Jak osiągnąć maksimum możliwości? Myśl jak mentalny wojownik! A jedynym sposobem, aby zostać wojownikiem mentalnym, jest praktykowanie tego, czego naucza sztuka treningu mentalnego.

Źródło zwycięstw i sukcesów tkwi w twoim umyśle!

Droga do sukcesu rozpoczyna się w ludzkim umyśle. Wszyscy zdolni ludzie, którzy osiągnęli sukcesy w sporcie, biznesie, show-biznesie czy też politycy wielkiego formatu zaczęli od rozwoju swojego umysłu. Umysł jest kluczem do sukcesu, ponieważ pozwala na przekraczanie granic i osiąganie wyników ponadprzeciętnych. Nawet w przypadku działań wymagających siły fizycznej, trening mentalny jest niezbędny do osiągnięcia zwyciestwa.

Zawsze gdy zamierzasz się w coś zaangażować, musisz radzić sobie z mieszanką myśli, energii i samego wydarzenia. Emocje, które wywołuje ta mieszanka, mają wpływ na Twoje działania. Jeżeli za sprawą tej mieszanki na wierzch wypłyną niepożądane emocje, takie jak zdenerwowanie, gniew czy strach, wojownik (mistrz) musi umiejętnie wykorzystać posiadaną wiedzę, a także dostępne narzędzia i techniki, żeby jego wydajność na tym nie ucierpiała. Jest to coś, z czym mistrzowie wspaniale sobie radzą, i coś, czego każdy powinien się nauczyć. Ale tylko ci, którzy będą konsekwentnie prowadzić trening mentalny i stale poprawiać swoje wyniki, będą mogli się cieszyć korzyściami tego treningu i odnosić coraz większe sukcesy.

Daniel C. Gonzales to znany trener osobisty, który zdobył wiele doświadczenia zawodowego. Był pilotem w wojsku, agentem federalnym oraz specjalistą w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Jego mentorem jest Piotr Siegel, znany na całym świecie autorytet w dziedzinie NLP. Ponadto, Gonzales posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Od 1988 roku pomaga ludziom w rozwijaniu umiejętności psychologicznych, które są niezbędne do osiągania doskonałych wyników i zwiększania mentalnej przewagi. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu naucza strategii, które pozwalają pokonać bariery wydajności i osiągać lepsze wyniki. W swojej książce Sztuka Treningu Mentalnego zainspirowanej prawdziwymi wydarzeniami odkrywa sposób myślenia mentalnego wojownika i wskazuje drogę jak osiągnąć szczyt swoim możliwości, dzięki sile własnego umysłu.

“Wszystko, co się dzieje w Twojej głowie, ma istotny wpływ na to, jakie wyniki osiągniesz”. –  D.C. Gonzalez

Jak osiągnąć maksimum możliwości? Myśl i działaj jak mentalny wojowniki!

Kim jest wojownik mentalny?

Wojownik mentalny (mistrz), rozumie, jaki jest jego cel w kategoriach idealnego klimatu mentalnego i posiada odpowiednią wiedzę, narzędzia i techniki potrzebne do osiągnięcia tego celu, jest w stanie poprawić swoją wydajność we wszystkich jej aspektach. Wojownik menalny zamienia swoje marzenia w rzeczywistość, podejmując działania, które pomagają mu osiągać wyznaczone cele.

Wojownicy mentalni to ludzie, których nie da się zastraszyć. Ich pewność siebie ma mocne fundamenty i jest niepodważalna. Ich misją jest dominacja. Uwielbiają współzawodnictwo; to dodaje im energii. Odsuwają od siebie negatywne myśli i kontrolują swoje wewnętrzne środowisko. Umieją zachować koncentrację nawet w najtrudniejszych warunkach.

Wojownicy mentalni mają jeden cel: zawsze być gotowym. Umieją sobie radzić w warunkach presji i wciąż wytrwale idą naprzód. Nie godzą się z przegraną, nigdy się nie poddają i cierpliwie szukają rozwiązań i sposobów na to, żeby wygrać. Wojownicy mentalni nie zgadzają się na to, żeby nie podejmować żadnych prób.

Wojownicy mentalni są ukierunkowani na cel. Wiedzą, co chcą zrobić, i robią wszystko, żeby to osiągnąć. Marzenia i cele motywują ich do doskonalenia umiejętności. Są całkowicie oddani temu, co robią. Umieją kontrolować swoje emocje, tak aby nie sabotowały ich osiągnięć.

Wojownicy mentalni zawsze są opanowani i kontrolują sytuację nawet w największym wirze walki.

Wojownik mentalny potrafi być tu i teraz. Nie zaśmieca swojego umysłu; jest niepowstrzymanymi mistrzem, który całkowicie angażuje się w każde swoje działanie.

