Czy pragniesz od życia czegoś więcej? Możesz doświadczyć lepszego życia, robiąc „coś więcej” niż tylko to, czego oczekuje od Ciebie świat.  Zmiana Twojego życia jest dużo bliżej, niż myślisz. Tylko jeszcze jedno spotkanie, jeszcze jedna relacja, jeszcze jedna decyzja, jeszcze jakaś czynność albo jeszcze tylko jedna myśl dzielą Cię od życia, na jakie zasługujesz i o jakim marzysz.  Pojedyncze myśli i działania same w sobie nie muszą być doniosłe. Jednak połączone ze sobą, tworzą większą całość, która z czasem stanie się znaczącą i gruntowną zmianą….

„Nie urodziłeś się po to, żeby być kimś przeciętnym i zwyczajnym. Urodziłeś się po to, aby uczynić swoje życie absolutnie pięknym i wyjątkowym”. – Ed Mylett

Ed Mylett to amerykański autor, mówca motywacyjny i przedsiębiorca. Jest znany z prowadzenia podcastu „The Ed Mylett Show” oraz z wygłaszania inspirujących przemówień na temat rozwoju osobistego i sukcesu. Ed Mylett zyskał popularność dzięki swojej pracy w branży marketingu wielopoziomowego i jako przedsiębiorca, który osiągnął znaczący sukces finansowy. Jego motywacyjne przesłanie skupia się na rozwijaniu pozytywnych nawyków, kultywowaniu zdrowych relacji i konsekwentnym dążeniu do celów życiowych.

Przez lata Ed Mylett walczył z wątpliwościami, frustracją, lękiem i niepokojem. Po wielu, wielu latach zmagań, prób i błędów dowiedziałem się, czym tak naprawdę jest życiowy sukces. Oczywiście zapłacił za tę wiedzę odpowiednią cenę, ale teraz zna wiele odpowiedzi i ma świadomość tego, co jest potrzebne, aby wygrać w życiu. W swojej książce Jeszcze jeden krok opisuje zasady sukcesu i swojej Filozofii „Czegoś Więcej” (ang. The Power One More), które rozwija i praktykuje od 30 lat.

„Każdy ma taką samą możliwość wyboru własnej rzeczywistości. Jednak ludzie pragnący Czegoś Więcej robią to po prostu bardziej celowo i rozmyślnie. Wybierają wolną wolę i związane z tym działanie, ponieważ dobrze wiedzą, czego chcą. Łączą myśli z czynami, aby móc przybliżyć się do swoich standardów i celów. Podnoszą swój poziom świadomości. Dzięki temu spowalniają swój świat. A on zmienia się, aby lepiej pasować do ich oczekiwań od życia”. – Ed Mylett

Oto główne elementy składowe Filozofii „Czegoś Więcej”. Zaskoczy Cię, jak zaledwie jeszcze jedna myśl albo jeszcze jedna czynność zmienią Twoje życie na zawsze. Zaczynamy!

Jeszcze jeden. Filozofia czegoś więcej sięgnij po sukces i szczęście

Jeszcze jedna tożsamość

Twoja tożsamość jest potężną siłą napędową mającą olbrzymi wpływ na osiągane przez ciebie wyniki we wszystkich obszarach życia. Określa granice sukcesu, finansów i wszelkich osiągnięć. Kontroluje emocje, związki i poczucie wartości. Twoja tożsamość kształtuje się we wczesnym okresie życia, a aby ją zmienić, musisz ponownie wyregulować swój termostat tożsamości. Możesz to zrobić, sięgając po trylogię zmiany tożsamości: wiarę, intencje i powiązania oraz podnosząc swoją pewność siebie i dotrzymując obietnic, jakie składasz sobie.

