W każdym z nas drzemie wewnętrzna siła i nieograniczony potencjał twórczy – i to jest dane nam zupełnie za darmo. Można też powiedzieć, że każdy z nas jest gigantem. Trzeba tylko zrozumieć, że się taką siłę posiada i zrobić z niej właściwy użytek. Ludzie jednak w dużej mierze nie korzystają z niej. Nie są nawet jej świadomi.

Ściśle mówiąc, nie chodzi rzecz jasna o siłę fizyczną i o wykorzystywanie jej w celu demonstrowania na prawo i lewo jej świetności polegającej na pokazaniu ile siniaków można komuś zrobić bądź wybić zębów. Mowa o czymś bardziej subtelnym, o czymś, co raczej z przejawem bezmyślnej siły fizycznej nie ma nic wspólnego. Chodzi o wewnętrzną siłę. Taka, która wspiera ludzi, napędza ich do działania i prowadzi do sukcesu. Pora więc przyjrzeć się temu bliżej!

„Siła nie musi oznaczać przemocy. Żeby być wojownikiem, nie musisz kierować się prawem pięści”. – Becca Fitzpatrick

Twoja wewnętrzna siła czeka po to, abyś ją wykorzystał.

Warto więc, żebyś zaczął jej w końcu używać. Sięgnij po nią. Szkoda byłoby zostawić ją tam, gdzie jest, uśpioną w Twoim wnętrzu, a że masz jej nieograniczone zasoby to nie musisz się martwić, że Ci jej zabraknie. Należy tylko zrozumieć ten fakt i usunąć poczucie, że kiedyś jej „zabraknie”, ponieważ prawda jest taka, iż nie może zabraknąć czegoś, co jest nieograniczone.

Zastanów się zatem i sięgnij pamięcią do tych momentów w swoim życiu, w których do głosu dopuściłeś swoją wewnętrzną siłę. Jakie to było uczucie? Co takiego wtedy zrobiłeś? Czego to dotyczyło? Jakiego zdarzenia? Można się spokojnie założyć, że czułeś się wtedy fantastycznie. Powiedzieć by się chciało, że działałeś jak nakręcony, uskrzydlony itd. Miałeś wrażenie, że możesz zrobić to i jeszcze wiele więcej. Widzisz, odblokowałeś się i Twoja siła ukazała się w pełni. Można powiedzieć, że dałeś jej w końcu możliwość do popisania się, a zwieńczeniem tego był jakiś sukces.

Tutaj dochodzimy do pewnej ciekawostki związanej z tym, czym jest wewnętrzna siła. Otóż jeśli osiągnąłeś coś raz, oznacza to, że możesz osiągnąć to jeszcze wiele razy. To tylko kwestia duplikacji. Nie traktuj więc tego, co osiągnąłeś jako jednorazowy akt. Twoja siła przemawia w ten sposób przez Ciebie, dając do zrozumienia, że jest tutaj i możesz zapoczątkować cykl, który powtarzać będziesz tyle razy, ile tylko zechcesz. Mówi: „popatrz, co możesz zrobić, teraz od Ciebie zależy czy wykorzystasz mnie właściwie, czy też nie.” Także miej to na uwadze, ponieważ bardzo może Ci to pomóc. Sukces nie musi być przecież jednorazowym aktem.

„W każdym jest siła, ale jeśli grasz bezpiecznie, to ona się nie pokaże. Pojawi się, jeśli zdasz sobie sprawę, dlaczego tu jesteś. Jest coś takiego, co masz zrobić. Możesz sprawić, by świat był lepszy”.

Niech Twoja siła i potencjał będą dobrze ukierunkowane.

Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli już masz zamiar użyć wewnętrznych mocy i poświęcić się czemuś to skup swoją energię na realizacji tego, czym się zajmujesz. Nie rozpraszaj się tam, gdzie nie trzeba. Kiedy będziesz zbyt podzielony i będziesz podążał w wielu kierunkach jednocześnie, nie przyniesie to właściwych rezultatów. Inaczej mówiąc, używaj swoich mocy mądrze i rozsądnie. W ten sposób zbudujesz przyszły sukces.

Pobudzaj w sobie własną siłę i trzymaj ją stale w pobliżu, a to dlatego, że będzie Ci ją łatwiej przywołać za każdym razem, kiedy będziesz jej potrzebował. Nie chowaj jej w takim razie jak zabawki do pudełka, kiedy skończysz się bawić. Niech będzie w widocznym miejscu. W zasięgu ręki – jak można by powiedzieć.

Jeśli masz jednak problem z pobudzeniem jej w sobie i nie wierzysz, że coś się uda. Albo twierdzisz, że nic wielkiego jeszcze nie osiągnąłeś, to wybacz, lecz nie można Ci uwierzyć. Na pewno znajdzie się choćby jedna rzecz w Twoim życiu, którą zakończyłeś wspaniałym sukcesem.

Wytęż pamięć i odsuń na bok syndrom ofiary, albowiem to przesłania Ci widok. Kiedy to zrobisz, znajdziesz, zobaczysz i poczujesz to „coś”. Twoją wewnętrzną siłę. Użyjesz jej, a wtedy napłynie do Ciebie całkiem inne uczucie. Sam sprawdź, jak to będzie!

„Silny człowiek sukcesu nie jest ofiarą swojego otoczenia. Tworzy sprzyjające mu warunki. Jego wewnętrzna siła i energia sprawiają, że wszystkie sprawy toczą się po jego myśli”. – Orison Swett Marden

Sekret. Siła Rhonda Byrne

Sekret. Siła Rhonda Byrne

Oto podręcznik odkrywający tajniki najpotężniejszej siły we wszechświecie – Siły, która da Ci wszystko, czego zapragniesz.

Żeby coś stworzyć, coś zmienić, wystarczy jedna rzecz . . .
Wymarzone życie jest bliżej, niż przypuszczasz, ponieważ Siła zdolna zapewnić Ci wszystko, czego pragniesz, tkwi w Tobie!