Wojownicy mentalni są dzielni i mają wielkie serce. Mają odwagę i wewnętrzną siłę, która pomaga im w pełni wykorzystywać swój potencjał.

O nastawieniu

“Wojownik (mistrz) rozumie, że złe nastawienie może go kosztować wszystko, ponieważ wpływa nie tylko na jego samopoczucie, ale również na działania”.

Zyskanie przewagi mentalnej

“Przez cały czas koncentruj się na zadaniu. Przerywaj negatywny dialog wewnętrzny od razu, gdy go zauważysz, i odsuwaj od siebie negatywne obrazy, gdy tylko się pojawią. Skup się na tym, żeby pokazać swojemu umysłowi, co dokładnie chcesz osiągnąć, i nigdy nie trać czasu na rozmyślanie o tym, czego chcesz uniknąć”.

Znaczenie wiary w siebie

“Wiara w siebie wszystko napędza”.

Inżynieria wyobraźni i pewność siebie

“Inżynieria wyobraźni (ang. imagineering) to technika ; informowania umysłu o tym, jakie mamy oczekiwania w stosunku do przyszłości. Pojęcie to zyskało sławę dzięki legendarnemu marzycielowi Waltowi Disneyowi. Inżynieria wyobraźni odgrywa istotną rolę, ponieważ wzmacnia wiarę w siebie i zwiększa pewność siebie, a to z kolei prowadzi do lepszych osiągnięć i wyników”.

Krytyczna trójca

“Wojownik mentalny uczy się technik skupionego oddechu, relaksacji i wizualizacji, a potem regularnie je stosuje”.

Kontrolowanie gniewu

“Jeśli poczujesz, że narasta w Tobie gniew, świadomie zadecyduj, że nie oddasz mu kontroli. Zastosuj techniki, które pomogą Ci odpowiednio przekierować energię, a następnie uźyj tej energii do umocnienia się w swoim postanowieniu. Bądź jak uśmiechnięty zabójca, który obserwuje swój cel. Kontrola nad gniewem musi być skutkiem świadomej decyzji. Bo jeśli stracisz kontrolę nad gniewem, to on na pewno zacznie kontrolować Ciebie”.

O przegrywaniu

“Mistrzowie skupiają się na tym, co mogą kontrolować. Wiedzą, że choć nie zawsze mają wpływ na sytuację, mogą kontrolować własne reakcje na to, co się dzieje. Za każdą porażką kryje się okazja do imponującego powrotu”.

Strach przed porażką

“Strach przed porażką jest spowodowany tym, że nie umiesz konstruktywnie reagować na przegraną. Jedynym sposobem na osiągnięcie czegoś wielkiego jest gotowość do zaryzykowania porażki. Strach przed niepowodzeniem to coś więcej niż problem. Może odebrać Ci szansę na sukces”.

Kontrolowanie strachu

“Zawsze można wygrać walkę ze strachem. Skonfrontuj się z nim, a potem zastosuj strategię, która pomoże Ci pójść do przodu mimo tego, że się boisz”.

Nagły spadek formy

“Przyczyną nagłego spadku formy jest ego, które boi się, że źle wypadniesz. Musisz nauczyć się izolować swoje ego od sytuacji”.

Zachowanie spokoju mimo presji

“Źródłem presji jest Twój umysł. Naucz się postrzegać presję, którą odczuwasz podczas rywalizacji, jak wyzwanie, które można kontrolować za pomocą technik mentalnych i stałej rutyny stosowanej przed każdymi zawodami”.

Wewnętrzny krytyk

“Twój wewnętrzny dialog musi być pozytywny, zachęcający i dodający siły, zwłaszcza gdy znajdujesz się w trudnej sytuacji. Wyłącz wewnętrznego krytyka”.

Nadmiar emocji

“Musisz nauczyć się kontrolować samego siebie, zanim będziesz mógł kontrolować swoje działania podczas sportowej rywalizacji. Zbyt duże podkręcenie intensywności przed zawodami negatywnie wpłynie na Twoje wyniki”.

Twoje marzenie

“Zastanów się: jakie jest Twoje marzenie? Zdefiniuj je. To jest Twoje zadanie”.

O celach

“Określanie celów jest kluczowe, ponieważ dzięki nim łatwiej jest odnosić sukcesy. Cele pomagają umieścić marzenia na osi czasu i ułatwiają robienie postępów”.

Ciężka praca

“W momencie gdy szczerze zobowiążesz się do ciężkiej pracy i postawisz sobie za cel, żeby zostać mistrzem, uruchomisz potężną maszynę — moc serca”.

Dotarcie na miejsce

“Ludzie sukcesu wyróżniają się samodyscypliną, dzięki której robią to, co należy zrobić — czy im to sprawia przyjemność, czy nie”.

