawyków, z których istnienia możesz nie zdawać sobie sprawy;
  •  jak robić rzeczy, na które nie masz ochoty;
  •  jak dostrzegać i wykorzystywać ogromną, choć trudną do ujarzmienia potęgę rozpędu;
  •  jak podejmować ważne działania prowadzące do przełomowych odkryć;
  •  jak dzięki poznaniu tajników właściwego postępowania wyprzedzać innych ambitnych ludzi na drodze do sukcesu.

Genialny przepis na wyjątkowe życie. Zapoznaj się z nim, a przede wszystkim – zacznij działać!

 

“Bez względu na to, czego się uczysz i jaką taktykę stosujesz, sukces jest owocem efektu kumulacji”. – Darren Hardy

Źródło: Efekt kumulacji. Droga do spełnionego i dostatniego życia. – Darrne Hardy, wydawnictwo Galaktyka 2022, tłumaczenie Piotr Cieślak

Sprawdź też: Jak mieć fart w życiu? 4 prawa i 12 zasad szczęścia