Czy potrafisz spojrzeć na różne kwestie z optymizmem i dostrzec ich jasną stronę, nawet jeśli doświadczasz chwilowych trudności? Czy jesteś nastawiony pozytywnie w stosunku do siebie, jak również do innych osób? Ludzie, którzy odnoszą w życiu największe sukcesy, to optymiści pracujący z uśmiechem na twarzy. W obliczu zmian i trudności szukają zawsze pozytywnych stron i nowych szans. Takie podejście pozwala im znacznie szybciej pogodzić się z kaprysami losu. Jeśli tylko zdobędziesz się na więcej uśmiechu i skupisz na jasnych stronach swojego życia, zyskasz więcej możliwości na poprawę dotychczasowej sytuacji. Optymizm to niezawodny sposób na lepsze samopoczucie, więcej sukcesów i szczęśliwsze życie. Christian D.Larson (1874–1954) był amerykańskim przywódcą i nauczycielem ruchu Nowe Myśli, a także płodnym autorem książek. W 1912 roku Larson opublikował wiersz, który ostatecznie stał się Credo Optymistów. Jak myślą optymiści? Credo optymisty!

Credo optymisty – Christian D. Larson:

Obiecaj sobie, że

Będziesz tak silnym, aby nic nie zmąciło twojego spokoju ducha.

Będziesz życzył zdrowia, szczęścia i dobrobytu każdej napotkanej osobie.

Będziesz sprawiał, że wszyscy twoi przyjaciele poczują się wartościowi.

Będziesz we wszystkim dostrzegał dobre strony i zawsze emanował optymizmem.

Będziesz myślał o tym co najlepsze, pracował dla najlepszych i oczekiwał jedynie najlepszego.

Będziesz z takim samym entuzjazmem podchodził do sukcesów innych, jak i do własnych.

Zapomnisz o błędach przeszłości i będziesz działał na rzecz przyszłych osiągnięć.

Zawsze będziesz pogodny i będziesz dzielił się uśmiechem z każdą żywą istotą, jaką napotkasz.

Będziesz poświęcał tyle czasu na samodoskonalenie, że nie będziesz go miał na krytykę innych.

Będziesz zbyt pogodny, aby się martwić, zbyt szlachetny na gniew, zbyt silny na lęk i zbyt szczęśliwy, by dopuścić do siebie problemy.

Będziesz dobrze myślał o sobie i głosił ten fakt całemu światu, nie za pomocą słów, ale swoich wspaniałych czynów.

Będziesz żył w przekonaniu, że cały świat jest po twojej stronie tak długo, jak jesteś wierny temu, co w tobie najlepsze.

Życie składa się z lepszych i gorszych chwil, z górek i dołków, a zwłaszcza tego, co pomiędzy nimi. Jednak zawsze możesz wybrać pozytywne nastawienie, skoncentrować się na własnych mocnych stronach i czuć za nie wdzięczność. Dokonuj wyborów w każdej chwili. Zmień to, co możesz. To, czego nie możesz zmienić, zaakceptuj. Bądź dobre myśli, bo po co być złej? 😉

Sprawdź też: Siła pozytywnego nastawienia, czyli praktyczny poradnik zmiany myślenia