Jeszcze jeden i życie w swoim Matrixie

Naucz się manipulować czasem, patrząc na niego inaczej i zwalniając, aby dostrzec możliwości, które inni pomijają, podobnie jak w filmie Matrix. Optymalizując swój unikalny siatkowy układ
aktywujący (w skrócie RAS, z ang. reticular activating system),  możesz filtrować to, co dla Ciebie najważniejsze, i wykluczać to, co nie jest istotne. Gdy podejmujesz te działania z intencją, zaczniesz dostrzegać coraz więcej okazji do robienia „jeszcze jednego kroku” na swojej drodze do sukcesu i życia jakiego chcesz.

Jeszcze jedna próba

Kiedy wprowadzisz do swojego umysłu strategię jeszcze jednej próby, osiągniesz największe sukcesy i najbardziej  znaczący rozwój osobisty. Seria małych prób wywołuje efekt kumulacji w Twoim życiu. Kiedy układasz te zmiany jedna na drugiej, możesz osiągnąć znaczące rezultaty. Podobnie jak przy próbach uderzenia w piniatę, za pierwszym razem możesz nie odnieść sukcesu, ale z powtarzaniem prób, często osiągasz pożądane wyniki. Jeszcze jedna próba opiera się również na trzech zasadach: sytuacje krytyczne poszerzają możliwości, wygrywanie to nie gra liczb, coś z niczego (łac. creatio ex nihilo).

Jeszcze jeden i zarządzanie sobą w czasie

Obecne powszechnie stosowne zasady zarządzania swoim czasem są przestarzałe i wymagają zmiany. Zmień swoje podejście do czasu, a będziesz znacznie bardziej produktywny. Możesz to zrobić, dodając więcej „dni” do swojego dnia, podchodząc do czasu z większym poczuciem pilności, ucząc się że to Ty zarządzasz czasem, a nie czas Tobą, często sprawdzając swoje wyniki i skupiając się na przyszłości.

Jeszcze jedna emocja

Żyjesz w emocjonalnym domu, który albo służy Tobie dobrze, albo hamuje Cię w życiu. Emocje są głównym motorem Twojej osobowości i zrozumienie, jak działają, to klucz do zmiany ich na swoją korzyść. Warto również wiedzieć, że wszystkie emocje, dobre i złe, mają swój cel. Sposób, w jaki układasz i uporządkowujesz swoje emocje, ma ogromny wpływ na Twoje życie. Możesz to zrobić poprzez medytację, osiąganie równowagi życiowej oraz identyfikowanie swoich wyzwalaczy emocjonalnych.

Jeszcze jedna znajomość

Często jesteśmy sumą naszych relacji z innymi. Te relacje nas definiują, jesteśmy związani i oceniani przez jakość naszych powiązań. Traktuj swoje kontakty jako dynamiczne, przesuwając je w zależności od okoliczności w różne obszary Twojego życia, podobnie jak koła tarczy strzelniczej. Zwróć szczególną uwagę na swój wewnętrzny krąg i bądź gotowy podjąć trudne decyzje, gdy kontakt przestanie Ci dobrze służyć.

Jeszcze jedno marzenie

Jak często marzysz? Marzenie jest darmowe, ale większość z nas marzy zbyt mało i nie cieszy się z licznych korzyści z tego spokojnego stanu umysłu. Zamiast tego wpadamy w pułapki niedoskonałości naszej przeszłości. Jeszcze jedno marzenie to koncepcja, zgodnie z którą będziesz żył najlepsze życie, przesuwając się ku przyszłości zamiast skupiania się na przeszłości. Pozwolenie sobie na marzenie to pierwszy krok, którego dokonują ludzie, którzy chcą czegoś więcej, aby tworzyć myśli i działania prowadzące do przełomowego życia.

Jeszcze jedno pytanie

Zadawanie właściwych pytań wskazuje, że myślimy w odpowiedni sposób. Poprawa jakości tych pytań pozwala odkryć prawdę o sobie, nawet jeśli czasami są one niewygodne. Zadaj sobie jeszcze jedno pytanie, które doprowadzi Cię do niezwykłego życia. A następnie kontynuować swoją podróż do samopoznania, zadając kolejne właściwe pytania i udzielając na nie odpowiedzi. Pamiętaj, jedna odpowiedź może się przyczynić do wielkich zmian. Zadanie jeszcze jednego pytania to pierwszy krok do przemiany.

