Jakie masz rytuały? Czym jest rytuał? To aktywność, którą regularnie podejmujesz – „zawsze tak robisz”. Wyzwaniem dla każdego z nas jest praktykowanie rytuałów, które będą nas najskuteczniej wspierały w pogoni za marzeniami, pragnieniami, celami i pasjami. Bo jak mówi Abraham Keith autor książki Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być: „Jeśli nie masz przed sobą przyszłości, o jakiej ciągle marzysz, prawdopodobnie jest tak dlatego, że nie było w twoim życiu zwyczajów lub rytuałów, które są do tego potrzebne. Uniwersalna prawda głosi, że wszystko, co osiągnęliśmy lub czego nie osiągnęliśmy, jest rezultatem naszych rytuałów, które nas albo popychały do przodu, albo powstrzymywały.

Jakie rytuały warto wprowadzić w życie? Abraham Keith wskazuje na 15 rytuałów, związanych z emocjami, umysłowością i kondycją fizyczną, które mogą poprawić twoją jakość życia. Sprawią, że poczujesz się najlepszą osobą, jaką możesz być, i zapewnią ci proaktywne rezultaty. Wypróbuj je i zobacz jak zadziałają u ciebie. Zaczynamy!

„Ludzie tworzą rytuały a rytuały kształtują przyszłość”.

Jakie masz rytuały? 15 rytuałów, które poprawiają jakość życia związanych z emocjami, umysłowością i kondycją fizyczną.

Rytuały emocjonalne

#01 Wizualizuj siebie, gdy osiągasz swoje cele.

#02 Prowadź i przeglądaj dziennik zawierający twoje cele.

#03 Stwórz tablicę marzeń i celów. Przyglądaj się głównym dążeniom zamieszczonym na twojej tablicy celów.

#04 Wsłuchuj się w swoją intuicję.

#05 Bądź naprawdę blisko z osobami, które kochasz.

Rytuały umysłowe

#06 Każdego dnia przeznaczaj 15–30 minut na medytację.

#07 Czytaj książki, które są źródłem inspiracji, informacji lub cennych spostrzeżeń.

#08 Słuchaj pozytywnych nagrań.

#09 Zaczynaj dzień z celem i planem.

#10 Zastanawiaj się nad tym, co okazało się skuteczne, co się nie sprawdziło i co zrobisz w przyszłości inaczej.

Rytuały fizyczne

#11 Regularnie wykonuj ćwiczenia fizyczne.

#12 Odżywiaj się w sposób, który dobrze wpływa na ciebie i na twoje ciało.

#13 Nawiązuj kontakty z ludźmi przejawiającymi pozytywne nastawienie.

#14 Wypijaj dwa litry wody dziennie.

#15 Realizuj każdego dnia jeden cel.

Słowo końcowe

Zwyczaje i rytuały są niezbędne, jeśli chcesz stworzyć to, co jest dla ciebie najważniejsze. Taki prosty akt, powtarzany dzień po dniu, przyczynia się, niczym katalizator, do osiągnięcia tego, do czego dążysz i jak chcesz się czuć.

Jaki jest ten jeden nawyk możliwy do wdrożenia w twoim codziennym życiu, o którym wiesz, że jest zgodny z twoimi celami i kierującymi tobą emocjami? Zacznij nawet od czegoś drobnego. Nie chodzi o wykazywanie się dyscypliną i tworzenie już na początku wielu rytuałów; ma to być wybór jednego rytuału i rozpoczęcie działań poprzez robienie małych kroków.

Działaj z rozmysłem; wybierz plan i realizuj go dopóty, dopóki rytuały, których potrzebujesz, nie staną się nawykami, o jakich marzysz. Zacznij już dziś!

Więcej inspiracji i wskazówek na samodoskonalenie znajdziesz w książce Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być. Ta książka, pozwoli ci, wyznaczyć plany na przyszłość poprzez proste, ale pełne mocy działania. Nie tylko określisz, co chcesz osiągnąć, ale – co istotniejsze – ustalisz, kim chcesz być!

„Sukces to nie tylko podejmowanie działań, ale również wytrwałość i wola, by utrzymać się na obranym kursie. Większość ludzi rezygnuje, ponieważ sukces nigdy nie pojawia się jako pierwszy; zawsze kroczy za działaniem i wiarą”. – Abraham Keith

 

Źródło: Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być – Abraham Keith, wydawnictwo Studio Emka 2022, tłumaczenie Krzysztof Krzyżanowski

Sprawdź też: Uwolnij siłę rytuału! Kreatywne rytuały przydatne w pracy.

Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być - Keith Abraham
Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być –
Keith Abraham