Wiele razy słyszany i w zasadzie utarty slogan, jakim jest „nie poddawaj się” ma ogromną moc, jeśli faktycznie weźmie się go i zrozumie poważnie. Najważniejsze, żeby nie był on tylko czczą gadaniną i oklepaną formułką, tylko czymś, co warto sobie wziąć do serca. Niech stanowi on motto wszystkich Twoich działań.

“Nie poddawaj się! Sukces znajduje się o krok za porażką”

Nie poddawaj się! Sukces należy do najbardziej wytrwałych

Każdy z nas staje oko w oko z własnymi słabościami, jak i złymi nawykami. Kiedy obierzemy własny cel i zaczynamy drogę ku jego realizacji to tak naprawdę największe zadanie, jakie przed nami stoi, to pokonywanie samego siebie oraz własnych słabości praktycznie codziennie.

Jesteśmy ludźmi nie automatami, więc co za tym idzie mamy dobre dni, jak i te gorsze, lepsze momenty i słabsze, pojawiają się też problemy. Każdego z nas to dotyka i to bez wyjątku. Siłą rzeczy musimy poradzić sobie z tym – czy nam się to podoba, czy nie – ze szczególnym wskazaniem na te gorsze dni. To właśnie wtedy pojawiają się pokusy, aby odpuścić, i wtedy słowa „nie poddawaj się” mają dla nas kolosalne znaczenie. Są dwa wyjścia: albo osiągnę cel i sukces, albo nie. Pierwsza opcja jest zdecydowanie lepsza.

Nie poddawaj się, choćby nie wiadomo co działo się obok Ciebie.

Odpuścić i zrezygnować z realizacji celu jest łatwo. Pierwszy problem, zwątpienie i koniec – tak to często wygląda. Przy okazji człowiek powtarza sobie, że jak nic nie działa tak, jak należy, to z pewnością się nie uda. Natomiast największą odwagą i wzięciem odpowiedzialności za własny los jest kontynuowanie drogi w takich momentach, kiedy wszystko zdaje się być przeciwko nam i kiedy kłody są nam rzucane pod nogi raz za razem. Ten, kto podejmie wyzwanie, żeby poradzić sobie z tym i powie do siebie „nie poddawaj się”, ten otrzyma nagrodę, czyli to, po co poszedł – nagrodą oczywiście jest osiągnięty cel i sukces.

Nie oszukujmy się. Gdyby droga do sukcesu w jakiejkolwiek sferze życia była łatwa i przyjemna, to świat pełen byłby ludzi sukcesu. A jednak nie jest. Dzieje się tak dlatego, że każdy sukces to przebyta droga. Kręta, momentami trudna, czasem zbłądzimy, odniesiemy trochę porażek, zostaniemy sami i bez wsparcia niemniej staje się to wszystko naszym doświadczeniem, bezcenną wiedzą nabytą w praktyce, a nie w teorii.

“Nie poddawaj się, póki nie osiągniesz sukcesu”

Twój największy sukces znajduje się zazwyczaj zaledwie o krok od miejsca, w którym odczuwasz przemożną ochotę porzucenia dalszych prób. Przyjmując do wiadomości fakt, że pewne rzeczy staną się nieodłączną częścią sukcesu, jak porażki i napotkane trudności oraz godząc się z tym, wtedy cała droga do celu zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Przyjmujemy wyzwanie oraz fakt do wiadomości, że będziemy się z tym mierzyć i oczywiście, że chcemy wygrać. Za hasło przewodnie przyjmujemy oczywiście słowa „nie poddawaj się”. Z taki nastawieniem ciężko będzie nie wygrać. Może nie dzisiaj, nie jutro i nie za miesiąc, jednak wygrana będzie tylko kwestią czasu. Jeśli odstawisz zbędne rzeczy na bok, podejmiesz wyzwanie i zaczniesz walkę z własnymi słabościami, to nie będzie żadnych przeciwwskazań, żebyś ten sukces osiągnął. Będziesz zaliczać się do nielicznego procenta osób, które wysiłek podjęły i osiągnęły to, co chciały. Także…

…nie poddawaj się.

Niech te słowa wejdą do Twojego codziennego użytku. Powtarzaj je, zamiast zastanawiać się nad zagadnieniami w stylu: „czy mi się uda?”, „naprawdę mogę to zrobić?”, „czy jestem odpowiednio dobry?”.

Odpowiedź jest jedna. Jesteś doskonałą istotą w każdym calu, masz wszystko, co trzeba, żeby osiągnąć sukces, więc wyrzuć do śmieci powtarzanie takich bezsensownych rzeczy do samego siebie jak powyżej. Idź po to, co Ci się należy i nie poddawaj się. Nigdy. Sukces jest Twój. Nawet jeśli przyjdzie moment, że zostaniesz sam, bez jakiegokolwiek wsparcia to słowa, które wypowiadasz do siebie powinny brzmieć:

Nie poddawaj się!

“Czasem wiatr tylko w oczy wieje,
Pozytywnego nic się nie dzieje.
Jesteś spłukany, masz długów bez liku,
Uśmiechnąłbyś się, lecz wszystko do kitu.
Gdy trosk tysiące przygniata Cię,
Odpocznij, lecz nie poddawaj się!
Może się zdarzyć i Tobie, i mnie,
W zakręcie życia nie zmieścić się.
Porażką wielu ludzi się złości,
A wszystko przez brak wytrwałości.
Idź śmiało naprzód, choćby i powoli,
Może ta próba na sukces pozwoli.
Sukces porażki jest odwrotnością,
Srebrem, co czeka za wątpliwością.
Nie myśl o drodze dalekiej do celu,
Dal z bliżą myliło przed Tobą już wielu.
Potężny cios przyjmujesz na grzbiet,
I zdaje Ci się: jest gorzej niż źle,
To właśnie wtedy:

 

NIE PODDAWAJ SIĘ!”

Sprawdź: Jak się nie poddać? 5 rzeczy, o których warto pamiętać zanim zrezygnujesz