Jeszcze jeden cel

Cele są energią i siłą życiową, a dążenie do nich to przekładanie energii na działanie. Osiągnięcie swoich celów zależy od standardów, jakie sobie narzucisz, oraz tego, na co jesteś skłonny się godzić. Wysokie standardy i niska tolerancja dla status quo są siłami napędowymi osiągnięć. Zachowanie prostoty i elastyczności oraz nauczenie się, jak definiować cele w czasie szczytowej formy umysłowej i fizycznej, to kluczowe składniki. Wymagają one również przekonujących powodów związanych z Twoim poczuciem własnej wartości, które musisz wykorzystać do napędzania energii, którą wykorzystasz, aby uzyskać optymalne wyniki.

„Wierzę, że cele są pewną formą energii. To siła napędowa w życiu. Są stanem istnienia. Są czymś więcej niż tylko manifestacją pomysłów, nadziei, pragnień i marzeń skrywanych gdzieś głęboko w Twoim wnętrzu. Realizacja celów, jeśli przebiega prawidłowo, polega na wprawieniu energii w ruch i utworzeniu jeszcze jednej formy w swoim życiu”. – Ed Mylett

Jeszcze jeden wyższy standard

Istnieje duża szansa, że pomimo Twoich najlepszych wysiłków, nie uda Ci się osiągnąć swoich celów. Zamiast tego, naucz się dostosowywać swoje standardy przed tworzeniem celów, aby dać sobie najlepszą szansę na sukces. Jeśli nie podniesiesz swoich standardów do tego, co chcesz osiągnąć, Twoje cele są nieistotne. Aby to zrobić, jasno określ swoje standardy, upewnij się, że są zgodne z Twoją samooceną, bądź precyzyjny.

Oto kilka zasad, które na pewno warto wziąć pod uwagę: Uzmysłów sobie, „dlaczego” chcesz coś zrobić; Bądź ze sobą szczery; Skorzystaj z pomocy we wszystkich dziedzinach, w których nie czujesz się wystarczająco dobry; Wykorzystuj technologię do wyznaczania i utrzymywania nowych standardów; Zastanów się nad związkiem pomiędzy Twoimi celami i standardami; Zapomnij o perfekcji; Nie myśl za dużo; Bądź sumienny i dokładny; Wyznaczaj standardy, które sprawiają Ci przyjemność.

Jeszcze jedna myśl o tym, co niemożliwe, i jeszcze jedna realizacja tego, co możliwe

Podstawowym założeniem sposobu myślenia osoby pragnącej czegoś więcej jest łączenie myślenia z działaniem. Osoba wyznająca filozofię „Czegoś Więcej” musi przechodzić od myślenia do działania. Dlatego myśl o tym, co niemożliwe, i realizuj wszystko, co możliwe. Bazując na klasycznej książce Napoleona Hilla „Myśl i Bogać się”, musisz nauczyć się myśleć i działać bogato! Musisz być gotowy na wielkie marzenia, podejmować ryzyko, odkładać na bok psychiczne bariery i iść naprzód. Poprzez oglądanie swojego niemego filmu zdobędziesz wgląd, który pomoże Ci dopasować swoje myśli i działania dla swojego dobra, tak jak wyraził to w kazaniu Martin Luther King Jr. „Siła miłości” (ang. Strength to Love):

„Jedną z największych tragedii w życiu jest to, że ludzie rzadko pokonują przepaść pomiędzy teorią a praktyką, robieniem a mówieniem. Ta schizofrenia sprawia, że wielu z nas jest tak bardzo rozdartych. Z jednej strony z dumą przedstawiamy wzniosłe i szlachetne zasady, a z drugiej zupełnie się do nich nie stosujemy. Jakże często prezentujemy żarliwą wiarę, za którą nie idą żadne konkretne czyny!”

