Wszyscy wokół radzą jak być szczęśliwym. Jest wiele przydatnych informacji o tym, jak możesz poprawić swoje życie, ale zdecydowanie za mało o tym, jak zrujnować swoje życie. Jeśli chcesz uczynić swoje życie żałosnym, oto 15 doskonałych wskazówek, które pokażą Ci dokładnie, co robić, aby być nieszczęśliwym do końca życia. Chcesz wiedzieć jak mieć żałosne życie i być nieszczęśliwym to te rady są dla Ciebie. Zaczynamy!

“Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej tu się żyje”. – Aldous Huxley

Jak uczynić swoje życie żałosnym? 15 zasad dzięki którym będziesz nieszczęśliwy do końca życia

#01 Porównuj się do innych ludzi

Jeśli naprawdę chcesz być nieszczęśliwy przez resztę swojego życia, to porównywanie się do innych jest pierwsze na liście. Porównuj się z każdym. A potem upewnij się, że oceniasz i osądzasz siebie, jeśli nie jesteś tak dobry jak ktoś inny w jakiejkolwiek dziedzinie.

Nie ma znaczenia, że urodziłeś się wyjątkowy. Nie ważne, że nie ma drugiej takiej osoby na świecie ja Ty. Ignoruj wszystkich, którzy mówią, że powinieneś skupić się na swoich talentach i mocnych stronach. Starać się być coraz lepszą wersją samego siebie oraz robić to, co potrafisz najlepiej. Jeśli chcesz czuć się bezwartościowy i żałosny to porównuj się z innymi cały czas.

#02 Nie podejmuj żadnego ryzyka

Tak jak uczy większość rodziców i szkoła – “Zawsze graj bezpiecznie”. Nie podejmuj żadnego ryzyka robiąc to, co naprawdę chcesz robić. Zamiast tego pogódź się z przeciętnym i nudnym życiem, którego nie chcesz, nie podejmując żadnego ryzyka. Nie ryzykując tym samym nic wielkiego nie osiągniesz i raczej nie zdobędziesz żadnej życiowej nagrody. Ale w zamian osiągniesz cel jakim jest bycie nieszczęśliwym i odczuwanie ogromnego żalu, z powodu niespełnionych marzeń i planów.

#03 Nie słuchaj swojego serca, ani nie podążaj za intuicją

Zamiast słuchać samego siebie, słuchaj polityków, mediów głównego nurtu, komentatorów w mediach społecznościowych, rodziców, nauczycieli, hejterów, i innych często obcych Ci ludzi. W zasadzie słuchaj każdego, kto ma opinię na temat tego, jak powinieneś żyć i co powinieneś robić.

Stłum swój wewnętrzny głos, swoją intuicję, tę wrodzoną wiedzę wewnątrz ciebie, którą wszyscy mamy. To tylko poprowadzi cię w złym kierunku – do szczęścia i spokoju. Chcesz być nieszczęśliwy? Nigdy nie słuchaj siebie, swoich serca i intuicji.

#04 Nie wierz w siebie

Jednym z pewnych sposobów na sukces w życiu jest uwierzyć w siebie, więc, po prostu tego nie rób. Bądź niepewny siebie. Myśl o sobie jak najgorzej. Zawsze wątp w siebie i swoje możliwości. Nawet w najbardziej podstawowych działaniach – uwierz, że Ci się nie uda i poniesiesz porażkę, a tak się prawdopodobnie stanie. To pozwoli Ci utwierdzić się w przekonaniu, że jesteś do niczego, dzięki czemu będziesz mógł użalać się nad sobą i być nieszczęśliwym.

#05 Nigdy nie mów przepraszam, ani nie przyznawaj się, że się myliłeś

Jest to ważne, ponieważ coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę, że jeśli po prostu powiedzą “przepraszam” za każdym razem, gdy popełnią jakiś błąd czy zrobią coś niestosownego, to zazwyczaj poprawia to relację i zdejmuje ogromny ciężar stresu z ich życia.

Powinieneś zamiast tego trzymać się wszystkich urazów. Nigdy nie przyznawaj się do błędu i tego, że nie miałeś racji. Spraw, by wszyscy inni czuli się tak, jakby to oni byli w błędzie. Upewnij się, że Twoje ego zawsze wygrywa każdy spór, szczególnie z tymi, których kochasz a zagwarantujesz sobie, że będziesz żałosnym i nieszczęśliwym człowiekiem.

#06 Osądzaj innych ludzi i zakładaj, w każdym człowieku to, co najgorsze

Tylko szczęśliwi ludzie szukają w innych tego, co najlepsze i nie osądzają nikogo, dopóki nie poznają wszystkich faktów. Zawsze więc zakładaj najgorsze w innych ludziach. Nie ma znaczenia, że większość ludzi jest w głębi duszy dobra. Noś w sobie urazę do każdego, kto kiedykolwiek zrobił Ci coś niewłaściwego. Nigdy nie wybaczaj – zawsze i wszędzie przyjmuj, że wszyscy inni są tacy sami i nikomu nie można zaufać, bo na pewno chcą Cię skrzywdzić albo oszukać.

#07 Narzekaj na wszystko

Cechą, którą podziela większość nieszczęśliwych ludzi jest to, że narzekają o wiele więcej niż pracują i coś robią, aby zmienić sytuację. W rzeczywistości nawet narzekają na swoją pracę. Nie ma znaczenia, o jakim problemie mówią, zawsze jest to wina kogoś innego.

Jeśli chcesz być tak samo nieszczęśliwy jak oni dołącz do wiecznych narzekaczy i ludzi, którzy czynią z siebie ofiary losu. Razem z nimi możesz być o wiele bardziej nieszczęśliwy niż w pojedynkę. Bo przecież w grupie siła.

