Świeży tatuaż wymaga wyjątkowej opieki. Nie tylko potrzebuje tego podrażniona skóra, ale również zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre przyjęcie się tuszu. Jak wesprzeć proces gojenia tatuażu?

Etapy gojenia tatuażu 

Decyzja o zrobieniu tatuażu musi wiązać się ze świadomością o tym jakie wymagania będzie miała nasza skóra przechodząc przez proces regeneracji. Tylko zachowanie właściwych zasad pozwoli cieszyć się piękną ozdobą na ciele.

Gojenie tatuażu jest procesem, przez który przechodzi każda wytatuowana skóra. Szczególnie ważny jest pierwszy etap gojenia tatuażu, w którym musimy zachować wyjątkową ostrożność.

W pierwszym etapie gojenia tatuażu skóra jest bardzo mocno podrażniona, jej stan można porównać do obtartej rany. Miejsca wykonania tatuażu zabezpieczane są folia lub tzw. second skin, którą należy ściągnąć po okresie podanym przez tatuatora. Naturalną reakcją jest, że przez pierwsze dni z tatuażu sączy się osocze oraz wyrzucany jest tusz, nie należy się tym martwić.

Do mycia tatuażu używaj przede wszystkim letniej wody i nie stosuj kosmetyków zawierających alkohol żeby nie podrażniać rany.

W okolicach 6 dnia do 14 rozpoczyna się okres łuszczenia skóry. Towarzyszy temu uczucie swędzenia, ale musimy powstrzymać się od jakiegokolwiek pocierania lub drapania miejsca. Skubanie łuszczącej się skóry może doprowadzić do uszkodzenia warstwy, w którą został wprowadzony tusz.

Żeby użyć skórze oraz przyspieszyć proces gojenia należy dbać o ciągłe, intensywne nawilżanie ciała.

Po tym okresie następuje czas, kiedy odpadnie już łuszczący się naskórek, na naszym ciele pozostaje pięknie zagojony tatuaż. Nie poprzestajemy wtedy na nawilżaniu go, ponieważ cały czas miejsce jest delikatny i wymaga naszej troski. Warto miejsce smarować jeszcze przez kilka miesięcy. W tym czasie unikajmy też bezpośredniego wystawienia na promienie słoneczne.

Trzy zasady właściwej pielęgnacji 

Na każdym etapie gojenia tatuażu należy zachować ostrożność oraz zadbać o specjalne warunki dla skóry.

Pierwszą zasadą jest unikanie wszelkich sytuacji, w których moglibyśmy podrażniać świeżą ranę. Nie zawsze jesteśmy w stanie chodzić z odsłoniętą wytatuowaną częścią ciała, ale kiedy tylko jest to możliwe nie powinny ją nakrywać tkaniny. Musimy uniknąć w jak największym stopniu otarć mechanicznych, które są bolesne oraz stanowią zagrożenie dla świeżego tuszu.

Kolejną kwestią jest troska o to by miejsce było zawsze czyste. Nie możemy dopuścić do tego by dostały się do niego zanieczyszczenia. Ranę należy przemywać delikatnie ściągając z niej wypływające osocze oraz resztki tuszu.

Ostatnią zasadą, lecz niemniej ważną, jest stosowanie kosmetyków do pielęgnacji tatuażu. Najważniejszymi z nich jest krem ochronny.

Profesjonalny krem do tatuażu

Na wspieranej pielęgnacją skórze tatuaż goi się szybciej i zdrowiej. Jej dobra kondycja sprawi, że tusz o wiele lepiej się przyjmie. Dlatego warto jest sięgnąć po profesjonalne kosmetyki, które zostały wcześniej zbadane pod kontem bezpiecznego użytkowania na podrażnione ciało.

Krem do tatuażu Neba został opracowany przez specjalistów. Jest całkowicie bezpieczny dla skóry, również w pierwszych dniach po wykonaniu tatuażu kiedy jest najbardziej podrażniona. Zawarte w nim naturalne składniki wzmacniają skórę oraz doprowadzają do szybszego gojenia się tatuażu. Nałożony na skórę krem regeneracyjny jest niczym kolejna osłona.

Pamiętaj, że niezależnie od wielkości tatuażu kluczowa w uzyskaniu pięknego efektu będzie jego pielęgnacja. To jak długo goi się tatuaż zależy od indywidualnych predyspozycji skóry, ale każdy jej rodzaj potrzebuje wsparcia w tym okresie.