Jeszcze jeden nawyk

Twoja codzienna rutyna kształtuje Twoje życie. Więcej niż połowa naszych działań to nawyki, wbudowane w mózg w jego stałym dążeniu do oszczędzania energii. Niektóre nawyki służą Tobie dobrze, a inne nie. Świadomość swoich nawyków jest kluczowa, ponieważ to one prowadzą Cię przez dni, gdy nie jesteś zmotywowany lub zainspirowany do działania na najwyższym poziomie. Rytuały i nawyki są stałe, więc zrozumienie, jak i dlaczego powstają, pomoże Ci zastosować te, które Ci najbardziej służą. Kiedy nauczysz się zmieniać swoje emocje, możesz zmienić swoje nawyki w trzech krokach: bodziec, działanie i nagroda.

„Spora część Twojego sukcesu będzie wynikała z zaangażowania w nieustanne wykonywanie podstawowych zadań. Musisz się nauczyć dobrze robić najprostsze z nich. Musisz mieć wręcz obsesję na punkcie ciągłego doskonalenia tego, dopóki nie osiągniesz wyników, które zapewnią Ci oczekiwane zwycięstwo”. – Ed Mylett

Jeszcze jeden as

Właściwe zmiany przynoszą znacznie lepsze wyniki niż status quo. Bardzo dobrze zgrany zespół powoduje efekt mnożnikowy. Z kolei źle dobrana drużyna do niczego nie dojdzie. Dobre dopasowanie grupy wymaga, aby odpowiednie elementy znalazły się na swoich miejscach. Pomyśl o tym, co stało się z drużyną hokejową USA mężczyzn na Olimpiadzie w 1980 roku. Mecz rundy medalowej nazwano „cudem na lodzie”, gdyż trener Herb Brooks powołał na to spotkanie skład, który okazał się tak zgrany, że pokonał będących faworytami Rosjan i wywalczył złoty medal. Albo gdy prawdziwy „as” – Michael Jordan dołączył do Chicago Bulls.

Dodanie odpowiedniego jeszcze jednego człowieka tworzy efekt mnożnikowy. Taka synergia często wymyka się wszelkim opisom. Dwie osoby albo grupa ludzi będących w harmonii ze swoimi standardami i celami pokonuje nawet bardziej utalentowane drużyny, które jednak nie posiadają takiej mocy i dynamiki zespołowej. Wielkość przyciąga wielkość.  „Asy” przyciągają innych utalentowanych ludzi.

Jeszcze jedna niedogodność

Większość z nas zamiast podejmować trud i przyjmować niedogodności woli ich unikać. Wygoda i wielkość nie mogą razem istnieć. Aby osiągnąć znaczący wzrost w swoim życiu, musisz zaakceptować niedogodności. Będzie to niewygodne, ale nie ma drogi na skróty. Robienie niewygodnych rzeczy przez dłuższy czas prowadzi do wyników, które dają imponujące rezultaty. Taki styl życia nie jest łatwy, ale w dłuższej perspektywie wygoda jest o wiele gorsza, ponieważ nigdy nie trwa, ponieważ unikanie niedogodności prowadzi do życia takiego samego, jakie już masz. Tracisz kontrolę nad swoim życiem, relacjami, finansami i wszystkim, co ma znaczenie, gdy nie pchasz się do przodu z właściwym rodzajem wzrostu, który wymaga niedogodności.

Jeszcze jeden i zasady przywództwa

Jesteś liderem pragnącym „Czegoś Więcej”, kiedy pomagasz ludziom zdobywać rzeczy, których nie osiągnęliby bez Twojej pomocy. Jeśli nie potrafisz tego zrobić, to jako lider jesteś zbędny. Aby to zrobić, musisz zrozumieć elementy przywództwa: dzielenie się wielkim marzeniem;  świadomość, że każdy przychodzi na ten świat z wyjątkowymi talentami; świadomość, że kieruje nami sześć podstawowych potrzeb, które nas napędzają (pewność, niestałość i różnorodność, poczucie bycia ważnym, miłość i związek, rozwój, wkład).

