Elon Musk z pewnością jest znany większości z was- nie tylko dlatego, że to jeden z najbogatszych ludzi na naszej planecie. Nazywamy wizjonerem, geniuszem i jednym z najpotężniejszych osób na ziemi. Stworzył PayPala, koncern samochodowy Tesla Motors, SpaceX. Co więcej, jak sam zapowiada, to nie koniec jego pomysłów i kroków. Jego nieszablonowa osobowość sprawia, że da się go lubić, a swoimi zabawnymi a czasem kontrowersyjnymi Tweetami tylko zyskuje fanów. Co takiego jednak sprawiło, że ów geniusz osiągnął tak gigantyczny sukces? Jakie cechy charakteru w nim dominują? W tym artykule omówimy 3 cechy Elona, które prawdopodobnie przyczyniły się do jego kolosalnych rozmiarów bogactwa i sławy. Oto one!

„Mam mentalność Samuraja – wolałbym popełnić seppuku niż ponieść klęskę”. – Elon Musk

Elon Musk- trzy ważne cechy, dzięki którym osiągnął spektakularny sukces!

#01 Łaknienie wiedzy

Zdecydowanie najważniejsza cecha, bo to ona uczyniła z niego geniusza. Elon nie urodził się od razu z encyklopedią w głowie, nie. Musiał ją najpierw przeczytać (serio, przeczytał kiedyś masywną encyklopedię, bo skończyły się wszystkie inne książki w jego bibliotece). Jako dzieciak był wręcz maskotką osiedlowej biblioteki, bo każdego dnia po szkole przychodził coś czytać.

Widzisz, wiedza to potęga. Niezależnie z jakiej dziedziny przeczytasz sto książek- gwarantuję Ci, że będziesz w tej dziedzinie niesamowicie obeznanym człowiekiem. Oczywiście należy umieć weryfikować informacje lub przynajmniej nie dawać wiary w te, które są fałszywe. Dlatego, że książki piszą ludzie, a ludzie czasami się mylą. Jeśli jednak pochłoniesz tysiące stron wiedzy, na pewno zainspiruje Cię ona do odkrywania, własnych przemyśleń, czy chęci głębszego zrozumienia danego tematu.

Elon już od dziecka był ciekawy świata i ta ciekawość kazała mu dowiadywać się o świecie jak najwięcej. A jaki znacie lepszy sposób, by to robić, niż książki? Większość bardzo bogatych ludzi uwielbia czytać, a statystyki są jasne- im więcej czytasz, tym lepiej zarabiasz!

„Tak naprawdę jedyną rzeczą, która ma sens, jest dążenie do coraz większego zbiorowego oświecenia” – Elon Musk

#02 Marzycielstwo

Marzeniem Elona był i nadal jest lot na Marsa. Młody Musk szukał kiedyś na stronie internetowej NASA planów kolonizacji Marsa i gdy ich nie znalazł (co oznaczało, że NASA nawet nie myśli o locie na czerwoną planetę), chłopak był załamany. Postanowił, że skoro oni tego nie zrobią, sam musi to jakoś zrobić.

Wyobraźcie to sobie- nastolatek, który ma dużo wiedzy o świecie i doskonale rozumie, jak ogromnie trudne jest budowanie rakiet (i jak bardzo kosztowne, przy okazji), postanawia, że to on MUSI budować rakiety, by spełnić swoje marzenie. Pomyślcie tylko, jak gigantyczną wiarę w siebie musiał mieć Musk, że od początku wierzył, że spełni to marzenie.

„Kiedy coś jest na tyle ważne, można to zrobić nawet jeśli są nikłe szanse powodzenia” – Elon Musk

#03 Uwielbienie do pracy

Elon przyznaje, że pracuje praktycznie non stop. Potrafi być w pracy 16 godzin dziennie (!). Wiecie, jaka jest różnica między większością ludzi a Muskiem? On swoją pracę kocha, my, bardzo często- nie. Jego praca przybliża go do wielkiego marzenia (albo raczej celu), który obrał. Dlatego poświęca jej tyle uwagi.

O ile pracoholizm jest często niekorzystnym zjawiskiem, tak uwielbienie do tego, co się robi- to bardzo dobra cecha. Każdy powie Ci, że to, co robisz z sercem i zapałem, wychodzi dużo lepiej niż rzeczy zrobione pod przymusem. Nie znaczy to jednak, że masz od razu rzucać swoją pracę, jeśli nie sprawia szczerej radości. Lepszym pomysłem będzie solidne zabezpieczenie się (zadbanie o „poduszkę finansową”), nauka nowych umiejętności (np. poprzez studia czy kursy), a dopiero potem szukanie lepszej pracy.

Oczywiście można by wymienić więcej cech Muska, takich jak na przykład upór, brak strachu przed ryzykiem czy chęć, by zmienić świat na lepsze. W celu omówienia całego Elona trzeba by jednak napisać książkę (i to grubą) a ten artykuł ma być jedynie krótką dawką inspiracji.

„Pracuj tak ciężko jak to możliwe, to zwiększa szanse na sukces. Jeśli inni ludzie pracują 40 godzin w tygodniu, a ty 100 godzin, to ty w 4 miesiące osiągniesz to, co innym zajmie rok” – Elon Musk

Uwagi końcowe

Elon Musk to niebanalna osoba i zachęcam Cię do zgłębienia wiedzy o Elonie sięgając do innych źródeł, bo można naprawdę wiele się od niego nauczyć, szczególnie w kwestii zarabiania pieniędzy czy prowadzenia biznesu. Sięgnij np. jego biografię, którą napisał znany publicysta i felietonista Ashlee Vance

Elon Musk biografia twórcy paypal tesla spacex

"<yoastmark

Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX to biografia Elona Muska, jednego z najtęższych umysłów współczesnych czasów. To przełomowa książka pokazująca geniusza nie tylko od strony jego dokonań.

Ashlee Vance przeprowadził wielogodzinne rozmowy z najbliższymi osobami, rodziną, a nawet i wrogami Elona Muska. Dzięki temu możemy poznać go z przeróżnych stron i sprawdzić, jakie zdanie o nim i jego dokonaniach mają ludzie, którzy poznali go już znacznie wcześniej. Jaki był w młodości, o czym marzył i jak to się w ogóle stało, że doszedł do miejsca, w którym znajduje się obecnie?

Elon Musk jest bezkompromisowy, nieznośny, uparty. Stawia zawsze na swoim i pokazuje, że dojdzie wszędzie tam, gdzie tylko zapragnie. Nie szuka poparcia u wszystkich, nie podlizuje się celebrytom, ani nie potrzebuje zbytecznej uwagi. Jest zdania, że jego dokonania i pomysły potrafią powiedzieć znacznie więcej, niż on sam. Początkowo nie zgadzał się nawet na wydanie tej biografii, jednak po czasie zmienił zdanie.

Poznaj historie i tajemnice sukcesu Elona Muska – geniusza dzisiejszych czasów, który potrafi zmieniać świat dosłownie na naszych oczach!

„Myśl jak wszystko zrobić lepiej, i poprawiaj sam siebie”. – Elon Musk