Już na samą o myśl o konieczności wczesnego wstania z łóżka pogarsza Ci się nastrój? Każdego dnia o poranku toczysz swoistą batalię z budzikiem, a może przede wszystkim z samym sobą? Jeśli na te pytania odpowiadasz twierdząco, to mamy dla Ciebie szereg podpowiedzi, dzięki którym będziesz rozpoczynać dzień ze znacznie większym zapałem i optymizmem niż dotychczas. Oto garść porad, jak z radością witać nowy dzień!

„Nie pozwól, by troski z przeszłości lub obawa i przyszłość, zabrały Ci radość dnia dzisiejszego…”

Jak z radością witać nowy dzień?

#01 Dostosuj na nowo swój harmonogram snu

Zdrowe nawyki można porównać do mięśni, mianowicie można je z czasem rozwijać. Jednym z takim zdrowych nawyków może być wcześniejsze wstawanie. By ostatecznie przestawić swój zegar biologiczny, by ten skuteczniej wpływał na Twoje lepsze funkcjonowanie, należy z wolna przyzwyczajać organizm do zaprzestania późnego kładzenia się spać, a zarazem zmuszać się do regularnego wstawania o świcie. Po jakimś czasie zauważysz, że zerwanie się spod kołdry wczesną porą nie będzie stanowić już takiego wielkiego wyzwania.

#02 Połóż budzik poza zasięgiem Twoich ramion

Postawienie budzika (a właściwie to najczęściej telefonu z budzikiem) z dala od Twojego łóżka będzie świetnym pomysłem, ponieważ dzięki temu nie będziesz mógł już go szybko z łatwością wyłączyć, i to często w przypływie złości. Konieczność stanięcia na nogi i wykonania choćby minimalnej aktywności fizycznej, by dojść do budzika i przerwać ten irytujący, głośny dźwięk sprawia, że już później nie będziesz skłonny do dalszego niepotrzebnego wylegiwania się pod kołderką.

#03 Nie zasłaniaj okien

Przebywanie cały czas w zaciemnionym pomieszczeniu może rozregulować Twój zegar biologiczny. Zasłanianie okien powoduje również pozbawienie siebie samego kontaktu z promieniami słonecznymi, które to przyczyniają się do pobudzenia produkcji serotoniny w organizmie. Serotonina wspiera układ sercowo-naczyniowy, wpływa na polepszenie nastroju oraz dodaje energii do działania. Zdecydowanie warto zatem wpuszczać jak najwięcej naturalnego światła do pokoju.

#04 Umyj twarz

Zaraz po przebudzeniu skieruj swoje kroki do łazienki. Samo obmycie twarzy wraz z przetarciem oczu z pewnością Cię zregeneruje i postawi na nogi, tak więc to właśnie poranna toaleta powinna być pierwszą aktywnością, a nie zaś przeglądanie telefonu.

#05 Popraw ogólną jakość swojego snu

Aby nad ranem szybciej wstać i z energią rozpocząć nowy dzień, należy zatroszczyć się o jakość snu. Ważnym jest, by nasz sen był głęboki i nieprzerwany. Można to osiągnąć m.in. poprzez należyte przewietrzenie sypialni. Kolejną dobrą radą będzie, aby nie zasypiać przy akompaniamencie włączonego telewizora. Sztuczne światło i dźwięk tylko pogorszy jakość snu. Znacznie lepszym pomysłem będzie wzięcie do ręki książki lub gazety, by właśnie przy lekturze tekstu z wolna odpłynąć do krainy marzeń sennych.

Pamiętaj nowy dzień to nowe siły i możliwości!

„Szczęście to nie coś gotowego. Pochodzi ono z twoich własnych działań.” – Dalajlama

Sprawdź też: Klub 5 rano. Formuła 20/20/20 – poranna rutyna mistrzów i ludzi sukcesu

Podoba Ci się? "Postaw