Odkrywanie tego, co napędza każdego człowieka, jest kluczowe dla skutecznego przywództwa. Ważne jest również nagradzanie ludzi na podstawie tego, co dla nich ma wartość. Liderzy również dają dobry przykład, zawsze się pojawiają, ciężko pracują i utrzymują wysokie standardy etyczne.

Jeszcze jeden poziom równowagi

Aby wieść bezgranicznie szczęśliwe życie, musisz poszukiwać równowagi. Łacińskie słowo oznaczające równowagę, æquanimitas, to połączenie dwóch słów: aequus (równy, wyrównany) i animus (dusza). Dążenie do równowagi pomiędzy umysłem i duszą jest nieuchwytną cnotą. Musisz dążyć do pokoju i spokoju w swoim świecie, zwłaszcza gdy napotykasz przeszkody lub odczuwasz wzrost gniewu. Równowaga występuje we wszystkich kulturach od początków czasów i daje Ci dodatkową kontrolę nad swoimi myślami i działaniami, co może poprawić Twoją perspektywę i wydajność w każdej sytuacji. Łączy ono w sobie spokój, akceptację, nietrwałość, nasze miejsce w świecie i umożliwia uwolnienie się od negatywnych przekonań i bólu. Istnieje wiele sposobów praktykowania równowagi, ale zawsze powinieneś dążyć do agresywnego podejścia połączonego z równowagą, aby osiągnąć maksymalne rezultaty. Odpowiednie podejście do równowagi jest siłą, która pozwoli Ci dokonać w życiu wiele dobrego.

Jeszcze jedna modlitwa

Ed Mylett szanuje ludzi wszystkich wyznań i wolność do dążenia do swojej wiary w to, co przynosi najwięcej sensu w ich życiu. Wiara zawsze była dla niego ważna, i z powodu jej głębokiego wpływu, chciał podzielić się tym, jak wiara i modlitwy mu pomogły i dlaczego powinieneś rozważyć korzystanie z tych rzeczy, aby poprawić swoje życie. Jeśli borykasz się z określeniem swojego związku z wiarą, możesz również znaleźć odpowiedzi, łącząc wiarę, energię i naukę kwantową, tak jak robi to Ed Mylett. Filozofia czegoś więcej pozwala Ci odkryć, co działa najlepiej dla Ciebie. Bardzo trudno jest wytłumaczyć komuś, kto nie modli się regularnie, jaki wpływ wywiera modlitwa na człowieka. Spokój, który znajduję w modlitwie, daje siłę. Dzięki temu można się skupić i skoncentrować na tym, co dalej. Odnaleźć cel i energię, gdy nadchodzi właściwy czas, aby ruszyć naprzód.

Ostatnie pragnienie Czegoś Więcej

Zatrzymaj się na chwilę i pozwól, aby to do Ciebie dotarło. Prędzej czy później wszystko się kończy.

Traktuj każdy dzień jak nowe życie. Nie ma żadnych gwarancji. Ty albo ktoś, na kim Ci najbardziej zależy, możecie być dzisiaj tu na ziemi, a już jutro może Was nie być.

Pewnego dnia wszyscy staniemy twarzą w twarz z ostatnim pragnieniem Czegoś Więcej.

Naszego ostatniego roku na Ziemi.
Naszego ostatniego miesiąca, tygodnia i dnia.
Naszej ostatniej godziny.
A w końcu ostatniego oddechu.

Nie masz wpływu na to, kiedy nadejdzie kres Twojego życia, ale masz kontrolę nad czasem pomiędzy narodzinami i śmiercią.

