Każdy marzy o sukcesie, ale jak osiągnąć sukces? Czy jest jakiś przepis, jakaś formuła na osiągnięcie sukcesu. Okazuje się, że tak. Istnieje Równanie Sukcesu Osobistego. Jeśli je rozwiążesz zwiększysz swoje szanse na życiowy sukces.

„Najwyższy szczebel drabiny sukcesu nigdy nie bywa zatłoczony”. – Napoleon Hill

Jak osiągnąć w życiu sukces? Równanie Sukcesu Osobistego

Sharon Lechter bizneswoman, współautorka międzynarodowego bestsellera „Bogaty ojciec, biedny ojciec„, która koncentruje się na rozpowszechnianiu zasad i nauk Napoleona Hilla, w książce Three Feet from Gold wprowadziła koncepcję Równania Sukcesu Osobistego. Powstało one dzięki zbadaniu czynników, które decydowały o sukcesie współczesnych liderów oraz ich umiejętności pokonywania przeszkód w drodze do osiągnięcia celu. Oto przepis i formuła na sukces osobisty:

[(P + T) x K x D] + W = Osobisty Sukces

P – Pasja

Co jest Twoją pasją? Co sprawia, że Twoje serce śpiewa i bije mocniej? Pomyśl o chwilach w swoim życiu, kiedy byłeś najbardziej spełniony. Co wtedy robiłeś? Jaka praca lub aktywność daje Ci tyle radości i satysfakcji, że mógłbyś ją wykonywać nawet za darmo?

Sprawdź: 17 pytań, które pozwolą Ci odkryć swoją pasję

T – Talent

W czym jesteś wyjątkowo dobry? Jakie są Twoje talenty i mocne strony? Czy jesteś świetnym mówcą albo pisarzem? Czy masz smykałkę do liczb? A może potrafisz gotować lub rysować? Jakie są Twoje atuty, predyspozycje, zdolności, umiejętności? W czym jesteś naprawdę najlepszy? Analizując własne talenty i możliwości, sformułuj, co możesz zaoferować i zaplanuj sobie sposoby i środki dalszego rozwoju.

Sprawdź: Jak odkryć swój talent i mocne strony? StrengthsFinder.

K – Kontakty

W jakim gronie się obracasz? Czy jesteś w odpowiednim towarzystwie? Kontakty odnoszą się do ludzi i organizacji, którymi się otaczasz. Pomyśl o pięciu osobach, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Czy te osoby Cię wspierają? Czy ludzie Ci osiągają sukcesy? Czy potrzebujesz zmienić swoje dotychczasowe towarzystwo? 

Z kim powinieneś nawiązać relacje, aby się rozwinąć czy osiągnąć swoje cele? Jakie związki mogą pomóc Ci wykorzystać swój talent i swoją pasję? Pomyśl o osobach, firmach, organizacjach czy stowarzyszeniach, które mogłyby skorzystać na Twoich umiejętnościach lub pomóc Ci w realizacji Twojej pasji i talentu. Możesz dobrać sobie ludzi, którzy Cię inspirują, dzielą się z Tobą swymi możliwościami umysłowymi, współtworzą i pomnażają twą wielką wiarę w sukces.

Sprawdź: Relacje – jak je budować? Pozytywne emocje w relacjach

D – Działanie

Dokonanie zmiany wymaga podjęcia działania. Czy naprawdę jesteś zaangażowany w poprawę swojego życia? A może po prostu pociąga Cię taka możliwość, ale nic z tym nie robisz? Same chęci nie wystarczą. Bez działania nie ma sukcesu!

Sprawdź: 10 dobrych nawyków które podkręcą twoją produktywność

W – Wiara

Wiara jest niezbędnym elementem wytrwałości i sekretnym składnikiem równania sukcesu. Jest to często najtrudniejsza część równania sukcesu do opanowania. 

Mieć wiarę oznacza wierzyć w siebie i swój pomysł pomimo przeszkód, które możesz napotkać. Wiara własne siły i pewność siebie są kluczem do osiągania sukcesów. Wiara w siebie to postawa. To Twój wybór! To wewnętrzne przeświadczenie o tym, że dasz sobie radę, że osiągniesz swoje cele. To także zaufanie do siebie i pozytywne myślenie o swojej przyszłości.

Miej wiarę w siebie i swój końcowy rezultat i zacznij poruszać się w kierunku swojego celu.

„Wiara nakierowana na odniesienie sukcesu nada siłę każdej twej myśli. Natchniony przemożną siłą swej nowo uzyskanej samoświadomości możesz wznieść się na niebotyczne wyżyny”. – Napoleon Hill

Uwagi końcowe

[(Pasja + Talent) x Kontakty x Działanie] + Wiara = Osobisty Sukces

Kiedy połączysz pasję i talent z odpowiednimi kontaktami, a potem podejmiesz odpowiednie działanie, to będziesz na dobrej drodze, aby odnieść sukces. Jednak aby upewnić się, że osiągniesz powodzenie i pokonasz wszelkie przeszkody, jakie pojawią się na Twojej drodze, potrzebujesz wiary. Wiara w siebie, w swoją misję i szanse na zwycięstwo pomoże Ci przetrwać trudne chwile i popchnie Cię ku jeszcze większym sukcesom.

Stwórz własne równanie sukcesu osobistego!

Aby zaplanować kurs na sukces, warto wiedzieć, gdzie jesteś i jak się tam znalazłeś. Jest takie powiedzenie: „Twoje życie jest sumą decyzji, które podjąłeś”. Przeanalizujmy swoją przeszłość, aby stworzyć swoją przyszłość. Opracuj własne równanie osobistego sukcesu:

  • Moją pasja to:…
  • Mój talent to:….
  • Moje kontakty to:….
  • Moje działania, które podejmę to:….

Mam wiarę w swój sukces!

Jest wiele rzeczy, których nie możesz kontrolować, ale możesz kontrolować dwie, które naprawdę mają znaczenie: Twój umysł i Twoje nastawienie. Siły zewnętrzne mają bardzo mało wspólnego z sukcesem. Ci, którzy nastawiają się na zwycięstwo, znajdują sposób, aby odnieść sukces nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Rozwiązania większości problemów pochodzą z jednego źródła i tylko z jednego źródła: od Ciebie samego. Twój sukces jest w Twoich rękach!

„Dla umysłu nie istnieją ograniczenia, poza tymi, które samodzielnie uznamy za prawdziwe”. – Napoleon Hill

Sprawdź też: Jak osiągnąć sukces w życiu? 7 kluczowych składników sukcesu