#08 Spędzaj więcej czasu w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to fantastyczne szambo osądzających ludzi, którzy bez wątpienia uwielbiają wygłaszać swoje opinie na temat wszystkiego, co ma związek z twoim życiem i wszystkiego, w co powinieneś wierzyć. Oprócz tego, są świetnym miejscem do wzajemnego porównywania się z innymi i obniżania swojej samooceny.

Tak więc korzystaj z portali społecznościowych jak najwięcej. Im więcej czasu spędzasz w mediach społecznościowych, tym mniej społeczny i bardziej nieszczęśliwy się staniesz.

#09 Oglądaj więcej telewizji, zwłaszcza wiadomości

Wiadomości są naprawdę fantastyczne do tego, abyś poczuł się jak skazany na zagładę i miał poczucie, że świat się kończy. Nie ma lepszego sposobu na to, abyś poczuł się jak bezwartościowy niewolnik systemu, niż usiąść i konsumować całkowicie wyolbrzymiony obraz wszystkiego, co jest nie tak z naszym światem.

Uwierz we wszystko, co Ci powiedzą, w telewizji. To przecież nie jest tak, że media są napędzane przez interesy swoich udziałowców i reklamodawców. Tworzą doskonałą treść w celu wywołania strachu i nieszczęścia. Trochę telewizji i przekazu mediów głównego nurtu dziennie pomoże Ci utrzymać się z dala od spokoju, radości i szczęścia.

#10 Wstawaj późno, nie miej porannej rutyny i nie planuj dnia

Spędzanie czasu w samotności powoduje, że myślisz jasno, masz kreatywne myśli, zmieniające życie pomysły, spokój umysłu. Unikaj tego za wszelką cenę.
 Śpij tak długo jak się da, wciskając wielokrotnie drzemkę. Upewnij się, że Twoje poranki są pełne pośpiechu i stresu, gdy próbujesz wyjść z domu, żeby się nie spóźnić. Nigdy nie planuj swojego dnia i zawsze wszystko rób na ostatnią chwilę. To pomoże Ci kiepsko zacząć dzień, niewiele osiągnąć w ciągu dnia oraz wrócić do domu wykończonym i zdołowanym.

#11 Nie ćwicz

Udowodniono, że regularne ćwiczenia poprawiają ogólny stan zdrowia i nastrój. Dzięki nim masz więcej energii i pewności siebie. To nie jest dobre. Aby pozostać nieszczęśliwym, unikaj wszelkich form aktywności fizycznej. Po co Ci endorfiny, które wywołują dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie.

#12 Nie jedz zdrowej żywności. Właściwie całkowicie lekceważ swoje zdrowie

Jedzenie zdrowej żywności nie tylko czyni Cię zdrowszym, daje ci też więcej energii i jasność myślenia. Oczywiście, jeśli chcesz być nieszczęśliwy, powinieneś jeść jak najwięcej przetworzonej żywności, fast food’ów, słodyczy i wszystkiego co ma skład tak długi jak tablica mendelejewa. Unikaj zdrowego jedzenia!

#13 Nigdy nie medytuj

Medytacja jest dla hipisów, mnichów i mięczaków itp.. Tak, jasne, zmniejsza stres, daje Ci spokój umysłu, jaśniejsze myśli i pomaga w produktywności – ale tego nie chcemy. Chcemy czuć się zestresowani, ponieważ stres czyni nas nieszczęśliwymi – więc upewnij się, że nigdy nie medytujesz, a już na pewno nie codziennie.

#14 Nie czytaj żadnych książek zwłaszcza książek o samorozwoju

Trzymaj się z dala od wszystkiego, co dotyczy samodoskonalenia, szczególnie od tych najlepiej sprzedających się książek wszechczasów o rozwoju osobistym i sukcesie. Tak, te poradniki mogły zmienić życie milionów ludzi i pomóc stworzyć więcej obfitości, radości i wolności, ale przecież nie tego chcesz. Chcesz się, dowiedzieć jak być nieszczęśliwym i uczynić swoje życie żałosnym – więc zapomnij o książkach i nie czytaj niczego. No chyba, że są to wiadomości 😉 (patrz #09 – Oglądaj wiadomości)

#15 Nie rozwijaj samego siebie

Wszystko co ma związek z samorozwojem i samodoskonaleniem musi odejść. Wszystko, co powoduje, że stajesz się lepszym człowiekiem, nie uczyni Cię nieszczęśliwym. A więc wspomniane ćwiczenia, które czynią Twoje ciało fizyczne i zdrowie lepszym. Zamiast tego objadaj się niezdrowym jedzeniem, bądź leniwym obibokiem i siedź jak najwięcej. Medytacja, czytanie, nauka, szkolenia, konferencje, mentoring wszystko, co może Cię rozwinąć i uczynić Cię lepszym, jest Ci niepotrzebne. Wyeliminuj to natychmiast.

Uwagi końcowe

Jeśli chcesz, aby Twoje życie było żałosne i nieszczęśliwe to te 15 wskazówek, które właśnie dostałeś Ci w tym pomoże. Jeśli jednak nie masz zamiaru przestrzegać żadnej z tych zasad to jest to w pełni zrozumiałe. Przecież masz tylko jedno życie i trzeba je przeżyć najlepiej jak się da. Nadać mu znacznie, cieszyć się nim i żyć szczęśliwie! Wybór, którą drogą podążysz należy do Ciebie.

“Człowiek jest nieszczęśliwy tylko dlatego, że nie wie, iż może być szczęśliwy”. – Fiodor Dostojewski

A według Ciebie, co sprawia, że czynimy nasze życie nieszczęśliwym?

Sprawdź też: Szczęście – co robią szczęśliwi ludzie?