Zmiana stanu umysłu

“Zastosuj trzy kluczowe elementy i połącz je, żeby całkowicie odmienić swój stan umysłu — dialog wewnętrzny mistrza przygotowującego się do walki, ruchy mistrza przygotowującego się do walki i oddech mistrza przygotowującego się do walki. A potem pozwól, abyś stał się tym mistrzem, gdy rozpocznie się rywalizacja”.

Teraźniejszość

“Być całkowicie w teraźniejszości — to jest klucz”.

Przygotuj się na zwycięstwo!

“Pamiętaj: mistrz zawsze jest przygotowany na zwycięstwo”.

Jedynym sposobem, aby zostać wojownikiem mentalnym, jest praktykowanie tego, czego naucza sztuka treningu mentalnego.

Sukces, zwycięstwo i zdolność do skutecznego pokonywania przeszkód to coś, co musisz ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Skuteczne techniki trenowania umysłu są proste do zastosowania i mogą szybko przynosić rezultaty.

Motywacja i wola, które pochodzą z Twojego wnętrza, staną się silniejsze i bardziej skoncentrowane, a Ty szybko odkryjesz, że łatwiej przychodzi Ci robienie tego, co musisz zrobić, żeby osiągnąć swoje cele. Gdy wewnętrzny umysł widzi to, czego pragniesz, może pomóc Ci to zdobyć.

Sztuka treningu mentalnego. Jak osiągnąć maksimum możliwości - autor DC Gonzalez
Sztuka treningu mentalnego. Jak osiągnąć maksimum możliwości – autor DC Gonzalez

Proces przygotowywania się na sukces wprawia w ruch wielką machinę. Zwiększa pewność siebie, która jest jednym z najważniejszych produktów ubocznych dobrego treningu mentalnego. Największa pewność siebie bierze się z dobrego przygotowania fizycznego oraz psychicznego, a bez przygotowania nie ma mowy o zwycięstwie.

Jeśli szukasz sposobów na poprawę swoich umiejętności mentalnych, osiągnięcie sukcesu w różnych dziedzinach życia oraz pokonanie wyzwań, to książka Sztuka Treningu Mentalnego autorstwa D.C. Gonzalez jest idealnym wyborem dla Ciebie.

W sporcie trening mentalny jest nazywany nauką sukcesu. Ale nie popełnij błędu i nie zakładaj z góry, że opisane tutaj lekcje dotyczą tylko sportowców. Wiedza i techniki zaprezentowane w tej książce przyniosą ogromne korzyści każdemu wojownikowi dnia codziennego, bez względu na to, czym się zajmuje i w jakim miejscu na świecie żyje. Niezależnie od tego, co robisz i z jakimi wyzwaniami się zmagasz, Sztuka treningu mentalnego pomoże Ci osiągnąć wyższy poziom wydajności i odnosić większe sukcesy osobiste.

Dzięki książce Sztuka Treningu Mentalnego  dowiesz się, jak skutecznie wykorzystać swoją wyobraźnię, koncentrację i pozytywną myśl, aby osiągnąć swoje cele. Autor przedstawia w niej praktyczne strategie i techniki mentalne, które mogą Ci pomóc w osiągnięciu sukcesu w sporcie, biznesie oraz w codziennym życiu.

Czytając tę książkę Sztuka Treningu Mentalnego , poznasz również różne sposoby na radzenie sobie ze stresem, niepokojem oraz negatywnymi emocjami, które często przeszkadzają w osiąganiu celów. Dzięki temu będziesz miał większą kontrolę nad swoim życiem i łatwiej osiągniesz swoje cele.

Warto przeczytać tę książkę, ponieważ dostarcza ona praktycznej wiedzy i inspiracji, które mogą Ci pomóc w osiągnięciu sukcesu w życiu. Dzięki tej książce nauczysz się jak rozwijać swoje umiejętności mentalne, aby osiągnąć swoje cele i spełnić swoje marzenia.

“Mentalny wojownik rozumie, że czas, który poświęca na trening mentalny, zwróci mu się w postaci lepszych wyników — czasami bardzo szybko. Wojownik (mistrz) uczy się stosować techniki, które pomagają mu pokonać ograniczenia narzucone przez jego własny umysł, tak aby mógł wejść na następny poziom wydajności nie w przypadkowy sposób, lecz na drodze świadomego wyboru, a potem na następny i kolejny”. –  D.C. Gonzalez

Źródło: Sztuka treningu mentalnego. Jak osiągnąć maksimum możliwości DC Gonzalez. wydawnictwo Sensus 2017, tłumaczenie Joanna Sugiero

Sprawdź też: Mentalna siła! 5 nawyków by zbudować silną i odporną na stres psychikę

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!