Czy naprawdę możesz zmianą swojego nastawienia przekierować swoje życie ze zwykłego przetrwania na sukces? Czy od bezdomnego można stać się miliarderem? Andres Pira udowodnił, że tak. Bo wszystko jest możliwe, gdy znajdziesz swój „sekret”.

Andres Pira – droga od zera do miliardera

„Czasami mroczna przeszłość musi pozostać przeszłością, abyś mógł ruszyć naprzód i stworzyć jaśniejszą przyszłość”. – Adreas Pira

Kim jest Andres Pira? Andres Pira jest przedsiębiorcą i miliarderem, człowiekiem sukcesu, który startował od zera. Jego historia jest zarówno inspirująca, jak i pouczająca. Pochodzący ze Szwecji Pira przybył do Tajlandii jako nastolatek chcący poznać świat. Jednak nie minęło wiele czasu, a 20 letni Pira został bez grosza. Wylądował na ulicy, stał się bezdomny i musiał spać na plażach Phuket.

Nie mając zbyt wielu możliwości, Pira skontaktował się ze swoim dawnym kolegą ze Szwecji, z którym nie rozmawiałem od czasu wyjazdu do Tajlandii. Zadzwonił do niego i błagał go, aby ten mu pomógł. Przyjaciel oświadczył jednak, że nie da mu pieniędzy. Zasugerował natomiast by Andres zajął się pozytywną wizualizacją. Obiecał też, że prześle mu książkę, która jego zdaniem może pomóc.

Myśl pozytywnie. Zwizualizuj, a dostaniesz. Co za dziadostwo!

Przyjaciel przysłał mu książkę Sekret Rhondy Byrne. Pełen gniewu i żalu Pira, że nie dostał pieniędzy i wsparcia jakiego oczekiwał, postanowił podważyć i udowodnić, że tezy Sekretu są błędne. A prawo przyciągania to zwykła bujda, nonsens i że to nie działa.

Przeczytał książkę Sekret i zaczął od skromnej wizualizacji – gorącego kubka kawy, aby zamanifestować w swoim życiu to czego wówczas pragnął. Choć sukces nie przydarzył mu się z dnia na dzień, ku jego zdumieniu z czasem, metoda ta pozwoliła mu wydostać się z bezdomności i wkroczyć na ścieżkę, która zmieniła jego życie. Andres Pira przekształcił swoje życie nędzarza w obcym kraju w życie miliardera i sam na to wszystko zapracował. W wieku 30 lat został milionerem, a jako 35-latek posiadał majątek wart miliard dolarów.

Obecnie Andres Pira jest jednym z największych deweloperów w południowej Tajlandii. Założycielem i dyrektorem generalnym Blue Horizon Developments. Jego wielokrotnie nagradzana firma deweloperska jest odpowiedzialna za jedne z najbardziej luksusowych kurortów w Tajlandii i Azji Południowo-Wschodniej.

W sumie Andres Pira prowadzi kilkanaście firm, zatrudnia setki pracowników. Jego przedsięwzięcia koncentrują się głównie na nieruchomościach i inwestycjach, ale jest również aktywnie zaangażowany w inne branże, w tym zdrowie i fitness, gastronomię i organizację wydarzeń na żywo.

„Przybyłem bez grosza przy duszy do kraju, którego języka ani kultury nie znałem. Skoro ja mogłem odmienić swoje życie, chwytając nieograniczone możliwości, Ty też możesz to zrobić”. – Anres Pira

Sekret i zasady sukcesu Andres Pira. 18 reguł bogacenia się i korzystania z możliwości bez ograniczeń

Andres Pira ciągle stosuje nauki wyniesione z czasów, gdy nie miał nic i z lektury Sekretu, aby uzyskiwać coraz bardziej imponujące i znaczące wyniki. Co konkretnie odkrył Pira w trakcie swojej wędrówki od opustoszałych plaż, na których przebywał jako bezdomny, do luksusowych kurortów morskich, które buduje dziś na całym świecie?

Andres Pira wyłonił ze swojej wędrówki w poszukiwaniu samopoznania i osobistych doświadczeń 18 zasad życiowego sukcesu. Celem każdej z nich jest tworzenie nowych możliwości i przyciąganie bogactwa. Te zasady nie są teoretyczne, lecz zostały opracowane w wyniku lat badań, prób i błędów, ale także dzięki temu, że starczyło mu dyscypliny, aby otworzyć się na rezultaty. Zainspirowane są olbrzymią przemianą, której doznał w wyniku stosowania ich w życiu osobistym. To one pozwoliły mu pokonać drogę od upadku do sukcesu.

