autor Paweł Szewczyk

Rozmowa z samym SOBĄ…

– Kiedy tak naprawdę nasze wizualizacje działają naprawdę…?

Kiedy wychodzą one z naszych PRAGNIEŃ!
Tak! Z pragnień, nie samego CHCENIA „BO CHCE”.

– To, jaka jest różnica pomiędzy PRAGNIENIEM a CHCENIEM?

Różnica jest moim zdaniem taka, że chcenie pochodzi z alterEGO jest oparte o potrzebę zaspokojenia i zapełnienia tego, co wydaje się (alterEGO), że nam brakuje.
Wszyscy wiemy, jak kończy się to błędne koło.

– To czym jest pragnienie…?

Pragnienia pochodzą z głębi nas samych. Pochodzą z przestrzeni serca i duszy. Są prawdziwe, trwale i nie tworzą sztucznego zapełnienia naszych braków. A WZBOGACAJĄ nasze życie. Widzisz tą różnicę?

Gdy marzysz, czyli wizualizujesz z pragnienia, jesteś bardzo precyzyjny. Dokładnie wiesz, co robisz, jakie obrazy w głowie wyświetlasz. Towarzyszą ci przy tym uczucia i doznania. Najpierw są one delikatne, a gdy zagłębiasz się w wizualizacji odczucia te wzrastają do takiego poziomu intensywności, że odczuwasz to tak, jak by to BYŁO TU I TERAZ.

– A jak wygląda chcenie…?

Chcenie to szybkie wizje, obrazy, jak migające w telewizorze programy przeglądasz je, na chwile zachwycisz się ogólnikiem, po czym nudzisz się i klikasz dalej. Czujesz tę różnicę?

– Jak to jest, że tak często mylimy wizualizacje z chceniem?

Jest to ogromny mechanizm, człowiek to nie tylko ciało przecież wiesz.
Jesteś istotną wielowymiarową, istniejesz w wielu wymiarach. Co mam na myśli, mówiąc to, że masz warstwy siebie? Jesteś trochę jak cebula. Jądro cebuli to ciało fizyczne, a otaczające je warstwy to twoje ciała subtelne.  Jednym z nich jest właśnie AlterEGO. To jak jest ono skonstruowane to odrębny wykład. Chodzi o to, że przemieszczasz się swoją świadomością w każdej chwili pomiędzy wszystkimi swoimi ciałami. Można powiedzieć, że one między sobą i twoją świadomością odbywają ciągłą komunikację.

I tu poznajemy nasze pragnienia emocji, pragnienia duszy, pragnienia ducha. Wyższych twoich warstw. Gdy twoja uwaga i świadomość jest skupiona na alterEGO i słucha tylko tego co ono ma do powiedzenia ignorując swoje inne warstwy. To proste jest, że będziesz funkcjonował na ciągłym CHCENIU.

Druga i istotniejsza sprawa jest taka, że PRAGNIENIA mają magiczną funkcję. WZBOGACAJĄ TWOJE ŻYCIE, co oznacza, że rozwijasz się do najlepszej wersji siebie. Chcenie to pętla, w której rozwój jest ograniczony. Przez co mógłbym powiedzieć, że nie stajesz się w pełni najlepszą wersją siebie.

– Czyli… pragnienia rozpoznam po tym, jakie mam efekty? Samo chcenie mnie nie wzbogaci, a pragnienie tak?

Wzbogaci jednak tylko do pewnego momentu. Chcenie to mechanizm wpadania w pętle. Jak znak nieskończoności, żeby zobaczyć więcej, musisz przerwać pętlę, w której jesteś, wyjść poza nią. W ten sposób widzisz więcej.

– Czym jest wzbogacenie?

To poszerzenie twojej świadomości. Przecież to takie oczywiste. Nie widzisz tego?
Jak właśnie wzbogaciła się twoja świadomość po tym co już przeczytałeś?
Połączyły ci się kropki?

– Podsumowując

Rozpoznając swoje pragnienia i idąc za uczuciami, skupiając się na nich, budujesz najprawdziwsze wizualizacje.  Które manifestują się w materialnym świecie zdecydowanie szybciej i w piękniejszy sposób. Jeśli chcesz wiedzieć, czego naprawdę PRAGNIESZ, wejdź w swoje emocje i uczucia. Pozwól sobie zacząć marzyć.

Emocje i uczucia to klucz skutecznej wizualizacji. W jakimkolwiek celu chciałbyś ją wykorzystać, czy do prawa przyciągania, czy uleczania się z traum, lub wchodzenia w wyższe czy głębsze stany siebie. To ta płynąca z twoich pragnień będzie tą najlepszą. Będziesz to po prostu czuł. Jeśli wizualizujesz i marzysz na pewno doświadczyłeś tej różnicy.

Dobrać się do emocji, otworzyć serce to jest kierunek naszej pracy nad sobą. Świadomie je przeżywać i doświadczać.
Chcesz skuteczną, wizualizacje?
Popracujmy nad otwarciem twojego serca.

Pozdrawiam,
Paweł Szewczyk.
Seria Rozmowy z samym SOBĄ.