„Nie czekaj, aż ostatnie pragnienie Czegoś Więcej Cię znajdzie. Pilnie i świadomie podążaj za nim. Tak postępując, odblokujesz najtrudniejszą i najbardziej kluczową lekcję pragnienia Czegoś Więcej, jakiej tylko możesz się nauczyć. Możesz po prosu odkryć sekret i sedno życia”. – Ed Mylett

Jeden krok dzieli Cię od sukcesu i szczęścia!

Nie osiągasz swoich najbardziej znaczących celów w miejscach, w których już jesteś, bądź w tych, w których już byłeś. Największe sukcesy osiągasz, gdy kierujesz się w nowe obszary i granice. Tworzysz ekstremalne warunki w porównaniu do tego, co już znasz. Kiedy w taki sposób działasz, zwiększasz swoje szanse na sukces. Nowe zdolności stają się nową normą.

Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces. - Ed Mylett
Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces. – Ed Mylett

Sednem książki Jeszcze jeden krok i Filozofii „Czegoś Więcej” jest zachęcenie Cię do pójścia o krok dalej, zrobienia czegoś więcej, jeszcze jednego powtórzenia, wykonania jeszcze jednego telefonu, obudzenia się o godzinę wcześniej, nawiązania jeszcze jednej relacji albo zrobienia czegokolwiek więcej, niż wymagałaby od Ciebie konkretna sytuacja życiowa. Możesz doświadczyć lepszego życia, robiąc „coś więcej” niż tylko to, czego oczekuje od Ciebie świat.

Książka Jeszcze jeden krok nie jest zwykłym poradnikiem z serii „Jak odnieść sukces w biznesie” albo „Jak tworzyć szczęśliwe relacje”, chociaż niektórym pewnie pomoże i w tych obszarach. Jednak dla większości okaże się wielofunkcyjna i mająca kilka zastosowań. Dlatego myśl o niej jako o poradniku z serii „Jak odnieść sukces w życiu”. Twoim zadaniem jest przyjęcie zaprezentowanych tutaj strategii i zastosowanie ich w Twoim życiu w obszarach, które są dla Ciebie najważniejsze.

Możesz zatem czerpać wiedzę z każdego rozdziału tej książki, niezależnie od tego, czy jesteś światowej klasy sportowcem, dyrektorem zarządzającym, wschodzącą gwiazdą w świecie biznesu, rodzicem czy wciąż jeszcze studiujesz. Na jej stronach nie znajdziesz zbędnych słów, chociaż pewne jej fragmenty przemówią do Ciebie bardziej niż inne. Niektóre zasady być może będą kwestionować Twój sposób myślenia, poglądy czy wartości. A inne uderzą Cię przysłowiowym obuchem w głowę i zmienią Twoje życie na zawsze.

Ed Mylett pokazuje, w jaki sposób łączyć swoje własne talenty i dary z ukierunkowanymi, celowymi myślami i odpowiednio skoncentrowanymi działaniami. Takie połączenie staje się fundamentem pod budowę standardów, celów i wyników, na które zasługujesz.

Książka Jeszcze jeden krok i Ed Mylett stawia przed Tobą wyzwanie maksymalnego skoncentrowania się i wręcz uzależnienia od poszukiwania w swoim życiu i pragnienia wciąż „czegoś więcej”. Im bardziej zaczniesz tę potrzebę dostrzegać, a potem dołożysz wszelkich starań, aby ją zrealizować, tym bardziej zmieni się Twoje życie.

„Jeśli się dobrze przygotujesz i staniesz się silny psychicznie, na pewno będziesz mieć większe szanse na sukces”. – Ed Mylett

Źródło: Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces. – Ed Mylett, wydawnictwo Onepress 2023, tłumaczenie Agnieszka Górczyńska, Izabela Łajszczak.

Sprawdź też: Obsesja albo przeciętność. Wybór należy do Ciebie!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!

Sprawdź też: Co zrobić aby praca była frajdą? Korporacyjni Rebelianci mają na to sposób