„Niech siła Twojego umysłu pozwoli Ci wybrać szczęście. Zmień swoje nastawienie i swoje czyny, a zadziwisz się, jakie życie jest piękne. Życie jest najwspanialszym darem, jakie ludzkość otrzymała. Ale jest krótkie. Nie powątpiewaj, nie kwestionuj, nie myśl, że nie możesz czegoś zrobić. To tylko Twój umysł; kontroluj go, a póki żyjesz, doznasz znacznie więcej, niż mógłbyś kiedykolwiek przypuszczać”. – Anresa Pira

Oto 18 reguł bogacenia się i korzystania z możliwości bez ograniczeń według Andresa Pira:

#01 Prowadź życie w skupieniu
#02 Podejmuj ryzyko, bierz odpowiedzialność, działaj
#03 Skup się na „jestem”
#04 Czas na namysł: traktuj go priorytetowo
#05 Celebrowanie uzależnia od dokonywania postępów
#06 Prawo natchnionego dawania
#07 Wdzięczność
#08 Myśl z takim rozmachem, by inni czuli się nieswojo
#09 Poczuj pasję
#10 Bądź panem swoich emocji
#11 Spodziewaj się problemów
#12 Doceń moc przeprosin
#13 W zdrowym ciele zdrowy duch
#14 Płać więcej, dawaj więcej, zachowuj więcej
#15 Naśladuj mentorów i ucz się od nich
#16 Inwestuj w swoich pracowników
#17 Ceń pozytywność bardziej niż wyniki
#18 Rób. Bądź. Idź. Miej.

„Mamy tylko jedno życie, które nam w pełni wystarczy, jeżeli przeżyjemy je właściwie. Jestem zwolennikiem życia zgodnie z maksymą: „Rób. Bądź. Idź. Miej”.

  • Rób to, co konieczne, aby przyciągnąć do swojego życia bogactwo i nieograniczone możliwości.
  • Bądź skoncentrowany na ziszczeniu swojej wymarzonej przyszłości.
  • Idź myśleć, ryzykować i wierzyć, że możesz osiągnąć więcej, niż Ci się wydaje.
  • Miej pewność i wiarę w to, że możesz tego dokonać”. –

Andres Pira

Uwagi końcowe

Historia Andresa Pira o przejściu od nędzy do pieniędzy jasno dowodzi, że wszystko w życiu jest możliwe. Nie można tracić nadziei, a nasza obecna sytuacja nie przekreśla tego kim możemy się stać w przyszłości. Nasze marzenia, pragnienia i cele mogą się spełnić.

Od zera do miliardera. 18 reguł bogacenia się i korzystania z możliwości bez ograniczeń - Andres Pira, Joe Vitale, przedmowa: Jack Canfield
Od zera do miliardera. 18 reguł bogacenia się i korzystania z możliwości bez ograniczeń – Andres Pira, Joe Vitale, przedmowa: Jack Canfield

Jednak to nie samo pozytywne myślenie i teoria przynosi nam tam to, czego chcemy od życia. Potrzebne jest przełożenie teoretycznej wiedzy na konkretne działania. Dlatego, aby wyzwolić swój potencjał i osiągnąć upragnione cele sięgnij po książkę Od zera do miliardera. Dzięki wydawnictwu Onepress i tłumaczeniu Maksymiliana Gutowskiego dostępna jest po polsku. Andres Pira uchwycił w niej wszystko, czego nauczył się od mistrzów rozwoju osobistego i co okazało się sprawdzać w prawdziwym świecie biznesu. Rezultatem jest jedyny w swoim rodzaju poradnik o życiu i biznesie, a jednocześnie osobisty pamiętnik, który skłoni Cię do refleksji i wskaże Ci drogę do Twojego sukcesu.

W książce Pira szczegółowo opisuje swoją osobistą oraz biznesową podróż i to, jak zastosował zdobytą wiedzę w praktyce, wprowadzając po drodze innowacje do swojej strategii i branży nieruchomości. Wraz z współautorem, dr Joe Vitale, szczegółowo omawia wszystkie 18 zasad bogacenia się i korzystania z możliwości bez ograniczeń, na których zbudował swoje imperium. Przedstawia badania i studia przypadków, udzielając cennych praktycznych lekcji i wskazując konkretne kroki, jak pokonać przeszkody na drodze do osiągniecia celu i sukcesu.

Andres Pira rzuca też wyzwanie, aby udowodnić, że się myli:

„Spróbuj obalić wiedzę, dzięki której mogę obecnie prowadzić życie, o jakim większość jedynie marzy. Zachęcam Cię! Śmiało, podejmij się udowodnienia, że moje 18 zasad jest błędne. Nie mogę się doczekać, aby usłyszeć o tym, jak zmieniły na zawsze także Twoje życie”. – Anresa Pira

To jak będzie podejmiesz rękawicę? Zastosuj 18 reguł bogacenia się i korzystania z możliwości bez ograniczeń. Sprawdź jak zadziałają u Ciebie i czy odmienią też Twoje życie na lepsze!