Szukasz swojej drugiej połówki przez portal randkowy? Zastanawiasz się jak uzupełnić swój profil? Opis na portalu randkowym wielu z nas sprawia spore problemy. Bo wydaje nam się, że nie mamy niczego ciekawego do powiedzenia na swój temat. Na szczęście opis nie musi być wypełniony samymi wyjątkowymi informacjami z twojego życia. Powinnaś umieścić w nim najważniejsze fakty na swój temat. Zaprezentować się w taki sposób, żeby osoba po drugiej stronie wiedziała, jak poprowadzić rozmowę i czy w ogóle jesteś partnerką dla niego. Co wpisać na swoim profilu randkowym, oto dziesięć dobry pomysłów. Zaczynamy!

„Serce chce tego, czego chce, nie ma tu logiki, spotykasz kogoś i zakochujecie się w sobie”. – Woody Allen

10 pomysłów na zapełnienie opisu na portalu randkowym

#01 Twoje ulubione lokale w mieście

Jeśli szukasz dla siebie kogoś z twojego miasta, to prędzej, czy później wybierzecie się razem na kolację albo inny rodzaj spotkania. Jeśli w opisie umieścisz informację o tym, gdzie lubisz jeść albo do jakich klubów lubisz chodzić, osoba po drugiej stronie od razu będzie wiedziała, gdzie może Cię zaprosić, ewentualnie jaką kuchnię i klimat lubisz.

#02 Muzyka, której słuchasz

Muzyka, której słuchasz, jest niesamowicie ważna. Jeśli dany gatunek zupełnie się komuś nie podoba, to będziecie w przyszłości mieć problemy z komunikacją. Jeśli od razu poinformujesz osoby zainteresowane, jaką muzykę słuchasz, przyciągniesz do siebie mężczyzn o podobnym guście i od razu odprawisz tych, którym może się on nie podobać.

#03 Ulubione pozycje filmowe albo seriale

Pisanie o filmach i serialach może Ci się wydawać oklepane, ale taka informacja jest znacznie lepsza, niż pusty opis albo umieszczenie cytatu. Napisz wprost, jakie filmy lubisz oglądać, jakie gatunki najbardziej sobie cenisz albo jacy aktorzy twoim zdaniem wypadają na ekranie najlepiej. To doskonały sposób na przyciągnięcie do siebie podobnych osób.

#04 Ogólne informacje o wyglądzie

Nawet jeśli zamieszczasz swoje zdjęcie, to warto napisać o swoim wglądzie, o ile limit znaków Ci na to pozwala. Możesz zahaczyć o kolor oczu i włosów, sylwetkę i wzrost. Nie ma sensu pisać o niczym innym, chyba że szukasz przygody na jedną noc. Takie informacje pozwolą Ci zaoszczędzić czas na odpowiadaniu na pytania o wygląd.

#05 Twoje największe marzenie

Wiele osób nie chce dzielić się swoimi marzeniami z obcymi, ale jeśli Ty nie masz z tym problemu, to możesz zapisać to w opisie. To znacznie lepsze rozwiązanie, niż opisywanie swoich zainteresowań. Pokazuje twoją kreatywność, co jest dla Ciebie ważne i cel, który chcesz obrać w życiu. Od razu mówisz osobie po drugiej stronie, czego może się po Tobie spodziewać.

#06 Jakie wartości sobie cenisz

Nie pisz nigdy o polityce, ale zaznacz, jakimi wartościami kierujesz się w życiu najogólniej, jak to tylko możliwe. Chodzi o to, żeby nie rozpocząć relacji z kimś zupełnie odmiennym, kto zwyzywa Cię, kiedy zauważy, że różnisz się od niego w jakiejś kwestii. Nie szukasz koniecznie kogoś takiego jak Ty, ale osoby tolerancyjnej i z otwartą głową. Jeśli kierujecie się w życiu podobnymi wartościami, szanse na silną relację i udany związek rosną.

#07 Czego szukasz u drugiej osoby

Informacja o tym, jaką relację chcesz zbudować przez portal randkowy, jest bardzo ważną informacją dla osoby po drugiej stronie. Zależnie od tego, czego szukasz, będą się do Ciebie zwracać inne osoby. Jeśli już na początku zaznaczysz, że nie interesuje Cię nic na jedną noc, to oszczędzisz czasu sobie i osobom, którym na tym zależy.

#08 Czym się na co dzień zajmujesz

Kilka słów o twoim zawodzie może być ciekawym uzupełnieniem opisu. Nie musisz opisywać swojego stanowiska i postaraj się nie posługiwać fachowym słownictwem z branży, bo możesz wyjść na dziewczynę zadzierającą nosa. Zamiast tego zaznacz, w jakiej dziedzinie pracujesz albo napisz, jaki jest twój główny obowiązek w pracy.

#09 Twoje największe motywacje

To, co Cię motywuje i do Ciebie przemawia, to znaczna część twojego życia. Dlatego osoba, która będzie Tobą zainteresowana, powinna je mniej więcej poznać. Opisz je skrótowo albo tylko o nich wspomnij, żeby podczas rozmowy rozwinąć temat bardziej. Zostaw dla osoby po drugiej stronie punkt zaczepienia i zaznacz, że te rzeczy naprawdę są dla Ciebie ważne.

#10 Wszystko, co mówisz nowo poznanym osobom

Wiele osób ma krótką litanię przygotowaną dla każdej nowo poznanej osoby. To może być informacja o tym, jak się do Ciebie zwracać, czego przy Tobie nie robić albo na co masz alergię. To też wszystko to, o czym nie lubisz mówić, ale z jakiegoś powodu musisz. Zamieść wszystkie te informacje w swoim opisie, żebyś nie musiała za każdym razem pisać tego samego.

Pamiętaj też, że twój profil randkowy będzie ogólnodostępny więc nie umieszczaj w nim informacji, które są poufne i którymi nie chcesz się dzielić z całym światem.

„Miłość? – Nieważne czy poznaliście się w Internecie czy na mieście. Kilometry – Nieważne czy jest ich 10 czy 600. Wiek – Nieważne czy dzieli was 6 lat czy 15. Uczucie – W miłości jest najważniejsze”.

Sprawdź: Kochać i być kochanym. 10 zasad miłości i budowania trwałych związków

A jak jest u Ciebie? Czy korzystasz z portali randkowych? Co wpisujesz do swojego profilu?